12.11.2012
Na koniec rundy zwycięstwoOstatni mecz rundy jesiennej orlicy rozegrali na wyjeździe. Przeciwnikiem polonistów był zespół Karolinka Koziegłowy.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków i szybko zepchnęła gospodarzy do obrony. Polonia objęła prowadzenie w 3’spotkania. Po krótko rozegranym rzucie rożnym M.Radziejewski dośrodkował w pole karne, a akcje wykończył F.Michalak zdobywając bramkę. Wynik spotkania 0-1 dla Polonii. Kolejne minuty meczu nie przynosiły zmiany rezultatu, akcje obydwu zespołów kończyły się na wysokości pola karnego przeciwników. Druga bramka w meczu padła dopiero w 16’ spotkania, po szybkim wznowieniu gry z autu J.Kiel zdecydował się na strzał z dystansu i zdobył bramkę. Wynik 0-2 dla Polonii. Trzecia bramka dla Polonii padła w 23’ spotkania, po raz drugi asystą popisał się M.Radziejewski – strzelcem bramki ponownie F.Michalak. Pierwsza połowa meczu kończy się prowadzeniem Polonii 0-3. Druga odsłona meczu to festiwal strzelecki zawodników Polonii. Już w 1’drugiej połowy Polonia podwyższa na 0-4 za sprawą F.Michalaka. W 5’ drugiej połowy Polonia traci gola, strzał z rzutu wolnego bezpośredniego niepewnie odbija bramkarz, dobitka napastnika drużyny gospodarzy i wynik meczu 1-4. Minutę później polonia odpowiada trafieniem D.Lisiewicza – strzał z prawej strony pola karnego – 1-5 dla Polonii. W 7’ drugiej połowy po raz kolejny na listę strzelców wpisuje się F.Michalak strzałem z dystansu. Wynik 1-6. Minutę później ponownie bramkę zdobywa F.Michalak tym razem po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Wynik 1-7 dla Polonii. W 9’ drugiej połowy kolejna bramka dla Polonii – strzelcem A.Białkowski – wynik meczu 1-8. Następną bramka Polonia zdobywa po ładnej akcji zespołowej J.Kiela- P.Mąderka- M.Bartkowiaka ten ostatni strzelcem bramki. Wynik 1-9. W 16’ drugiej połowy bramkę zdobywa M.Szafrański atomowym strzałem z rzutu wolnego wykonywanego z własnej połowy boiska – wynik 1-10. Ostatnią bramkę w meczu zdobywa A.Białkowski po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Mecz kończy się rezultatem 1-11 dla Polonii. Wielki brawa i słowa uznania za zespołową grę dla całego zespołu Polonii.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Siwek, A. Białkowski, M.Bartkowiak, M.Gościniak, J.Kmieciak, K. Lewicz, D.Lisiewicz, D. Maćkowiak, J.Mazur, F. Michalak, D.Mostowski, M. Radziejewski, M. Szafrański, B.Koprucki, J.Kiel, P.Mąderek
Najnowsze aktualności
-
25.06.2014
Ponad 100 km Zbyszka Walczaka
14 czerwca w Anglii wystartował "Solomon London Enduro 12 Hour", czyli bieg 12-to godzinny, rozegrany w pięknej scenerii pól Wimbledonu.
-
24.06.2014
4 lipca pierwszy trening
Piłkarze Polonii zakończyli na początku miesiąca zmagania ligowe zwycięstwem 1:0 nad Elaną Toruń. Po tym meczu piłkarze spotkali się jeszcze raz na wspólnym zakończeniu sezonu i rozpoczęli przerwę wakacyjną.
-
24.06.2014
Młodzicy prowadzili 3:0, ale nie wygrali
W ostatnim meczu sezonu Polonia podejmowała zespół Oranje Poznań. Mecz rozegrano w sobotnie przedpołudnie. Pierwsze minuty spotkania to lekka przewaga zespołu gości, którzy dwukrotnie oddawali strzał na bramkę, lecz na szczęście niecelnie.
-
23.06.2014
Wygrany pierwszy mecz barażowy
Pierwszy barażowy mecz o utrzymanie się w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych nasz zespół zagrał w Kaliszu z tamtejszym Włókniarzem.
-
23.06.2014
Efektowna wygrana trampkarzy
Z wielkim przytupem zakończyli sezon w Grupie Mistrzowskiej trampkarze Polonii. W sobotę 21 czerwca pokonali na własnym boisku Kopernika Poznań aż 8 : 2.
-
22.06.2014
Wygrana na koniec sezonu
Efektowne zwycięstwo 4:0 odnotowali piłkarze rezerw Polonii Środa Wielkopolska nad Wiara Lecha Poznań.
-
21.06.2014
Rezerwy zagrają z Wiarą Lecha Poznań
Zapraszamy wszystkich kibiców na ostatni mecz ligowy zespołu rezerw, który podejmować będzie na własnym boisku Wiarę Lecha Poznań.
-
20.06.2014
Kolejne starty naszych biegaczy
Kolejne starty zanotowali biegacze średzkiej Polonii.





















































