30.06.2017
Mistrzowska runda (2008)Pierwszy zespół żaków starszych Polonii Środa wznowił treningi na początku stycznia. Okres zimowy przepracował na hali sportowej im. Hipolita Cegielskiego.
Młodzi zawodnicy trenowali dwa razy w tygodniu. Dodatkowo w ferie zimowe wyjechali na trzy dni do Żerkowa, gdzie mieli do dyspozycji dużą sale sportową na której odbywały się 2 razy dziennie treningi.
W okresie zimowym żaki uczestniczyły również w turniejach halowych: byli między innymi w Gorzowie Wlkp., Noteci, Koninie, Warszawie i dwa turnieje w Środzie Wlkp. podczas Polonia Cup. Wiosnom żakom doszła jeszcze jedna jednostka treningowa trenowali dwa razy na orliku przy ul. Witosa i raz na boisku treningowym CSiR. W całych rozgrywkach ligowych 2016/2017 żaki rozegrały 27 spotkań, z czego jeden raz schodziły pokonane i dwukrotnie mecze kończyły się remisem. Młodzi Poloniści wygrywali aż 24 razy. Bilans bramkowy jest też imponujący 86 strzelonych bramek i tylko 11 straconych. Przełożyło się to na zdobycie mistrza okręgu poznańskiego i wywalczenie Mistrzostwa Wielkopolski na turnieju rozgrywanym w Pile.
Zawodnicy którzy zdobyli mistrzowski tytuł: Kuba Pawlaczyk, Franciszek Wiczyński, Miłosz Cichowlas, Aleksander Pawluczuk, Marcin Ratajczak, Wiktor Wiśniewski, Wiktor Motyl, Adrian Skrzypczak, Kacper Grześkowiak, Kamil Orwat, Piotr Kamiński, Patryk Karczewski, Kuba Jaśkowiak, Hubert Kujawa, Dawid Łopatka, Eryk Popis
Najnowsze aktualności
-
08.07.2014
Wielkopolska w półfinale OOM
Kadra Wielkopolski do lat 16 w składzie której występuje zawodniczka naszego klubu Julia Mikołajczak awansowała do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
-
07.07.2014
Wznowili treningi
Dziś po godzinie 17:00 przy lejącym się z nieba żarze na dolne boisko Centrum Treningowego Polonii po raz pierwszy po przewie wakacyjnej wybiegli piłkarze trzecioligowej Polonii Środa.
-
06.07.2014
Udany benefis Marcina Duchały
Podczas dzisiejszego benefisu Marcina Duchały połączonego z zakończeniem sezonu średzkiej ligi LZS odbył się turniej z udziałem naszej Polonii, Rancha Topoli, reprezentacji LZS i zespołu złożonego z przyjaciół Marcina Duchały.





















































