17.08.2014
Młodzicy pokonali WartęW sobotni poranek na Centrum Treningowym Polonia doszło do spotkania kontrolnego dwóch drużyn które znają się bardzo dobrze i każda drużyna wie o sobie dość sporo. Tymi drużynami to Polonia Środa i Warta Poznań, składające się z chłopców urodzonych w 2003 roku czyli przekładając to na kategorie - młodzików młodszych.
Jako że okres wakacyjny przysparza trenerom wielu problemów kadrowych, tak było i tym razem. Polonia wystąpiła w mocno okrojonym składzie bez 4 piłkarzy, którzy mecze w ubiegłym sezonie rozpoczynali od pierwszego gwizdka. Trzech z nich to linia obrony, a więc w tym meczu trener dał szansę pokazania swoich możliwości innym piłkarzom, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze, zwłaszcza Jasiu Kasprzyk, który zaskoczył spokojem i dokładnymi podaniami do swoich partnerów z wyższych stref boiska. Bardzo dobrze również zaprezentował się Marcel Scholz, który kilkoma indywidualnymi akcjami zaskoczył rywali, a także dobrze wkomponował się w drużynę Adrian Cukrowski, dla którego ten sezon będzie oficjalnie pierwszym w barwach Polonii.
Problemy kadrowe w obu drużynach przekładały się także na ilość zawodników, a więc mecz podzielony został na 3 części, aby chłopcy mogli częściej odpoczywać.
Pierwsza część meczu zakończona została wynikiem 2:0 dla gospodarzy, a pierwszą bramkę już w 3 minucie zdobył Olek Kluczyński, który wykorzystał podanie od Adama Rozwory. Druga bramkę dla Polonii zdobył Adrian Cukrowski.
W drugiej części piłkarze ze Środy znów byli lepsi wygrywając 2:1. Bramkę na 1:0 zdobył uderzeniem głową Adrian Cukrowski, który otrzymał idealne dośrodkowanie od Marcela Scholza. Wynik na 2:0 podwyższył Kacper Cyka, który wyczuł błąd formacji obrony Warty i skorzystał z prezentu wkładając piłkę do bramki zielonych. Chwilę później warciarze odpowiedzieli akcją po której zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu.
Trzecia cześć meczu zakończyła się wynikiem 2:2, a wynik otworzył Olek Kluczyński, który oddając strzał na bramkę piłkarzy z Poznania, trafił w swojego rywala i piłka zmieniła tor lotu, co też zmyliło golkipera Warty. Po kilku minutach Warta odpowiedziała tym samym, a bramkę tą podarował im jeden z naszych obrońców, który po swoim błędzie oddał piłkę rywalowi i bez walki odprowadził rywala wzrokiem, a ten bez problemu pokonał Wiktora Króla. Po dwóch minutach drugi z bocznych obrońców popełnił ten sam błąd co też ponownie wykorzystali piłkarze przyjezdnych. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Polonii, i tak jak na początku meczu Olek zdobył bramkę po podaniu od Adama, tak tym razem Olek dograł futbolówkę do Skały, a ten zawodnik takie sytuacja wykorzystuje, wpisując się tym samym na listę strzelców kończąc tą cześć wynikiem 2:2, a sumując cały przebieg meczu, Polonia pokonała Wartę wynikiem 6:3.
Po 50 minutach gry, obie drużyny przystąpiły do konkursu rzutów karnych. W tej rywalizacji lepsi okazali się piłkarze z Drogi Dębińskiej.
Mimo iż braki kadrowe w drużynie Polonii były duże to całość wyglądała bardzo dobrze. Potocznie mówiąc, gra się kleiła i akcje rozpoczynane przez naszego bramkarza, przechodziły przez każdą formację, kończąc na oddaniu strzału na bramkę gości. Miejmy nadzieję że braki kadrowe zostaną już na następy mecz uzupełnione i w następną sobotę, podczas sparingu z Oranje Sport, w pełni będzie można przetestować możliwości naszych piłkarzy.
Polonia wystąpiła w składzie
W. Król, J. Kasprzyk, M. Dolata, M. Dubiński, A. Kluczyński, M. Scholz, K. Cyka, A. Rozwora, A. Cukrowski, M. Ochowiak
Najnowsze aktualności
-
31.10.2022
Pierwszy punkt juniorek! (2008)
W meczu ostatniej kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska sprawiła niespodziankę, remisując na wyjeździe 3:3 z AZS UAM Poznań. Polonistki do przerwy przegrywały 1:2, a krótko po przerwie stracił trzecią bramkę. Mimo to walczyły dalej i szybko zdobyły gola kontaktowego, a pięć minut przed końcem meczu doprowadziły do wyrównania!
-
31.10.2022
Remis z Trzemesznem (2011)
W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików młodszych Polonia II Środa Wielkopolska zremisowała na boisku CTP 1 z MKS-em Trzemeszno 1:1 (0:0). Gola na wagę punktu dla podopiecznych Kamila Kudły strzelił Jan Marciniak.
-
31.10.2022
Ważne zwycięstwo z UKS Śrem (2010)
W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 5:1 lidera tabeli - UKS Śrem. Po tym spotkaniu nasz zespół traci do rywala trzy punkty, ale ma jeszcze do rozegrania jeden mecz zaległy. Ponadto średzka drużyna ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Kwestia awansu do Ligi Wojewódzkiej pozostaje więc jedynie w nogach naszych piłkarzy!
Drugi zespół w hitowym starciu uległ 1:3 Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, a trzecia drużyna takim samym wynikiem przegrała z liderem III Ligi Okręgowej - Victorią Września.
-
31.10.2022
Polonia w Lidze Wojewódzkiej! (2009)
W meczu na szczycie tabeli I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 6:1 (5:0) wicelidera rozgrywek - Avię Kamionki. Tym zwycięstwem podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zapewnili sobie awans do Ligi Wojewódzkiej!
Drugi zespół przegrał z wiceliderem III Ligi Okręgowej - Concordią Murowana Goślina - 3:5 (1:3). Porażka w takim stosunku pozwoliła jednak Polonii zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednich meczach!
-
31.10.2022
Zwycięstwo z Ostrovią (2008)
W spotkaniu przedostatniej 13. kolejki I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po trudnym pojedynku wygrała 3:0 (1:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
31.10.2022
Porażka juniorów z Ostrovią (2006)
W meczu 12. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska przegrali 2:4 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. W kolejnym spotkaniu rywalem średzkiej drużyny będzie wicelider rozgrywek - Jarota Jarocin.
-
31.10.2022
Staszkówka pokonana
W niedzielę punktualnie w południe rozpoczął się mecz z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Wiedziałyśmy, że czeka nas bardzo trudne zadanie, bo bilans meczów rozegranych z rywalkami na ich terenie nie był dla nas korzystny.
-
31.10.2022
Jeden punkt rezerw
W sobotę 29 października drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku Orkan Chorzemin.




























































