11.01.2016
Młodzi poloniści wicemistrzami Turnieju w Arenie (2007)10 grudnia piłkarze Polonii z rocznika 2007 udali się wspólnie z młodymi piłkarzami z rocznika 2008 ponownie do Poznania, gdzie w Hali Widowiskowo - Sportowej „Arena” wzięli udział w Turnieju Football PRO Winners, w którym zagrało 9 drużyn. Nasz zespół trafił do grupy A, w której spotkał się z bardzo silnymi drużynami: Elaną Toruń, Wartą Poznań, Akademią Piłkarską Reissa i UKS-em Śrem. Jak się później okazało był to jeden z lepszych turniejów rozegranych przez naszą drużynę w tym sezonie. Podopieczni Marcina Duchały zajęli w nim II miejsce – podobnie jak nasi młodsi piłkarze z rocznika 2008.
W grupie A nasz zespół rozegrał następujące mecze:
Polonia Środa – UKS Śrem 1:2
Bramka dla Polonii: Marcin Maląg
Mecz bardzo wyrównany, pomimo naszego prowadzenia 1:0 za sprawą Marcina Maląga nie udało nam się dowieźć zwycięstwa do końca. Pomimo obustronnych ataków, to nasi rywale byli bardziej skuteczni w swoich akcjach i wyszli na prowadzenie 2:1. Do zmiany rezultatu na drodze dwa razy stawała nam poprzeczka po strzałach Marcina Maląga i Marcina Skrobicha. Mecz zakończył się minimalną porażką naszej drużyny.
Polonia Środa – Akademia Piłkarska Reissa 1:0
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich.
Bardzo ważny mecz dla naszego zespołu, myśląc o ewentualnym wyjściu z grupy nie mogliśmy go przegrać. Po porażce w pierwszym meczu nasi zawodnicy wyszli niezwykle skoncentrowani na to spotkanie. Wynik dla naszego zespołu otworzył Marcin Skrobich strzałem z pola karnego. Później nasi rywale mieli dwa słupki, my odpowiedzieliśmy strzałem w poprzeczkę. W tym meczu zagraliśmy bardzo agresywnie – nie pozwalając drużynie AP Reissa rozwinąć skrzydeł. Ponieważ nasi obrońcy i bramkarz nie dopuścili już do straty bramki mecz zakończył się jedno bramkowym zwycięstwem naszej drużyny.
Polonia Środa - Elana Toruń 4:1
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jakub Wujek, Marcin Maląg, Jasiu Pośledni.
W trzecim meczu duża przewaga należała do naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasz napastnik, pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który bardzo ładnie włączył się w akcje ofensywne naszego zespołu. Gola honorowego dla naszych rywali zdobył zawodnik Elany w zamieszaniu podbramkowym. Tym razem mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu.
Polonia Środa – Warta Poznań 3:0
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich, Jakub Wujek
Od samego początku nasi rywale zaskoczyli naszych zawodników niezwykle odważną i agresywna grą. Po okresie tej przewagi mecz przypominał już ten poprzedni. Nasz zespół narzucił swój styl gry. Łupem bramkowym tym razem podzielili się Marcin Skrobich, Marcin Maląg i Jakub Wujek – ten ostatni bardzo ładnym strzałem z daleka. Mecz zakończył się zdecydowanym i zasłużonym, choć może zbyt wysokim zwycięstwem naszego zespołu. Ostatecznie w grupie A zajęliśmy drugie miejsce tuż za UKS-em Śrem z trzema zwycięstwami i jedną porażką na koncie.
W grupie mistrzowskiej przyszło nam zagrać ponownie z UKS-em Śrem, Falubazem Zielona Góra i Startem Namysłów.
Polonia Środa – Start Namysłów 3:2
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Marcel Możewski i Marcin Maląg
Mecz rozpoczął się od naszych ataków, czego konsekwencją były dwie bramki zdobyte przez naszą drużynę. Później mecz zdecydowanie się zaostrzył – szczególnie w naszym wykonaniu – sędzia spotkania na ławkę kar odesłał naszego kapitana za zbyt ostrą grę. Mecz w osłabieniu udało nam się przetrzymać – ale później sami na własną prośbę oddaliśmy niepotrzebnie inicjatywę naszym rywalom, co spowodowało zdobyli oni dwie bramki i doprowadzili do remisu. Gdy już sędzia zabierał się do odgwizdania meczu na strzał zdecydował się nasz bramkarz Marcel Możewski i ku zdumieniu wszystkich udało mu się strzelić bramkę dającą nam wygraną w tym meczu.
