27.09.2011
Minimalna porażka z WartąWe wtorkowe popołudnie Polonia Środa zmierzyła się w Poznaniu z Wartą. Po bardzo dobrym meczu nasi piłkarze ulegli wyżej notowanym rywalom 2:1 (0:1). Honorową bramkę dla Polonii zdobył Michał Stańczyk.
Polonia zagrała w składzie:
I połowa: Janicki, Okninski, Siwek, Lisek, P. Przybyłek, Bekas, Falgier, Pluciński, Duchała, Krajewski, Błędkowski
II połowa: Pietrzak, Gendek, Okninski (74’ testowany), Matysiak, Ludwiczak, Nowicki, Leporowski, Stańczyk, Błaszak, Pawlak, Wiśniewski (79’ Falgier)
Warta Poznań zagrała w składzie:
Łukasz Radliński - Paweł Sasin, Adrian Laskowski, Piotr Kulpaka, Rafał Kosznik - Maciej Scherfchen, Tomasz Foszmańczyk, Michał Ciarkowski, Bartosz Bereszyński, Mariusz Ujek, Krzysztof Gajtkowski
Grali także: Paweł Beser, Damian Zawadzki, Paweł Iwanicki, Filip Marciniak, Mariusz Gabrych, Adrian Wojtkowiak
Wtorkowy mecz odbył się na boisku głównym stadionu przy Drodze Dębińskiej.
Początek spotkania to przewaga Zielonych, jednak pierwsi strzał oddali średzianie gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Mateusza Plucińskiego Tomasz Bekasa uderzył piłkę głową w boczną siatkę bramki. W 13 minucie odpowiedzieli gospodarze za sprawą Krzysztofa Gajkowskiego jednak jego strzał był także niecelny.
W 19. minucie Paweł Przybyłek po strzale z rzutu wolnego z około 25 metrów trafił wprost w bramkarza. Trzy minuty później znakomitą okazję do zdobycia bramki zmarnował Mariusz Ujek, gdy z ostrego kąta uderzył minimalnie obok słupka bramki Janickiego.
W 36. minucie padła pierwsza bramka dla Warty. Tomasz Foszmańczyk po ładnym podaniu nad obrońcami Polonii znalazł się przed Sławomirem Janickim i lekkim strzałem obok naszego bramkarza zdobył pierwszego gola w tym meczu. Po stracie bramki do ataków rzucili się średzianie jednak oprócz niegroźnego strzału Pawła Przybyłka nie zdołali sobie wypracować dogodnej sytuacji strzeleckiej.
W przerwie w naszym zespole nastąpiło aż dziesięć zmian. Na boisku pozostał tylko Michał Okninski.
Ta część meczu należała już do gospodarzy, którzy lepiej poczynali sobie z rozgrywaniem piłki. Nasi piłkarze ograniczyli się do gry w obronie i groźnie kontratakowali. Mimo że Warciarze często utrzymywali się przy piłce to już w 53 minucie Michał Stańczyk uderzył mocno jednak tylko w boczną siatkę.
Warta po raz pierwszy w tej części gry zaatakowała w 57 minucie gdy po strzale jednego z napastników piłka o centymetry minęła słupek bramki,
Po chwili Filip Marciniak wyszedł na czystą pozycję, jednak zdecydował się na uderzenie z 15 metrów i minimalnie chybił.W 64 minucie znów o sobie dał znać Marciniak, gdy sprawdził czujność Przemysława Pietrzaka mocnym strzałem zza pola karnego.
Dwie minuty później w polu karnym Polonii zaszalał Mariusz Gawrych, który bez większych problemów pokonał naszego bramkarza.
W 73 minucie ładną akcję przeprowadzili Warciarze po której strzał z pola karnego oddał Adrian Wojtkowiak. Na szczęście dobrym refleksem popisał się ponownie Pietrzak i pewnie złapał futbolówkę. Minutę później w Polonii nastąpiła zmian. Boisko opuścił Michał Okninski a jego miejsce zajął testowany obrońca. Po kilku minutach na plac gry desygnowany został znów Marcin Falgier, który zastąpił Jakuba Wiśniewskiego.
W międzyczasie dwa razy groźnie zaatakowali Zieloni. Za pierwszym razem minimalnie nad poprzeczką przestrzelił Filip Marciniak, a za drugim Tomasz Foszmańczyk trafił w słupek.
W 84 minucie ponownie wykazał się Pietrzak broniąc mocny strzał Michała Ciarkowskiego.
Dwie minuty przed końcem Poloniści zdobyli kontaktową bramkę. Piłkę na połowie rywala otrzymał Marcin Falgier przebiegł z nią kilka metrów miną rywala i podał wychodzącemu na czystą sytuację Michałowi Stańczykowi, który prezentu nie zmarnował zmniejszając tym samym porażkę do jednej bramki.
Ostatecznie Polonia uległa w towarzyskim starciu Warcie 1:2. Naszych graczy czekają teraz treningi by w niedzielę podjąć u siebie w meczu ligowym Lubuszanina Trzciankę. Początek tego spotkania w Środzie o godzinie 15:00. Zapraszamy!
Najnowsze aktualności
-
07.04.2014
Poloniści w reprezentacji WZPN
Po raz kolejny Aleksander Kluczyński oraz Bartosz Bartkowiak otrzymali powołania do kadr wojewódzkich.
-
07.04.2014
Porażka w derbach
W niedzielę, 6 kwietnia drużyna rezerw średzkiej Polonii rozegrała drugi w rundzie wiosennej mecz ligowy. Nasi zawodnicy tym razem wyjechali do pobliskiego Jarosławca, gdzie zmierzyli się z miejscowym Orkanem.
-
07.04.2014
Porażka żaków w sparingu
W sobotę 5 kwietnia drużyna Żaków 2005 wybrała się do Jarocina na mecz sparingowy. Rywalem średzian była drużyna Antonio Jarocin rocznika 2004. Mecz został rozegrany w systemie 4x10 minut.
-
07.04.2014
Udany początek wiosny w wykonaniu orlików
Od zwycięstwa swoje wiosenne rozgrywki rozpoczęła grupa orlików młodszych Polonii.
-
07.04.2014
Efektowna wygrana orlików starszych
W drugiej kolejce spotkań grupy mistrzowskiej, średzka Polonia podejmowała drugą drużynę Lidera Swarzędz. Przed tygodniem obie drużyny poniosły porażkę, a więc było pewne że po 50 minutach gry wpadną pierwsze punkty na konto, tylko pytanie było ile oraz na czyje…
-
07.04.2014
Ważna wygrana juniorów
Juniorzy KS Polonia Środa Wlkp. w dniu wczorajszym rozpoczęli wiosenną rundę rozgrywek. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Jaroty Jarocin, która tydzień wcześniej pewnie pokonała Przemysława Poznań 3:0.
-
07.04.2014
Podział punktów w meczu trampkarzy
W sobotę 5 kwietnia trampkarze podejmowali na własnym boisku zespół Nielby Wągrowiec. Drużyna ta w poprzedniej kolejce wręcz zdemolowała rywali z Nowego Tomyśla 17 : 0, a nasi piłkarze pokonali na wyjeździe jedną bramką Mieszka Gniezno . Wróżyło to trudne i ciężkie spotkanie dla obu zespołów . Tak też było od pierwszej do ostatniej minuty.
-
07.04.2014
Żaki młodsze zagrały z silnym rywalem
Kolejny mecz kontrolny podopieczni trenera Leszka Maźwy rozegrali 06.04.2014r na boisku w Gnieźnie z drużyną żaków 2005 Szkoły Futbolu Gniezno.





















































