22.10.2018
Minimalna porażka kobietKolejna kolejka ligowa i kolejna bez zdobyczy punktowej jednak z cennym bagażem doświadczeń.
Tym razem na własnym boisku Polonistki podejmowały zespół z Warszawy. Mecz od pierwszych minut zapowiadał się ciekawie i każdy kto tego dnia przybył na trybuny na pewno tego nie żałował, bo tak właśnie było. Pierwszy na prowadzenie wyszedł zespół gości chociaż to my pierwsi mogliśmy to zrobić - niestety rzutu karnego na bramkę nie zamieniła Agnieszka Nowakowska. Jednak do wyrównania doprowadziliśmy za sprawą Agaty Ratajczak która wykorzystała doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Julki Mikołajczak. Mecz niezwykle wyrównany z dużą ilością walki w środku pola a wynik cały czas stanowił sprawę otwartą dla obu zespołów. Przy wyniku 1:1 przytrafił nam się błąd w ustawieniu i przeciwniczki ponownie wyszły na prowadzenie. Długo jednak się z niego nie cieszyły, bo Katarzyna Ciesiółka przeprowadziła indywidualna akcje lewym skrzydłem dając przy okazji popis swojej szybkości i na tablicy znów rezultat remisowy 2:2. Kiedy by się wydawało ze podziałem punktów zakończy się ten mecz znów dajemy się zaskoczyć i Warszawianki wychodzą na prowadzenie. Czasu na odrobienie strat już zabrakło i 3 pkt do swojej ligowej tabeli dopisał zespół Pragi Warszawa.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Spalony- Cicha Nowak Hyża Ratajczak (Nowicka)- Szafran Jankowska Szukalska Nowakowska (Wojtecka) Ciesiółka- Mikołajczak (Krzykos)
Najnowsze aktualności
-
17.11.2025
Dwa zwycięstwa na koniec rundy (2010)
Dwoma zwycięstwami przypieczętowały udaną rundę zespoły rocznika 2010. Pierwsze drużyna na stadionie w Klęce pokonała 3:0 (1:0) SMS APR Ślesin i zakończyła rozgrywki na drugim miejscu - punkt za Wartą Poznań. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu pokonał 4:2 (0:1) Górnika Konin, a już wcześniej zapewnił sobie triumf w rozgrywkach. W myśl nowych przepisów zespół Polonii 2010 II będzie mógł awansować do 1. ligi wojewódzkiej, co oznacza, iż wiosną możemy mieć tam dwóch swoich przedstawicieli.
-
17.11.2025
Jesień zakończona porażką (2009)
W ostatnim meczu rundy jesiennej Polonia 2009 przegrała na własnym boisku 2:3 (1:2) z zespołem APR Lampart Poznań. Poloniści prowadzili od 8. minuty po golu Michała Deręgowskiego, ale na przerwę to goście schodzili prowadząc. Polonia wyrównała tuż po przerwie za sprawą Benjamina Wałuszki, ale w 71. minucie zespół Lamparta wyszedł ponownie na prowadzenie, którego już nie wypuścił z rąk. Nasz zespół zakończył sezon rozgrywki 1. ligi wojewódzkiej na trzecim miejscu.
-
17.11.2025
Derby powiatu dla Kłosa
W sobotę na stadionie w Zaniemyślu odbyły się kolejne derby powiatu średzkiego. Gospodarze miejscowy Kłos podejmowali drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska.
-
17.11.2025
Akademia: Raport ligowy (15/16.11.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.
-
17.11.2025
Klasa A: Niespodzianka na boisku lidera
Miłą niespodziankę sprawił na zakończenie rundy jesiennej trzeci zespół rywalizujący w seniorskiej klasie A. Poloniści po emocjonującym spotkaniu pokonali niepokonanego dotąd lidera rozgrywek Antaresa Zalasewo 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił 31. minucie Mateusz Fórmaniak. Warto dodać, że oba zespoły z powodu czerwonych kartek kończyły zawody grając w dziesięciu. Na półmetku rozgrywek Polonia III jest jedenasta w ligowej tabeli.
-
13.11.2025
Akademia: Zapowiedź (15/16.11.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.
-
13.11.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
Zapraszamy Was na weekendowe spotkania zespołów Polonii Środa które pokarzemy na antenie PoloniaTV. Wszystkie mecze oczywiście z komentarzem.
-
13.11.2025
Młodzicy nie przegrywali (2014)
W długi weekend niezłą dyspozycję potwierdziła Polonia 2014, która w 1. lidze wojewódzkiej najpierw zremisowała 2:2 (2:1) z Unią Swarzędz, a potem pokonała 2:1 (2:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Oba te spotkania dostarczyły wielu emocji i trzymały w napięciu do ostatnich chwil. W ligowej tabeli pewna utrzymania Polonia przesunęła się na szóste miejsce i do rozegrania pozostał jej mecz z Lechem Poznań Białym. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze okręgowej zremisował 2:2 (1:1) z Victorią Września i zakończył rozgrywki na czwartej pozycji.


























