Polonia Środa – Falubaz Zielona Góra 5:2
Bramki dla Polonii: bramka samobójcza, Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Marcel Pieszke
Mecz nie rozpoczął się pomyślnie dla naszego zespołu. Straciliśmy bramkę i trzeba było odrabiać straty. Pomogli nam w tym nasi rywale, którzy sami zaaplikowali sobie bramkę samobójczą. Później następne do naszego dorobku dołożyli Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Marcel Pieszke, ten ostatni najpierw odzyskał piłkę, później popisał się kapitalnym strzałem w same okienko drużyny naszych rywali, którzy na nasze bramki odpowiedzieli tylko jedną i mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu. Po tej wygranej było wiadomo, że w turnieju zajmiemy minimum drugie miejsce.
Polonia Środa – UKS Śrem 1:4
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich
Tym razem mecz ułożył się na początku po naszej myśli. Po strzale Marcina Skrobicha objęliśmy prowadzenie. Później widać było już zmęczenie po obu stronach. Ale więcej sił zachowali nasi rywale, którzy najpierw zdobyli dwie bramki i później dołożyli jeszcze dwie kolejne. Na odpowiedź zabrakło nam już sił – był to siódmy mecz tego dnia naszej drużyny. Zwycięstwo drużyny ze Śremu jak najbardziej zasłużone. Nam pozostało cieszyć się z drugiego miejsca, które i tak jest naszym dużym sukcesem, który przed turniejem bralibyśmy w ciemno – biorąc pod uwagę z jakimi drużynami przyszło na się zmagać w jego trakcie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
23.08.2015
Skrót meczu ze Spartą
Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu trzeciej kolejki Polonia Środa - Sparta Brodnica zakończonego zwycięstwem naszego zespołu 3:0 (1:0). Na materiale wideo można obejrzeć wszystkie bramki, a także pozostałe sytuacje bramkowe obu zespołów.
-
23.08.2015
Galeria zdjęć z meczu ze Spartą
Prezentujemy obszerną fotorelację z meczu 3 kolejki III ligi w którym Polonia Środa pokonała Spartę Brodnica 3:0 (1:0). Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
22.08.2015
Wyniki 3 kolejki III ligi
Prezentujemy komplet wyników 3 kolejki III ligi. Liderem po trzech kolejkach jest Sokół Kleczew który wygrał wszystkie spotkania i może się pochwalić imponującym bilansem bramkowym 11:0. Polonia w tej chwili zajmuje piątą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów.
-
22.08.2015
M. Bekas: Mamy szeroką kadrę
Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem po wygranym przez jego zespół 3:0 (1:0) meczu trzeciej kolejki III ligi ze Spartą Brodnica.
-
22.08.2015
Wyjazdowe zwycięstwo juniorów (1999/00)
Drużyna juniorów młodszych nowy sezon rozpoczęła od wyjazdowego zwycięstwa. Podopieczni Ireneusza Janickiego na pierwszy mecz udali się do Wronek aby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Błękitnych.
-
22.08.2015
Tradycji stało się zadość
W trzeciej kolejce III ligi Polonia Środa podejmowała na własnym boisku zespół Sparty Brodnica. Dla podopiecznych Mariusza Bekasa po porażce w Poznaniu z Wartą było to bardzo ważne spotkanie w kontekście zainkasowania kompletu punktów. Niestety w tym meczu nasz zespół musiał sobie radzić bez pauzujących za czerwone kartki Pawła Przybyłka i Krystiana Pawlaka. Dodatkowo z ławki trenerskiej swojego zespołu nie mógł prowadzić Mariusz Bekas, ani jego asystent Marcin Duchała. Formalnie więc duet trenerski w tym meczu tworzyli Fryderyk Haremski i Mariusz Kułak.
-
21.08.2015
Zapowiedź 3 kolejki III ligi
Przed nami trzecia kolejka III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. tym razem zmagania na boiskach rozpoczęły się już w piątek meczem Unii Swarzędz z Centrą Ostrów Wlkp. Dość nieoczekiwanie mecz ten zakończył się wygraną zespołu Centry 1:3. Tym samym Unia straciła szansę na objęcie fotelu lidera rozgrywek, a Centra po dwóch wysokich porażkach zainkasowała pierwsze punkty w tym sezonie. Pozostałe spotkania tej kolejki odbędą się w sobotę.
-
20.08.2015
Piotr Łęgosz poprowadzi mecz ze Spartą
Piotr Łęgosz z Włocławka będzie sędzią głównym spotkania 3 kolejki III ligi sezonu 2015/16 w którym Polonia Środa podejmować będzie na własnym boisku Spartę Brodnica. Na liniach asystować mu będą Dariusz Łęgosz i Adrian Rybowicz.





















































