11.01.2016
Młodzi poloniści wicemistrzami Turnieju w Arenie (2007)10 grudnia piłkarze Polonii z rocznika 2007 udali się wspólnie z młodymi piłkarzami z rocznika 2008 ponownie do Poznania, gdzie w Hali Widowiskowo - Sportowej „Arena” wzięli udział w Turnieju Football PRO Winners, w którym zagrało 9 drużyn. Nasz zespół trafił do grupy A, w której spotkał się z bardzo silnymi drużynami: Elaną Toruń, Wartą Poznań, Akademią Piłkarską Reissa i UKS-em Śrem. Jak się później okazało był to jeden z lepszych turniejów rozegranych przez naszą drużynę w tym sezonie. Podopieczni Marcina Duchały zajęli w nim II miejsce – podobnie jak nasi młodsi piłkarze z rocznika 2008.
W grupie A nasz zespół rozegrał następujące mecze:
Polonia Środa – UKS Śrem 1:2
Bramka dla Polonii: Marcin Maląg
Mecz bardzo wyrównany, pomimo naszego prowadzenia 1:0 za sprawą Marcina Maląga nie udało nam się dowieźć zwycięstwa do końca. Pomimo obustronnych ataków, to nasi rywale byli bardziej skuteczni w swoich akcjach i wyszli na prowadzenie 2:1. Do zmiany rezultatu na drodze dwa razy stawała nam poprzeczka po strzałach Marcina Maląga i Marcina Skrobicha. Mecz zakończył się minimalną porażką naszej drużyny.
Polonia Środa – Akademia Piłkarska Reissa 1:0
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich.
Bardzo ważny mecz dla naszego zespołu, myśląc o ewentualnym wyjściu z grupy nie mogliśmy go przegrać. Po porażce w pierwszym meczu nasi zawodnicy wyszli niezwykle skoncentrowani na to spotkanie. Wynik dla naszego zespołu otworzył Marcin Skrobich strzałem z pola karnego. Później nasi rywale mieli dwa słupki, my odpowiedzieliśmy strzałem w poprzeczkę. W tym meczu zagraliśmy bardzo agresywnie – nie pozwalając drużynie AP Reissa rozwinąć skrzydeł. Ponieważ nasi obrońcy i bramkarz nie dopuścili już do straty bramki mecz zakończył się jedno bramkowym zwycięstwem naszej drużyny.
Polonia Środa - Elana Toruń 4:1
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jakub Wujek, Marcin Maląg, Jasiu Pośledni.
W trzecim meczu duża przewaga należała do naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasz napastnik, pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który bardzo ładnie włączył się w akcje ofensywne naszego zespołu. Gola honorowego dla naszych rywali zdobył zawodnik Elany w zamieszaniu podbramkowym. Tym razem mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu.
Polonia Środa – Warta Poznań 3:0
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich, Jakub Wujek
Od samego początku nasi rywale zaskoczyli naszych zawodników niezwykle odważną i agresywna grą. Po okresie tej przewagi mecz przypominał już ten poprzedni. Nasz zespół narzucił swój styl gry. Łupem bramkowym tym razem podzielili się Marcin Skrobich, Marcin Maląg i Jakub Wujek – ten ostatni bardzo ładnym strzałem z daleka. Mecz zakończył się zdecydowanym i zasłużonym, choć może zbyt wysokim zwycięstwem naszego zespołu. Ostatecznie w grupie A zajęliśmy drugie miejsce tuż za UKS-em Śrem z trzema zwycięstwami i jedną porażką na koncie.
W grupie mistrzowskiej przyszło nam zagrać ponownie z UKS-em Śrem, Falubazem Zielona Góra i Startem Namysłów.
Polonia Środa – Start Namysłów 3:2
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Marcel Możewski i Marcin Maląg
Mecz rozpoczął się od naszych ataków, czego konsekwencją były dwie bramki zdobyte przez naszą drużynę. Później mecz zdecydowanie się zaostrzył – szczególnie w naszym wykonaniu – sędzia spotkania na ławkę kar odesłał naszego kapitana za zbyt ostrą grę. Mecz w osłabieniu udało nam się przetrzymać – ale później sami na własną prośbę oddaliśmy niepotrzebnie inicjatywę naszym rywalom, co spowodowało zdobyli oni dwie bramki i doprowadzili do remisu. Gdy już sędzia zabierał się do odgwizdania meczu na strzał zdecydował się nasz bramkarz Marcel Możewski i ku zdumieniu wszystkich udało mu się strzelić bramkę dającą nam wygraną w tym meczu.
