12.11.2012
Na koniec rundy zwycięstwoOstatni mecz rundy jesiennej orlicy rozegrali na wyjeździe. Przeciwnikiem polonistów był zespół Karolinka Koziegłowy.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków i szybko zepchnęła gospodarzy do obrony. Polonia objęła prowadzenie w 3’spotkania. Po krótko rozegranym rzucie rożnym M.Radziejewski dośrodkował w pole karne, a akcje wykończył F.Michalak zdobywając bramkę. Wynik spotkania 0-1 dla Polonii. Kolejne minuty meczu nie przynosiły zmiany rezultatu, akcje obydwu zespołów kończyły się na wysokości pola karnego przeciwników. Druga bramka w meczu padła dopiero w 16’ spotkania, po szybkim wznowieniu gry z autu J.Kiel zdecydował się na strzał z dystansu i zdobył bramkę. Wynik 0-2 dla Polonii. Trzecia bramka dla Polonii padła w 23’ spotkania, po raz drugi asystą popisał się M.Radziejewski – strzelcem bramki ponownie F.Michalak. Pierwsza połowa meczu kończy się prowadzeniem Polonii 0-3. Druga odsłona meczu to festiwal strzelecki zawodników Polonii. Już w 1’drugiej połowy Polonia podwyższa na 0-4 za sprawą F.Michalaka. W 5’ drugiej połowy Polonia traci gola, strzał z rzutu wolnego bezpośredniego niepewnie odbija bramkarz, dobitka napastnika drużyny gospodarzy i wynik meczu 1-4. Minutę później polonia odpowiada trafieniem D.Lisiewicza – strzał z prawej strony pola karnego – 1-5 dla Polonii. W 7’ drugiej połowy po raz kolejny na listę strzelców wpisuje się F.Michalak strzałem z dystansu. Wynik 1-6. Minutę później ponownie bramkę zdobywa F.Michalak tym razem po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Wynik 1-7 dla Polonii. W 9’ drugiej połowy kolejna bramka dla Polonii – strzelcem A.Białkowski – wynik meczu 1-8. Następną bramka Polonia zdobywa po ładnej akcji zespołowej J.Kiela- P.Mąderka- M.Bartkowiaka ten ostatni strzelcem bramki. Wynik 1-9. W 16’ drugiej połowy bramkę zdobywa M.Szafrański atomowym strzałem z rzutu wolnego wykonywanego z własnej połowy boiska – wynik 1-10. Ostatnią bramkę w meczu zdobywa A.Białkowski po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Mecz kończy się rezultatem 1-11 dla Polonii. Wielki brawa i słowa uznania za zespołową grę dla całego zespołu Polonii.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Siwek, A. Białkowski, M.Bartkowiak, M.Gościniak, J.Kmieciak, K. Lewicz, D.Lisiewicz, D. Maćkowiak, J.Mazur, F. Michalak, D.Mostowski, M. Radziejewski, M. Szafrański, B.Koprucki, J.Kiel, P.Mąderek
Najnowsze aktualności
-
29.06.2014
Trzech żaków młodszych na konsultacjach w Lechu
Zespół żaków młodszych powstał zaledwie rok temu, a już kilku zawodników prezentuje bardzo wysoki poziom.
-
28.06.2014
Bardzo atrakcyjny turniej w Środzie
W niedzielę 6-go lipca na średzkim stadionie odbędzie się bardzo ciekawy turniej piłkarski.
-
27.06.2014
Zmiany w planie przygotowań Polonii
Uległ zmianie w niewielkim stopniu plan przygotowań pierwszego zespołu Polonii do sezonu 2014/2015.
-
26.06.2014
Zdjęcie klubowe
Przypominamy wszystkim członkom, zawodnikom oraz trenerem naszego klubu o zdjęciu klubowym z okazji 95 rocznicy powstania Polonii.
-
26.06.2014
Juniorzy utrzymali się w WLJM
Bezbramkowym remisem zakończyło się rewanżowe spotkanie o utrzymanie w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych pomiędzy Polonią, a Włókniarzem Kalisz. Dzięki wygranej 3:2 w pierwszym spotkaniu średzianie zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach.
-
26.06.2014
Udany turniej orlików starszych
Mimo iż rozgrywki ligowe WZPN zostały już zakończone i czas na odpoczynek to orliki starsze nie zakończyły jeszcze rywalizacji, gdyż w dniu 21 czerwca Zawisza Bydgoszcz organizowała turniej pod nazwą „Mini Ekstraklasa Cup” w którym to Polonia Środa brała udział.
-
25.06.2014
Orliki mł. zakończyły sezon wysokim zwycięstwem
Wynikiem 9-0 dla Polonii zakończyło się ostatnie spotkanie rundy wiosennej w grupie orlika E2.























































