15.04.2024
Młodzicy na zwycięskiej ścieżce (2011)
Doskonałą passę kontynuują młodzicy starsi Polonii (rocznik 2011) w rozgrywkach I ligi okręgowej. Zespół prowadzony przez Kamila Kudłę i Kornela Ladrowskiego wygrał czwarty kolejny mecz i z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli. W sobotę nasz zespół pokonał na wyjeździe Kotwicę Kórnik 8:3 (5:0). Druga drużyna nie miała w weekend szczęścia i mimo wielu okazji strzeleckich przegrała 1:4 (1:2) z Lechią Kostrzyn.
Poloniści od samego początku ruszyli do mocnej ofensywy, do przerwy prowadząc już 5:0, a wynik ten w pełni odzwierciedlał przebieg wydarzeń boiskowych. Polonia kontrolowała piłkę i szukała różnych rozwiązań. Po przerwie gra się wyrównała, Kotwica szukała zdobycia bramek, które niestety znalazła wykorzystując błędy indywidualne Polonistów. Nasi zawodnicy zdobyli też kolejne trzy bramki i wygrali czwarty mecz ligowy z rzędu.
Polonia 2011 I: I liga okręgowa D1 - grupa 4
14 kwietnia 2024, godz. 12:30 - Kórnik
Kotwica Kórnik 3:8 (0:5) Polonia Środa Wielkopolska
Marcel Wilczewski 50, Mateusz Niemier 60, Igor Bykowicz 75 - Oskar Różewicz 2, 29, Jan Jankowiak 15, Krzysztof Kaźmierczak 38, 39, 63, Jan Marciniak 79, Giovani Henriquez-Gajda 80
Polonia: 1. Mykhailo Bakulin - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 10. Kacper Pauter, 18. Szymon CIchy, 24. Jan Marciniak, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 49. Oskar Różewicz. Grali także: 9. Mikołaj Borczyk, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 22. Igor Nowak. Trener: Kamil Kudła.
| I liga okręgowa D1 - grupa 4 (2011) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 4 | 25:9 | 12 |
| 2. | Avia Kamionki | 4 | 14:3 | 12 |
| 3. | Warta Śrem | 4 | 17:11 | 9 |
| 4. | Pogoń Książ Wielkopolski | 4 | 10:11 | 4 |
| 5. | SF Luboń | 4 | 10:15 | 4 |
| 6. | Kotwica Kórnik | 4 | 7:19 | 3 |
| 7. | Orlik Mosina | 4 | 7:15 | 2 |
| 8. | Luboński KS | 4 | 4:11 | 0 |
Mecz drugiej drużyny opiewał w bardzo dużą liczbę sytuacji strzeleckich zespołu Polonii, ale piłka jak zaczarowana nie chciała tego dnia wpaść do bramki. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Krzysztof Kaźmierczak. Wynik spotkania okazał się być korzystny dla zespołu gospodarzy, którzy zwyciężyli 4:1.
Polonia 2011 II: II liga okręgowa D1 - grupa 6
13 kwietnia 2024, godz. 10:00 - Kostrzyn
1922 Lechia Kostrzyn 4:1 (2:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Karol Marciniak 23, 29, Franciszek Szynal 42, Dawid Kroczyński 55 - Krzysztof Kaźmierczak 17
Polonia II: 1. Mykhailo Bakulin - 2. Jakub Ciesielski, 8. Kewin Kroll, 14. Ksawery Duchała, 20. Adam Peiner, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 25. Jędrzej Słomczyński, 32. Piotr Pawlaczyk, 73. Kacper Leciej. Grali także: 3. Hubert Kurka, 23. Kuba Kucharski, 29. Bartłomiej Kaźmierczak, 33. Jedrzej Gucze, 35. Marcin Buczak. Trener: Kornel Ladrowski.
| II liga okręgowa D1 - grupa 6 (2011) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | LPFA Poznań/Wełna Skoki | 4 | 32:7 | 10 |
| 2. | Zjednoczeni Września | 3 | 29:7 | 9 |
| 3. | Talent Poznań | 4 | 18:16 | 7 |
| 4. | Koziołek Poznań | 3 | 10:8 | 6 |
| 5. | Orlik Poznań | 4 | 19:19 | 6 |
| 6. | Mieszko II Gniezno | 4 | 11:14 | 3 |
| 7. | 1922 Lechia Kostrzyn | 4 | 7:45 | 3 |
| 8. | Polonia II Środa Wielkopolska | 4 | 9:19 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
24.12.2012
4 miejsce młodzików na turnieju w Ślesinie
W sobotę 22 grudnia młodzicy Polonii Środa wybrali się na turniej halowy do Ślesina. W turnieju brało udział siedem zespołów ( LKS Ślesin, Notecianka Pakość, Górnik Konin, Gopło Kruszwica, Kościelec Kujawski, Mieszko Gniezno, Polonia Środa Wlkp.). Turniej był rozgrywany na zasadzie "każdy z każdym", nie było podziału na grupy a mecze trwały 15 minut.
-
24.12.2012
Adam Rozwora najlepszym strzelcem Polonii
Adam Rozwora z drużyny orlików młodszych został najlepszym strzelcem Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Zawodnik zespołu prowadzonego przez Mariusza Kułka w dziesięciu meczach zdobył 22 bramki.
-
23.12.2012
Polonia TV: Spotkanie opłatkowe
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo ze spotkania opłatkowego naszego klubu, które odbyło się w mieniony czwartek w hali Szkoły Podstawowej nr 2.
-
23.12.2012
Loba najczęściej kartkowany w 2012
Piotr Loba był najczęściej kartkowanym zawodnikiem Polonii Środa Wielkopolska w 2012 roku w rozgrywkach trzeciej ligi. Były pomocnik średzkiej drużyny obejrzał w sumie osiem żółtych "kartoników".
-
22.12.2012
Sędziowie w 2012 roku
W 2012 roku mecze III ligi i Pucharu Polski z udziałem Polonii Środa Wielkopolska prowadziło w sumie dwudziestu arbitrów.
-
21.12.2012
Galeria ze spotkania opłatkowego
Dostępna jest już galeria zdjęć z środowego spotkania opłatkowego w którym uczestniczyły wszystkie trzy sekcje naszej Polonii.
-
21.12.2012
Spotkanie opłatkowe
W czwartek o godzinie 18:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe naszego klubu.























































