11.01.2016
Młodzi poloniści wicemistrzami Turnieju w Arenie (2007)10 grudnia piłkarze Polonii z rocznika 2007 udali się wspólnie z młodymi piłkarzami z rocznika 2008 ponownie do Poznania, gdzie w Hali Widowiskowo - Sportowej „Arena” wzięli udział w Turnieju Football PRO Winners, w którym zagrało 9 drużyn. Nasz zespół trafił do grupy A, w której spotkał się z bardzo silnymi drużynami: Elaną Toruń, Wartą Poznań, Akademią Piłkarską Reissa i UKS-em Śrem. Jak się później okazało był to jeden z lepszych turniejów rozegranych przez naszą drużynę w tym sezonie. Podopieczni Marcina Duchały zajęli w nim II miejsce – podobnie jak nasi młodsi piłkarze z rocznika 2008.
W grupie A nasz zespół rozegrał następujące mecze:
Polonia Środa – UKS Śrem 1:2
Bramka dla Polonii: Marcin Maląg
Mecz bardzo wyrównany, pomimo naszego prowadzenia 1:0 za sprawą Marcina Maląga nie udało nam się dowieźć zwycięstwa do końca. Pomimo obustronnych ataków, to nasi rywale byli bardziej skuteczni w swoich akcjach i wyszli na prowadzenie 2:1. Do zmiany rezultatu na drodze dwa razy stawała nam poprzeczka po strzałach Marcina Maląga i Marcina Skrobicha. Mecz zakończył się minimalną porażką naszej drużyny.
Polonia Środa – Akademia Piłkarska Reissa 1:0
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich.
Bardzo ważny mecz dla naszego zespołu, myśląc o ewentualnym wyjściu z grupy nie mogliśmy go przegrać. Po porażce w pierwszym meczu nasi zawodnicy wyszli niezwykle skoncentrowani na to spotkanie. Wynik dla naszego zespołu otworzył Marcin Skrobich strzałem z pola karnego. Później nasi rywale mieli dwa słupki, my odpowiedzieliśmy strzałem w poprzeczkę. W tym meczu zagraliśmy bardzo agresywnie – nie pozwalając drużynie AP Reissa rozwinąć skrzydeł. Ponieważ nasi obrońcy i bramkarz nie dopuścili już do straty bramki mecz zakończył się jedno bramkowym zwycięstwem naszej drużyny.
Polonia Środa - Elana Toruń 4:1
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jakub Wujek, Marcin Maląg, Jasiu Pośledni.
W trzecim meczu duża przewaga należała do naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasz napastnik, pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który bardzo ładnie włączył się w akcje ofensywne naszego zespołu. Gola honorowego dla naszych rywali zdobył zawodnik Elany w zamieszaniu podbramkowym. Tym razem mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu.
Polonia Środa – Warta Poznań 3:0
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich, Jakub Wujek
Od samego początku nasi rywale zaskoczyli naszych zawodników niezwykle odważną i agresywna grą. Po okresie tej przewagi mecz przypominał już ten poprzedni. Nasz zespół narzucił swój styl gry. Łupem bramkowym tym razem podzielili się Marcin Skrobich, Marcin Maląg i Jakub Wujek – ten ostatni bardzo ładnym strzałem z daleka. Mecz zakończył się zdecydowanym i zasłużonym, choć może zbyt wysokim zwycięstwem naszego zespołu. Ostatecznie w grupie A zajęliśmy drugie miejsce tuż za UKS-em Śrem z trzema zwycięstwami i jedną porażką na koncie.
W grupie mistrzowskiej przyszło nam zagrać ponownie z UKS-em Śrem, Falubazem Zielona Góra i Startem Namysłów.
Polonia Środa – Start Namysłów 3:2
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Marcel Możewski i Marcin Maląg
Mecz rozpoczął się od naszych ataków, czego konsekwencją były dwie bramki zdobyte przez naszą drużynę. Później mecz zdecydowanie się zaostrzył – szczególnie w naszym wykonaniu – sędzia spotkania na ławkę kar odesłał naszego kapitana za zbyt ostrą grę. Mecz w osłabieniu udało nam się przetrzymać – ale później sami na własną prośbę oddaliśmy niepotrzebnie inicjatywę naszym rywalom, co spowodowało zdobyli oni dwie bramki i doprowadzili do remisu. Gdy już sędzia zabierał się do odgwizdania meczu na strzał zdecydował się nasz bramkarz Marcel Możewski i ku zdumieniu wszystkich udało mu się strzelić bramkę dającą nam wygraną w tym meczu.