Polonia Środa – Falubaz Zielona Góra 5:2
Bramki dla Polonii: bramka samobójcza, Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Marcel Pieszke
Mecz nie rozpoczął się pomyślnie dla naszego zespołu. Straciliśmy bramkę i trzeba było odrabiać straty. Pomogli nam w tym nasi rywale, którzy sami zaaplikowali sobie bramkę samobójczą. Później następne do naszego dorobku dołożyli Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Marcel Pieszke, ten ostatni najpierw odzyskał piłkę, później popisał się kapitalnym strzałem w same okienko drużyny naszych rywali, którzy na nasze bramki odpowiedzieli tylko jedną i mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu. Po tej wygranej było wiadomo, że w turnieju zajmiemy minimum drugie miejsce.
Polonia Środa – UKS Śrem 1:4
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich
Tym razem mecz ułożył się na początku po naszej myśli. Po strzale Marcina Skrobicha objęliśmy prowadzenie. Później widać było już zmęczenie po obu stronach. Ale więcej sił zachowali nasi rywale, którzy najpierw zdobyli dwie bramki i później dołożyli jeszcze dwie kolejne. Na odpowiedź zabrakło nam już sił – był to siódmy mecz tego dnia naszej drużyny. Zwycięstwo drużyny ze Śremu jak najbardziej zasłużone. Nam pozostało cieszyć się z drugiego miejsca, które i tak jest naszym dużym sukcesem, który przed turniejem bralibyśmy w ciemno – biorąc pod uwagę z jakimi drużynami przyszło na się zmagać w jego trakcie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
27.08.2015
Druga wygrana juniorów (1999/00)
W drugim meczu ligowym zespół juniorów młodszych Polonii Środa podejmował na własnym boisku Nielbę Wągrowiec. Drugi mecz i druga wygrana – tak w skrócie można by o tym spotkaniu powiedzieć. Jednak średzki szkoleniowiec Ireneusz Janicki nie był do końca zadowolony ze stylu w jakim jego zespół odniósł to zwycięstwo.
-
26.08.2015
Ciężki wyjazd do wicelidera
Przed piłkarzami Polonii Środa spotkanie czwartej kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Tym razem podopieczni Mariusza Bekasa zagrają na wyjeździe, a ich rywalem będzie nadspodziewanie dobrze radząca sobie na początku nowego sezonu drużyna Jaroty Jarocin.
-
26.08.2015
Towarzysko z Koziołkiem Poznań (2003)
Kolejny sparing rozegrali piłkarze młodzika starszego. Tym razem podczas wtorkowego treningu do Środy zawitali zawodnicy Koziołka Poznań z którymi nasi wychowankowie walczyli w ubiegłorocznych rozgrywkach WZPN w rundzie jesiennej. Mecz kontrolny podzielony został na pięć części po 15 minut, a rozgrywany był na górnym boisku naszego Centrum Treningowego.
-
26.08.2015
Orlicy młodsi po obozie (2006)
Drużyna Orlika Młodszego wraz ze swoim trenerem Leszkiem Maźwą w dniach 19-23.08.2015 przebywała na obozie przygotowawczym do sezonu 2015/2016 w pobliskiej Klęce.
-
25.08.2015
Wygrana w turnieju Astra Cup (2003)
W turnieju udział wzięło 8 zespołów z rocznika 2003. Zespoły były podzielone na 2 grupy. Polonia Środa trafiła do Grupy A wraz z Astrą Krotoszyn, UKS Śrem i Mieszkiem Gniezno. Z kolei grupę B utworzyły Akademia Reissa Jarocin, KKS Kalisz, Kania Gostyń i Błękitni Owińska. Mecze trwały 20 minut równolegle na dwóch boiskach na zmianę dwa mecze z grupy A i następnie 2 mecze grupy B.
-
24.08.2015
Remis z UKS Śrem (2003)
W sobotę 22 sierpnia nasi piłkarze rocznika 2003 rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem po drugiej stronie boiska stanęli wychowankowie UKS Śrem, czyli był to mecz aktualnego mistrza z wicemistrzem rozgrywek WZPN. Mecz ten został rozegrany na dolnym boisku CTP w Środzie, a pierwszy gwizdek nad boiskiem rozległ się o godzinie 11:00.
-
24.08.2015
Porażka na inaugurację
Nieudanie wystartowała drużyna kobiet Polonii Środa w rozgrywkach II ligi. Dziewczęta nasze poniosły porażkę z beniaminkiem 2:3. Wynik ustalony został w pierwszej połowie i mimo starań naszych dziewcząt w II połowie, nie uległ zmianie.
-
23.08.2015
Rezerwy liderem
W meczu pierwsze kolejki A klasy zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku drużynę KS 1999 Łopuchowo. Widowisko miało charakter jednostronny w którym znaczącą przewagę posiadał zespół Polonii Środa.





















































