12.11.2012
Na koniec rundy zwycięstwoOstatni mecz rundy jesiennej orlicy rozegrali na wyjeździe. Przeciwnikiem polonistów był zespół Karolinka Koziegłowy.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków i szybko zepchnęła gospodarzy do obrony. Polonia objęła prowadzenie w 3’spotkania. Po krótko rozegranym rzucie rożnym M.Radziejewski dośrodkował w pole karne, a akcje wykończył F.Michalak zdobywając bramkę. Wynik spotkania 0-1 dla Polonii. Kolejne minuty meczu nie przynosiły zmiany rezultatu, akcje obydwu zespołów kończyły się na wysokości pola karnego przeciwników. Druga bramka w meczu padła dopiero w 16’ spotkania, po szybkim wznowieniu gry z autu J.Kiel zdecydował się na strzał z dystansu i zdobył bramkę. Wynik 0-2 dla Polonii. Trzecia bramka dla Polonii padła w 23’ spotkania, po raz drugi asystą popisał się M.Radziejewski – strzelcem bramki ponownie F.Michalak. Pierwsza połowa meczu kończy się prowadzeniem Polonii 0-3. Druga odsłona meczu to festiwal strzelecki zawodników Polonii. Już w 1’drugiej połowy Polonia podwyższa na 0-4 za sprawą F.Michalaka. W 5’ drugiej połowy Polonia traci gola, strzał z rzutu wolnego bezpośredniego niepewnie odbija bramkarz, dobitka napastnika drużyny gospodarzy i wynik meczu 1-4. Minutę później polonia odpowiada trafieniem D.Lisiewicza – strzał z prawej strony pola karnego – 1-5 dla Polonii. W 7’ drugiej połowy po raz kolejny na listę strzelców wpisuje się F.Michalak strzałem z dystansu. Wynik 1-6. Minutę później ponownie bramkę zdobywa F.Michalak tym razem po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Wynik 1-7 dla Polonii. W 9’ drugiej połowy kolejna bramka dla Polonii – strzelcem A.Białkowski – wynik meczu 1-8. Następną bramka Polonia zdobywa po ładnej akcji zespołowej J.Kiela- P.Mąderka- M.Bartkowiaka ten ostatni strzelcem bramki. Wynik 1-9. W 16’ drugiej połowy bramkę zdobywa M.Szafrański atomowym strzałem z rzutu wolnego wykonywanego z własnej połowy boiska – wynik 1-10. Ostatnią bramkę w meczu zdobywa A.Białkowski po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Mecz kończy się rezultatem 1-11 dla Polonii. Wielki brawa i słowa uznania za zespołową grę dla całego zespołu Polonii.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Siwek, A. Białkowski, M.Bartkowiak, M.Gościniak, J.Kmieciak, K. Lewicz, D.Lisiewicz, D. Maćkowiak, J.Mazur, F. Michalak, D.Mostowski, M. Radziejewski, M. Szafrański, B.Koprucki, J.Kiel, P.Mąderek
Najnowsze aktualności
-
03.05.2014
Wicelider zawita do Środy
Arcytrudne zadanie czeka średzką Polonię w niedziele popołudnie. Do Środy Wielkopolskiej zawita aspirujący do gry w barażach o II ligę Start Warlubie.
-
03.05.2014
Polonia pobiegła z flagą
W piątek, 2 maja nad średzkim jeziorem z okazji Dnia Flagi odbył się coroczny bieg z flagą. Tym razem na starcie biegu pojawili się przedstawiciele naszego klubu.
-
03.05.2014
Sześć bramek w meczu juniorów
W czwartkowym meczu kończącym pierwszą wiosenną rundę, juniorom młodszm Polonii przyszło się zmierzyć z zespołem Nielby Wągrowiec w której szeregach zagrało trzech zawodników występujących na co dzień w pierwszym zespole seniorów.
-
02.05.2014
Impuls Leasing gra z Polonią
Od niedawna w gronie Klubu Partnera Piłka i Biznes znajduje się firma Impuls Leasing.
-
01.05.2014
Skrót meczu Grom - Polonia
Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do obejrzenia skrótu dzisiejszego meczu 27. kolejki trzeciej ligi pomiędzy Gromem Plewiska, a Polonią Środa.
-
01.05.2014
Zdjęcia z Plewisk
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu ligowe średzkiej Polonii przeciwko Gromowi w Plewiskach. Autorem fotografii jest Czesław Kościelski.
-
01.05.2014
Bez punktów w Plewiskach
W meczu 27. kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali na trudnym terenie w Plewiskach z Gromem 0:1.
-
30.04.2014
Camp piłkarski dla zawodników
Trener bramkarzy Polonii oraz indywidualny szkoleniowiec Adriana Lisa Maciej Borowski organizuje camp piłkarski ukierunkowany na szkolenie indywidualne.





















































