27.09.2011
Minimalna porażka z WartąWe wtorkowe popołudnie Polonia Środa zmierzyła się w Poznaniu z Wartą. Po bardzo dobrym meczu nasi piłkarze ulegli wyżej notowanym rywalom 2:1 (0:1). Honorową bramkę dla Polonii zdobył Michał Stańczyk.
Polonia zagrała w składzie:
I połowa: Janicki, Okninski, Siwek, Lisek, P. Przybyłek, Bekas, Falgier, Pluciński, Duchała, Krajewski, Błędkowski
II połowa: Pietrzak, Gendek, Okninski (74’ testowany), Matysiak, Ludwiczak, Nowicki, Leporowski, Stańczyk, Błaszak, Pawlak, Wiśniewski (79’ Falgier)
Warta Poznań zagrała w składzie:
Łukasz Radliński - Paweł Sasin, Adrian Laskowski, Piotr Kulpaka, Rafał Kosznik - Maciej Scherfchen, Tomasz Foszmańczyk, Michał Ciarkowski, Bartosz Bereszyński, Mariusz Ujek, Krzysztof Gajtkowski
Grali także: Paweł Beser, Damian Zawadzki, Paweł Iwanicki, Filip Marciniak, Mariusz Gabrych, Adrian Wojtkowiak
Wtorkowy mecz odbył się na boisku głównym stadionu przy Drodze Dębińskiej.
Początek spotkania to przewaga Zielonych, jednak pierwsi strzał oddali średzianie gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Mateusza Plucińskiego Tomasz Bekasa uderzył piłkę głową w boczną siatkę bramki. W 13 minucie odpowiedzieli gospodarze za sprawą Krzysztofa Gajkowskiego jednak jego strzał był także niecelny.
W 19. minucie Paweł Przybyłek po strzale z rzutu wolnego z około 25 metrów trafił wprost w bramkarza. Trzy minuty później znakomitą okazję do zdobycia bramki zmarnował Mariusz Ujek, gdy z ostrego kąta uderzył minimalnie obok słupka bramki Janickiego.
W 36. minucie padła pierwsza bramka dla Warty. Tomasz Foszmańczyk po ładnym podaniu nad obrońcami Polonii znalazł się przed Sławomirem Janickim i lekkim strzałem obok naszego bramkarza zdobył pierwszego gola w tym meczu. Po stracie bramki do ataków rzucili się średzianie jednak oprócz niegroźnego strzału Pawła Przybyłka nie zdołali sobie wypracować dogodnej sytuacji strzeleckiej.
W przerwie w naszym zespole nastąpiło aż dziesięć zmian. Na boisku pozostał tylko Michał Okninski.
Ta część meczu należała już do gospodarzy, którzy lepiej poczynali sobie z rozgrywaniem piłki. Nasi piłkarze ograniczyli się do gry w obronie i groźnie kontratakowali. Mimo że Warciarze często utrzymywali się przy piłce to już w 53 minucie Michał Stańczyk uderzył mocno jednak tylko w boczną siatkę.
Warta po raz pierwszy w tej części gry zaatakowała w 57 minucie gdy po strzale jednego z napastników piłka o centymetry minęła słupek bramki,
Po chwili Filip Marciniak wyszedł na czystą pozycję, jednak zdecydował się na uderzenie z 15 metrów i minimalnie chybił.W 64 minucie znów o sobie dał znać Marciniak, gdy sprawdził czujność Przemysława Pietrzaka mocnym strzałem zza pola karnego.
Dwie minuty później w polu karnym Polonii zaszalał Mariusz Gawrych, który bez większych problemów pokonał naszego bramkarza.
W 73 minucie ładną akcję przeprowadzili Warciarze po której strzał z pola karnego oddał Adrian Wojtkowiak. Na szczęście dobrym refleksem popisał się ponownie Pietrzak i pewnie złapał futbolówkę. Minutę później w Polonii nastąpiła zmian. Boisko opuścił Michał Okninski a jego miejsce zajął testowany obrońca. Po kilku minutach na plac gry desygnowany został znów Marcin Falgier, który zastąpił Jakuba Wiśniewskiego.
W międzyczasie dwa razy groźnie zaatakowali Zieloni. Za pierwszym razem minimalnie nad poprzeczką przestrzelił Filip Marciniak, a za drugim Tomasz Foszmańczyk trafił w słupek.
W 84 minucie ponownie wykazał się Pietrzak broniąc mocny strzał Michała Ciarkowskiego.
Dwie minuty przed końcem Poloniści zdobyli kontaktową bramkę. Piłkę na połowie rywala otrzymał Marcin Falgier przebiegł z nią kilka metrów miną rywala i podał wychodzącemu na czystą sytuację Michałowi Stańczykowi, który prezentu nie zmarnował zmniejszając tym samym porażkę do jednej bramki.
Ostatecznie Polonia uległa w towarzyskim starciu Warcie 1:2. Naszych graczy czekają teraz treningi by w niedzielę podjąć u siebie w meczu ligowym Lubuszanina Trzciankę. Początek tego spotkania w Środzie o godzinie 15:00. Zapraszamy!
Najnowsze aktualności
-
24.03.2014
Zremisowany mecz juniorów
W sobotę juniorzy młodsi Polonii rozegrali kolejny mecz kontrolny przed startem Wielkopolskiej Ligi. Przeciwnikiem polonistów był Przemysław Poznań.
-
23.03.2014
Polonia TV: Polonia Środa - Wda Świecie
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wczorajszego meczu Polonii z Wdą Świecie oraz wysłuchania konferencji pomeczowej z udziałem trenerów obu drużyn.
-
23.03.2014
Fotogaleria z meczu Polonia - Wda
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Wdą Świecie. Spotkanie po golu Macieja Kota z 36. minuty zakończyło się wygraną gości 1:0.
-
22.03.2014
Wyniki 20. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrane zostały wszystkie spotkania 20. kolejki III ligi. Niespodziewaną porażkę 0:2 z Gromem Plewiska zanotował lider z Kleczewa. Także sensacyjny wynik zanotowano w Ostrowie, gdzie miejscowa Centra pokonała Start Warlubie 2:0.
-
22.03.2014
Wda Świecie lepsza w Środzie
Nie udała się inauguracja wiosennych rozgrywek III ligi Polonii na własnym boisku. Nasi piłkarze nie sprostali dziś Wdzie Świecie ulegając jej 0:1. Jedynego gola dla gości zdobył w 36. minucie Maciej Kot.
-
20.03.2014
Skrót meczu z reprezentacją Polski
Zapraszamy do obejrzenia skrótu środowego meczu sparingowego młodzieżowej reprezentacji Polski z naszą Polonią. Zawody zakończyły się wygraną biało-czerwonych 4:1.
-
20.03.2014
Oldboje Lecha Poznań w półfinale Pucharu
W środę, na bocznym boisku stadionu przy ul.Bułgarskiej w Poznaniu odbył się czwarty mecz ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Strefy Poznańskiej.
-
20.03.2014
Polonia podejmie Wdę Świecie
Po długich miesiącach oczekiwań piłkarze średzkiej Polonii w końcu zaprezentują się przed własną publicznością w meczu o stawkę. Inauguracja rundy wiosennej na stadionie w Środzie zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem na ziemię średzką zawita wicelider tabeli, Wda Świecie.





















































