12.11.2012
Na koniec rundy zwycięstwoOstatni mecz rundy jesiennej orlicy rozegrali na wyjeździe. Przeciwnikiem polonistów był zespół Karolinka Koziegłowy.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków i szybko zepchnęła gospodarzy do obrony. Polonia objęła prowadzenie w 3’spotkania. Po krótko rozegranym rzucie rożnym M.Radziejewski dośrodkował w pole karne, a akcje wykończył F.Michalak zdobywając bramkę. Wynik spotkania 0-1 dla Polonii. Kolejne minuty meczu nie przynosiły zmiany rezultatu, akcje obydwu zespołów kończyły się na wysokości pola karnego przeciwników. Druga bramka w meczu padła dopiero w 16’ spotkania, po szybkim wznowieniu gry z autu J.Kiel zdecydował się na strzał z dystansu i zdobył bramkę. Wynik 0-2 dla Polonii. Trzecia bramka dla Polonii padła w 23’ spotkania, po raz drugi asystą popisał się M.Radziejewski – strzelcem bramki ponownie F.Michalak. Pierwsza połowa meczu kończy się prowadzeniem Polonii 0-3. Druga odsłona meczu to festiwal strzelecki zawodników Polonii. Już w 1’drugiej połowy Polonia podwyższa na 0-4 za sprawą F.Michalaka. W 5’ drugiej połowy Polonia traci gola, strzał z rzutu wolnego bezpośredniego niepewnie odbija bramkarz, dobitka napastnika drużyny gospodarzy i wynik meczu 1-4. Minutę później polonia odpowiada trafieniem D.Lisiewicza – strzał z prawej strony pola karnego – 1-5 dla Polonii. W 7’ drugiej połowy po raz kolejny na listę strzelców wpisuje się F.Michalak strzałem z dystansu. Wynik 1-6. Minutę później ponownie bramkę zdobywa F.Michalak tym razem po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Wynik 1-7 dla Polonii. W 9’ drugiej połowy kolejna bramka dla Polonii – strzelcem A.Białkowski – wynik meczu 1-8. Następną bramka Polonia zdobywa po ładnej akcji zespołowej J.Kiela- P.Mąderka- M.Bartkowiaka ten ostatni strzelcem bramki. Wynik 1-9. W 16’ drugiej połowy bramkę zdobywa M.Szafrański atomowym strzałem z rzutu wolnego wykonywanego z własnej połowy boiska – wynik 1-10. Ostatnią bramkę w meczu zdobywa A.Białkowski po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Mecz kończy się rezultatem 1-11 dla Polonii. Wielki brawa i słowa uznania za zespołową grę dla całego zespołu Polonii.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Siwek, A. Białkowski, M.Bartkowiak, M.Gościniak, J.Kmieciak, K. Lewicz, D.Lisiewicz, D. Maćkowiak, J.Mazur, F. Michalak, D.Mostowski, M. Radziejewski, M. Szafrański, B.Koprucki, J.Kiel, P.Mąderek
Najnowsze aktualności
-
18.05.2014
Lider wygrał w Środzie
W meczu kończącym 30. kolejkę trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali na własnym boisku z liderem tabeli Sokołem Kleczew 2:3.
-
17.05.2014
Wyniki sobotnich meczów 30. kolejki III ligi
W sobotę rozegrana została większość spotkań 30. kolejki trzeciej ligi. Niespodziewaną porażkę zanotował Lech II Poznań z Elaną Toruń. W pozostałych meczach obyło się bez sensacji.
-
15.05.2014
Orliki starsze przegrały z Liderem
W środę 14 maja zostało rozegrane zaległe spotkanie grupy mistrzowskiej Orlika starszego pomiędzy Polonią Środa a Liderem I Swarzędz. Drużyny te początkowo miały spotkać się 2 maja jednak na prośbę gości mecz został przełożony.
-
15.05.2014
Polonia podejmie lidera
Lider tabeli, Sokół Kleczew będzie rywalem Polonii Środa Wielkopolska w meczu trzydziestej kolejki rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi.
-
13.05.2014
Gramy dla Eryka
Serdecznie zapraszamy na piknik charytatywny Gramy dla Eryka, nie zabraknie atrakcji i mnóstwa pozytywnej energii.
-
13.05.2014
Wysokie zwycięstwo orlików w Śremie
W trzeciej kolejce rozgrywek wiosennych zespół orlika młodszego Polonii wyjechał na kolejny mecz ligowy. Tym razem gospodarzem meczu był UKS Śrem.
-
12.05.2014
Remis orlików z poznańskim Lechem
W miniony weekend rozpoczęła się runda rewanżowa spotkań w grupach mistrzowskiej WZPN.
-
12.05.2014
Młodzicy lepsi od OTPS-u Winogrady
W minioną sobotę młodzicy rozegrali kolejny mecz. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna TPS Winogrady





















































