11.01.2016
Młodzi poloniści wicemistrzami Turnieju w Arenie (2007)10 grudnia piłkarze Polonii z rocznika 2007 udali się wspólnie z młodymi piłkarzami z rocznika 2008 ponownie do Poznania, gdzie w Hali Widowiskowo - Sportowej „Arena” wzięli udział w Turnieju Football PRO Winners, w którym zagrało 9 drużyn. Nasz zespół trafił do grupy A, w której spotkał się z bardzo silnymi drużynami: Elaną Toruń, Wartą Poznań, Akademią Piłkarską Reissa i UKS-em Śrem. Jak się później okazało był to jeden z lepszych turniejów rozegranych przez naszą drużynę w tym sezonie. Podopieczni Marcina Duchały zajęli w nim II miejsce – podobnie jak nasi młodsi piłkarze z rocznika 2008.
W grupie A nasz zespół rozegrał następujące mecze:
Polonia Środa – UKS Śrem 1:2
Bramka dla Polonii: Marcin Maląg
Mecz bardzo wyrównany, pomimo naszego prowadzenia 1:0 za sprawą Marcina Maląga nie udało nam się dowieźć zwycięstwa do końca. Pomimo obustronnych ataków, to nasi rywale byli bardziej skuteczni w swoich akcjach i wyszli na prowadzenie 2:1. Do zmiany rezultatu na drodze dwa razy stawała nam poprzeczka po strzałach Marcina Maląga i Marcina Skrobicha. Mecz zakończył się minimalną porażką naszej drużyny.
Polonia Środa – Akademia Piłkarska Reissa 1:0
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich.
Bardzo ważny mecz dla naszego zespołu, myśląc o ewentualnym wyjściu z grupy nie mogliśmy go przegrać. Po porażce w pierwszym meczu nasi zawodnicy wyszli niezwykle skoncentrowani na to spotkanie. Wynik dla naszego zespołu otworzył Marcin Skrobich strzałem z pola karnego. Później nasi rywale mieli dwa słupki, my odpowiedzieliśmy strzałem w poprzeczkę. W tym meczu zagraliśmy bardzo agresywnie – nie pozwalając drużynie AP Reissa rozwinąć skrzydeł. Ponieważ nasi obrońcy i bramkarz nie dopuścili już do straty bramki mecz zakończył się jedno bramkowym zwycięstwem naszej drużyny.
Polonia Środa - Elana Toruń 4:1
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jakub Wujek, Marcin Maląg, Jasiu Pośledni.
W trzecim meczu duża przewaga należała do naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasz napastnik, pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który bardzo ładnie włączył się w akcje ofensywne naszego zespołu. Gola honorowego dla naszych rywali zdobył zawodnik Elany w zamieszaniu podbramkowym. Tym razem mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu.
Polonia Środa – Warta Poznań 3:0
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich, Jakub Wujek
Od samego początku nasi rywale zaskoczyli naszych zawodników niezwykle odważną i agresywna grą. Po okresie tej przewagi mecz przypominał już ten poprzedni. Nasz zespół narzucił swój styl gry. Łupem bramkowym tym razem podzielili się Marcin Skrobich, Marcin Maląg i Jakub Wujek – ten ostatni bardzo ładnym strzałem z daleka. Mecz zakończył się zdecydowanym i zasłużonym, choć może zbyt wysokim zwycięstwem naszego zespołu. Ostatecznie w grupie A zajęliśmy drugie miejsce tuż za UKS-em Śrem z trzema zwycięstwami i jedną porażką na koncie.
W grupie mistrzowskiej przyszło nam zagrać ponownie z UKS-em Śrem, Falubazem Zielona Góra i Startem Namysłów.
Polonia Środa – Start Namysłów 3:2
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Marcel Możewski i Marcin Maląg
Mecz rozpoczął się od naszych ataków, czego konsekwencją były dwie bramki zdobyte przez naszą drużynę. Później mecz zdecydowanie się zaostrzył – szczególnie w naszym wykonaniu – sędzia spotkania na ławkę kar odesłał naszego kapitana za zbyt ostrą grę. Mecz w osłabieniu udało nam się przetrzymać – ale później sami na własną prośbę oddaliśmy niepotrzebnie inicjatywę naszym rywalom, co spowodowało zdobyli oni dwie bramki i doprowadzili do remisu. Gdy już sędzia zabierał się do odgwizdania meczu na strzał zdecydował się nasz bramkarz Marcel Możewski i ku zdumieniu wszystkich udało mu się strzelić bramkę dającą nam wygraną w tym meczu.