Polonia Środa – Falubaz Zielona Góra 5:2
Bramki dla Polonii: bramka samobójcza, Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Marcel Pieszke
Mecz nie rozpoczął się pomyślnie dla naszego zespołu. Straciliśmy bramkę i trzeba było odrabiać straty. Pomogli nam w tym nasi rywale, którzy sami zaaplikowali sobie bramkę samobójczą. Później następne do naszego dorobku dołożyli Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Marcel Pieszke, ten ostatni najpierw odzyskał piłkę, później popisał się kapitalnym strzałem w same okienko drużyny naszych rywali, którzy na nasze bramki odpowiedzieli tylko jedną i mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu. Po tej wygranej było wiadomo, że w turnieju zajmiemy minimum drugie miejsce.
Polonia Środa – UKS Śrem 1:4
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich
Tym razem mecz ułożył się na początku po naszej myśli. Po strzale Marcina Skrobicha objęliśmy prowadzenie. Później widać było już zmęczenie po obu stronach. Ale więcej sił zachowali nasi rywale, którzy najpierw zdobyli dwie bramki i później dołożyli jeszcze dwie kolejne. Na odpowiedź zabrakło nam już sił – był to siódmy mecz tego dnia naszej drużyny. Zwycięstwo drużyny ze Śremu jak najbardziej zasłużone. Nam pozostało cieszyć się z drugiego miejsca, które i tak jest naszym dużym sukcesem, który przed turniejem bralibyśmy w ciemno – biorąc pod uwagę z jakimi drużynami przyszło na się zmagać w jego trakcie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
25.07.2015
Zdjęcia ze sparingu z Jarotą
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego spotkania towarzyskiego rozegranego w Jarocinie gdzie nasza Polonia uległa 1:0 (0:0) miejscowej Jarocie. Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
25.07.2015
Minimalna porażka z Jarotą
W kolejnym spotkaniu towarzyskim piłkarze Polonii ulegli w Jarocinie tamtejszej Jarocie 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobył w 64 minucie Jacek Pacyński.
-
24.07.2015
Kolejne dwa mecze Polonii
W najbliższy weekend piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne dwa spotkania towarzyskie. W sobotę o godzinie 11:00 w Jarocinie poloniści zmierzą się z Jarotą, a z kolei w niedzielę o godzinie 17:00 we Wronkach zagrają ze Śląskiem II Wrocław.
-
23.07.2015
Nowy trener zespołu kobiet
W tym tygodniu nastąpiła zmiana na stanowisku pierwszego trenera zespołu kobiet Polonii Środa. Andrzej Powstański przestał pełnić tą funkcję, a jego miejsce na tym stanowisku zajął Marek Gierałka. Trenerowi Powstańskiemu składamy serdeczne podziękowania za wkład włożony w rozwój żeńskiej piłki w naszym Klubie i życzmy wielu sukcesów w pracy trenerskiej.
-
22.07.2015
Zdjęcia z gry wewnętrznej
Prezentujemy kilka zdjęć z dzisiejszej gry wewnętrznej naszego zespołu. Sam wynik nie był istotny dla średzkiego szkoleniowca. Mariuszowi Bekasowi chodziło bardziej o możliwość przetestowania kilku wariantów gry, a także na sprawdzeniu zawodników na nowych pozycjach. Okazję do zaprezentowania się mieli także zawodnicy testowani. Ciekawostką niech będzie to że na boisku w jednym z zespołów pojawił się obecny asystent trenera Bekasa a przez wiele lat czołowy napastnik Polonii – Marcin Duchała. I jak na „Duszka” przystało pokazał że nie zapomniał jak się strzela bramki.
-
21.07.2015
Jutro gra wewnętrzna
Po dwóch meczach kontrolnych z Victorią Września szkoleniowiec pierwszej drużyny Polonii Mariusz Bekas zaplanował na najbliższą środę grę wewnętrzną.
-
20.07.2015
Julia Mikołajczak na testach w AZS Wrocław
Miło nam jest poinformować że zawodniczka naszego Klubu Julia Mikołajczak została zaproszona na testy do występującego w Ekstralidze kobiet AZS Wrocław.
-
19.07.2015
Skróty meczów z Victorią
Prezentujemy skróty spotkań towarzyskich jakie Polonia Środa rozegrała w sobotę 18 lipca z Victorią Września.






















































