11.01.2016
Młodzi poloniści wicemistrzami Turnieju w Arenie (2007)10 grudnia piłkarze Polonii z rocznika 2007 udali się wspólnie z młodymi piłkarzami z rocznika 2008 ponownie do Poznania, gdzie w Hali Widowiskowo - Sportowej „Arena” wzięli udział w Turnieju Football PRO Winners, w którym zagrało 9 drużyn. Nasz zespół trafił do grupy A, w której spotkał się z bardzo silnymi drużynami: Elaną Toruń, Wartą Poznań, Akademią Piłkarską Reissa i UKS-em Śrem. Jak się później okazało był to jeden z lepszych turniejów rozegranych przez naszą drużynę w tym sezonie. Podopieczni Marcina Duchały zajęli w nim II miejsce – podobnie jak nasi młodsi piłkarze z rocznika 2008.
W grupie A nasz zespół rozegrał następujące mecze:
Polonia Środa – UKS Śrem 1:2
Bramka dla Polonii: Marcin Maląg
Mecz bardzo wyrównany, pomimo naszego prowadzenia 1:0 za sprawą Marcina Maląga nie udało nam się dowieźć zwycięstwa do końca. Pomimo obustronnych ataków, to nasi rywale byli bardziej skuteczni w swoich akcjach i wyszli na prowadzenie 2:1. Do zmiany rezultatu na drodze dwa razy stawała nam poprzeczka po strzałach Marcina Maląga i Marcina Skrobicha. Mecz zakończył się minimalną porażką naszej drużyny.
Polonia Środa – Akademia Piłkarska Reissa 1:0
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich.
Bardzo ważny mecz dla naszego zespołu, myśląc o ewentualnym wyjściu z grupy nie mogliśmy go przegrać. Po porażce w pierwszym meczu nasi zawodnicy wyszli niezwykle skoncentrowani na to spotkanie. Wynik dla naszego zespołu otworzył Marcin Skrobich strzałem z pola karnego. Później nasi rywale mieli dwa słupki, my odpowiedzieliśmy strzałem w poprzeczkę. W tym meczu zagraliśmy bardzo agresywnie – nie pozwalając drużynie AP Reissa rozwinąć skrzydeł. Ponieważ nasi obrońcy i bramkarz nie dopuścili już do straty bramki mecz zakończył się jedno bramkowym zwycięstwem naszej drużyny.
Polonia Środa - Elana Toruń 4:1
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jakub Wujek, Marcin Maląg, Jasiu Pośledni.
W trzecim meczu duża przewaga należała do naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasz napastnik, pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który bardzo ładnie włączył się w akcje ofensywne naszego zespołu. Gola honorowego dla naszych rywali zdobył zawodnik Elany w zamieszaniu podbramkowym. Tym razem mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu.
Polonia Środa – Warta Poznań 3:0
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich, Jakub Wujek
Od samego początku nasi rywale zaskoczyli naszych zawodników niezwykle odważną i agresywna grą. Po okresie tej przewagi mecz przypominał już ten poprzedni. Nasz zespół narzucił swój styl gry. Łupem bramkowym tym razem podzielili się Marcin Skrobich, Marcin Maląg i Jakub Wujek – ten ostatni bardzo ładnym strzałem z daleka. Mecz zakończył się zdecydowanym i zasłużonym, choć może zbyt wysokim zwycięstwem naszego zespołu. Ostatecznie w grupie A zajęliśmy drugie miejsce tuż za UKS-em Śrem z trzema zwycięstwami i jedną porażką na koncie.
W grupie mistrzowskiej przyszło nam zagrać ponownie z UKS-em Śrem, Falubazem Zielona Góra i Startem Namysłów.
Polonia Środa – Start Namysłów 3:2
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Marcel Możewski i Marcin Maląg
Mecz rozpoczął się od naszych ataków, czego konsekwencją były dwie bramki zdobyte przez naszą drużynę. Później mecz zdecydowanie się zaostrzył – szczególnie w naszym wykonaniu – sędzia spotkania na ławkę kar odesłał naszego kapitana za zbyt ostrą grę. Mecz w osłabieniu udało nam się przetrzymać – ale później sami na własną prośbę oddaliśmy niepotrzebnie inicjatywę naszym rywalom, co spowodowało zdobyli oni dwie bramki i doprowadzili do remisu. Gdy już sędzia zabierał się do odgwizdania meczu na strzał zdecydował się nasz bramkarz Marcel Możewski i ku zdumieniu wszystkich udało mu się strzelić bramkę dającą nam wygraną w tym meczu.
Polonia Środa – Falubaz Zielona Góra 5:2
Bramki dla Polonii: bramka samobójcza, Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Marcel Pieszke
Mecz nie rozpoczął się pomyślnie dla naszego zespołu. Straciliśmy bramkę i trzeba było odrabiać straty. Pomogli nam w tym nasi rywale, którzy sami zaaplikowali sobie bramkę samobójczą. Później następne do naszego dorobku dołożyli Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Marcel Pieszke, ten ostatni najpierw odzyskał piłkę, później popisał się kapitalnym strzałem w same okienko drużyny naszych rywali, którzy na nasze bramki odpowiedzieli tylko jedną i mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu. Po tej wygranej było wiadomo, że w turnieju zajmiemy minimum drugie miejsce.