Polonia Środa – Falubaz Zielona Góra 5:2
Bramki dla Polonii: bramka samobójcza, Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Marcel Pieszke
Mecz nie rozpoczął się pomyślnie dla naszego zespołu. Straciliśmy bramkę i trzeba było odrabiać straty. Pomogli nam w tym nasi rywale, którzy sami zaaplikowali sobie bramkę samobójczą. Później następne do naszego dorobku dołożyli Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Marcel Pieszke, ten ostatni najpierw odzyskał piłkę, później popisał się kapitalnym strzałem w same okienko drużyny naszych rywali, którzy na nasze bramki odpowiedzieli tylko jedną i mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu. Po tej wygranej było wiadomo, że w turnieju zajmiemy minimum drugie miejsce.
Polonia Środa – UKS Śrem 1:4
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich
Tym razem mecz ułożył się na początku po naszej myśli. Po strzale Marcina Skrobicha objęliśmy prowadzenie. Później widać było już zmęczenie po obu stronach. Ale więcej sił zachowali nasi rywale, którzy najpierw zdobyli dwie bramki i później dołożyli jeszcze dwie kolejne. Na odpowiedź zabrakło nam już sił – był to siódmy mecz tego dnia naszej drużyny. Zwycięstwo drużyny ze Śremu jak najbardziej zasłużone. Nam pozostało cieszyć się z drugiego miejsca, które i tak jest naszym dużym sukcesem, który przed turniejem bralibyśmy w ciemno – biorąc pod uwagę z jakimi drużynami przyszło na się zmagać w jego trakcie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
15.09.2015
Na początek trzy zwycięstwa (2007)
Nasi piłkarze teraz już żaki starsze (r. 2007) w sezonie 2015-2016 rozpoczęli swoje rozgrywki ligowe (Poznań: F1 Żak Grupa 4) turniejem w Środzie Wlkp., który został rozegrany na Orliku przy ul. Lipowej. W grupie gramy razem z rówieśnikami z Kłosa Zaniemyśl, Warty Śrem i Red BOX Suchy Las Poznań.
-
15.09.2015
W pucharze z Vitcovią
Od trzeciej rundy która odbędzie się 23 września swoje zmagania w Pucharze Polski na szczeblu okręgu rozpoczną piłkarze Polonii Środa. W tej fazie rozgrywek podopieczni Mariusza Bekasa zmierzą się z występującą w klasie okręgowej Vitcovią Witkowo.
-
14.09.2015
Ciężko wywalczone punkty z Winogradami (2004)
W drugiej kolejce ligowej młodziki młodsze naszego klubu podejmowały na własnych obiektach zespół OTPS Winogrady Poznań. W sobotę warunki do gry były bardzo dobre, zapowiadało się zatem ciekawe widowisko sportowe.
-
14.09.2015
Rozgromili Kłosa (2003)
W dniu 13 września o godz. 11:00 na górnym boisku Centrum Treningowym Polonia doszło do spotkania Polonii Środa z Kłosem Zaniemyśl w ramach drugiej kolejki rozgrywek WZPN rocznika 2003. Ostatnio obie drużyny spotkały się jesienią w sezonie 2013/2014. Wtedy w obu meczach, Polonia dość wysoko wygrała oba spotkania bez straty bramki.
-
13.09.2015
Nie sprostali UKS Śrem (2002)
W drugiej kolejce rundy jesiennej trampkarze starsi rozegrali mecz na wyjeździe z UKS Śrem. Już przed meczem wiadomo było, że będzie to bardzo trudne spotkanie dla polonistów.
-
13.09.2015
Porażka w Dolsku
W dniu 12 września odbył się kolejny mecz ligowy rezerw. Tym razem nasz zespół udał się do Dolska na mecz z tamtejszym Zawiszą. Oba zespoły ostatnio miały bardzo dobrą passę więc zapowiadało się bardzo ciekawe spotkanie. Po bardzo zaciętej walce przez całe 90 minut Polonia przegrywa to spotkanie 2:0 (1:0)
-
13.09.2015
Skrót meczu z Wdą Świecie
Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu szóstej kolejki w którym zespół średzkiej Polonii uległ Wdzie Świecie 2:1 (2:0). Jedyną bramkę dla Polonii zdobył z rzutu karnego Łukasz Przybyłek. Wcześniej jedenastki nie wykorzystał Krzysztof Bartoszak.
-
13.09.2015
Porażka z Wdą w obiektywie
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu szóstej kolejki III ligi w któym Polonia Środa przegrała w Świeciu z Wdą 2:1. Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.






















































