18.11.2009

Mistrz rundy jesiennej A-klasy w liczbach

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić naszym kibicom drugi zespół Polonii, który rundę jesienną sezonu 09/10 zakończył jako lider rozgrywek A- klasy.

Drużyna trenera Jacka Nowaczyka zgromadziła w 12 spotkaniach 32 punkty. Odniosła 10 zwycięstw i dwa razy zremisowała. Dzięki takiemu bilansowi poloniści wyprzedzają w tabeli Stelę Luboń o dwa punkty.

Chłopacy na jesień strzelili imponującą liczbę 51 bramek, co daje średnią 4,25 trafienia na mecz. Najwięcej bramek strzeliliśmy w spotkaniach z Pelikanem Żydowo i Przemysławem Poznań. Obydwa mecze zakończyły się rezultatatami 7:1. Przed własną publicznością byliśmy bezlitośni dla naszych przeciwników. Wygraliśmy wszystkie 6 spotkań.

Poloniści stracili też najmniejszą liczbę bramek w całej klasie rozgrywkowej. Średnio rywale umieszczali piłkę w naszej bramce 1 raz na mecz. Paradoksalnie częściej traciliśmy bramki w Środzie (8), niż na wyjeździe (o połowę mniej- 4).

Najskuteczniejszym strzelcem został Kamil Krajewski- 6 bramek w 7 spotkaniach, co daje 1 trafienie na 91 minut. Aż 5 zawodników strzeliło po 5 goli. Byli nimi: Dawid Lisek, Paweł Przybyłek, Łukasz Przybyłek, Mateusz Pluciński i Michał Wiśniewski. Łącznie 14 chłopaków trenera Jacka Nowaczyka wpisało się na listę strzelców.

Najwięcej czasu na boisku spędził kapitan drużyny- Łukasz Ratajczak (1045 minut). Kolejne miejsca zajmują bramkarz Łukasz Maćkowiak i obrońća Jakub Jarmuszkiewicz.

Tylko 16 żółtych kartek pokazali sędziowie naszej drugiej drużynie. Musieli więc używać tego środka tylko 1,33 raza na mecz.

Wszystkich nas bardzo cieszy postawa Polonii II- tym bardziej, że aż 29 zawodników przyczyniło się do zajęcia pierwszego miejsca, na którym będziemy zasiadać przez ponad 4 miesiące.