Polonia Środa – UKS Śrem 1:4
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich
Tym razem mecz ułożył się na początku po naszej myśli. Po strzale Marcina Skrobicha objęliśmy prowadzenie. Później widać było już zmęczenie po obu stronach. Ale więcej sił zachowali nasi rywale, którzy najpierw zdobyli dwie bramki i później dołożyli jeszcze dwie kolejne. Na odpowiedź zabrakło nam już sił – był to siódmy mecz tego dnia naszej drużyny. Zwycięstwo drużyny ze Śremu jak najbardziej zasłużone. Nam pozostało cieszyć się z drugiego miejsca, które i tak jest naszym dużym sukcesem, który przed turniejem bralibyśmy w ciemno – biorąc pod uwagę z jakimi drużynami przyszło na się zmagać w jego trakcie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
20.08.2015
Wygrali z Lechią Kostrzyn (2003)
W środę 19 sierpnia na górnym boisku CTP doszło do meczu kontrolnego pomiędzy Polonia Środa rocznikiem 2003, którzy to chłopcy od nowego sezonu będą występować w kategorii młodzik starszy, a ich rówieśnikami z kostrzyńskiej Lechii. Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 18:30 i podzielony został na trzy części, a każda z nich składała się z 25 minut.
-
20.08.2015
Zespoły Polonii po obozach
W dniach 10-16 sierpnia, trzy drużyny z grup młodzieżowych średzkiej Polonii, przebywali na obozie przygotowawczym w nadmorskiej Ustce. Na obóz udali się piłkarze z roczników – 2003, 2004 oraz 2005, tworząc grupę 56 osób plus opiekunowie. Chłopcy trenowali dwa razy dziennie. Poranny trening o godzinie 9:00, natomiast popołudniowy rozpoczynał się o godzinie 15:00. Łącznie średzcy zawodnicy trenowali dziewięć razy, a w międzyczasie korzystali z walorów polskiego morza oraz innych atrakcji, które były zaplanowane podczas tygodniowego zgrupowania. Jedną z tych atrakcji było wieczorne ognisko z kiełbaskami na trenie ośrodka „Niezapominajka”. Ośrodek ten na swoim terenie ma dodatkowo kilka boisk do siatkówki oraz mini piłki nożnej z których nasi piłkarze bardzo chętnie i często korzystali. W sobotę wszystkie grupy udały się na basen do pięciogwiazdkowego hotelu Grand Lubicz, który mieścił się niedaleko od ośrodka w którym odbywało się zgrupowanie polonistów. Każda z drużyn podczas obozu rozegrała kilka spotkań kontrolnych.
-
19.08.2015
Tradycyjne spotkanie ze sponsorami
W poniedziałek 17 sierpnia w Hotelu Szablewski odbyło się tradycyjne przedsezonowe spotkanie władz naszego Klubu z władzami miasta i powiatu oraz ze sponsorami zrzeszonymi w Klubie Partnera Piłka i Biznes.
-
19.08.2015
Julia Mikołajczak powołana na turniej w Białorusi
Zawodniczka Polonii Środa Julia Mikołajczak została powołana do reprezentacji Polski kobiet do lat 17 na międzynarodowy turniej UEFA WU 17 Preparatory Tournament który odbędzie się na Białorusi w dniach od 30 sierpnia do 8 września 2015 roku.
-
18.08.2015
O kolejne punkty ze Spartą
W najbliższy weekend odbędzie się trzecia kolejki III ligi. Piłkarze Polonii Środa tym razem podejmować będą na własnym boisku zespół Sparty Brodnica. Rywal obecnie zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli ale trzeba pamiętać że Sparta rozegrała tylko jedno spotkanie: z Lechem II Poznań we Wronkach remisując 0:0.
-
16.08.2015
Pewna wygrana ze Średzkim LZS
W towarzyskim spotkaniu Polonia Środa pokonała reprezentację średzkich LZS-ów 8:0 (2:0). Bramki dla Polonii zdobyli: Dawid Chąpiński, Adrian Olczyk cztery i Krystian Olczyk trzy.
-
16.08.2015
M. Bekas: dziękuję zawodnikom za zaangażowanie
Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem przeprowadzonego zaraz po meczu drugiej kolejki III ligi z Wartą Poznań przegranym przez nasz zespół 2:1.
-
16.08.2015
Skrót meczu z Wartą
Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu drugiej kolejki III ligi pomiędzy zespołami Polonii Środa i Warty Poznań. Przypominamy że średzianie przegrali to spotkanie 2:1 (2:1). Bramkę dla Polonii zdobył Michał Stańczyk.























































