05.07.2012
Michał Stańczyk przejdzie operacjęNapastnik Polonii Środa Michał Stańczyk 23 lipca przejdzie operację usunięcia lewej nerki.
Przypomnijmy że podczas meczu ligowego z Unią Swarzędz rozgranego 22 kwietnia Michał w 55. minucie zderzył się z graczem rywali po czym został przetransportowany karetką do szpitala. Lekarze wykryli u wychowanka Kłosa Zaniemyśl wrodzone wodonercze lewostronne. Mimo chęci lekarzy, nerki nie udało się uratować i zawodnik będzie musiał przejść operację jej usunięcia.
Nie wiadomo czy Michał powróci do gry w piłkę. Gdyby to się jednak stało to na boisku pojawiłby się nie wcześniej niż wiosną przyszłego roku.
- Mam zaplanowaną operację na 23 lipca. Lekarze jeszcze nic konkretnie nie wiedzą , dopiero później okaże się co będzie z moim stanem zdrowia. Nie wiem jeszcze czy będę mógł dalej grać w piłkę czy nie. Lekarze stwierdzili że druga nerka jest w pełni zdrowa, jest duża i dorodna. Myślę że nie będzie żadnych komplikacji i przeszkód w dalszym moim graniu w Polonii – powiedział pełen optymizmu Michał Stańczyk.
Najnowsze aktualności
-
18.09.2023
Bramkostrzelny Kowalski (2008)
Aż pięć bramek we wczorajszym meczu ligi wojewódzkiej z Olimpią Koło strzelił Mikołaj Kowalski, a Polonia wygrała aż 13:0! Pozostałe bramki strzelali Wiktor Motyl - dwie, Alan Nowakowski - dwie, Filip Stasiak - dwie, Antoni Storozum oraz Oleksii Steblin. Nasz zespół rywalizujący w starszym roczniku zajmuje obecnie świetne drugie miejsce w ligowej tabeli za plecami KKS-u 1925 Kalisz.
-
18.09.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (16/17.09.2023)
Miniony weekend był bardzo udany dla zespołów akademii, które odniosły aż sześć zwycięstw w dziewięciu spotkaniach. Już w piątek trzy punkty wywalczyli młodzicy młodsi (2012 II), którzy 3:0 pokonali Zawiszę Dolsk. W sobotę serię zwycięstw kontynuowali trampkarze młodsi, pokonując 3:2 Suchary Suchy Las w meczu ligi wojewódzkiej. Po nich w sobotę wygrywali jeszcze młodzicy starsi 5:2 z Victorią Września oraz dziewczyny 4:2 z Talentem II Poznań. W niedzielę zaś okazałe zwycięstwa odnieśli młodzicy starsi (7:0 z MKS Trzemeszno), a także juniorzy młodsi, którzy aż 13:0 zwyciężyli Olimpię Koło.
-
17.09.2023
Pierwsza wygrana ze Sportisem
Piłkarki Polonii Środa w sobotnie południe rozegrały kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalkami naszych pań był spadkowicz z Ekstraligi kobiet – KKP Sportis Bydgoszcz.
-
17.09.2023
Pięć bramek rezerw
W ostatnim seniorskim spotkaniu kolejnego piłkarskiego weekendu rezerwy Polonii Środa Wielkopolska podejmowały na własnym boisku Akademię Piłkarską Reissa z Poznania. Młody zespół Polonii Środa wzmocniony kilkoma graczami z pierwszego zespołu był zdecydowanym faworytem tego starcia.
-
17.09.2023
Stadion Średzki nie odczarowany
W sobotę 16 września piłkarze Polonii Środa wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu była Cartusia Kartuzy która w tym sezonie radzi sobie wyjątkowo dobrze. Poloniści bez kontuzjowanych Michała Jakóbowskiego, Mikołaja Stangel, Jakuba Golińskiego i zawieszonych za kartki Jędrzeja Drame i Jakuba Giełdy musieli radzić sobie w okrojonym składzie.
-
15.09.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (16/17.09.2023)
W piątek rozpoczynamy kolejny weekend pełen piłkarskich emocji z naszą młodzieżą! Tego dnia na boisko wybiegną młodzicy młodsi (2012) oraz juniorzy młodsi (2008/2009), którzy o ligowe punkty powalczą na średzkich obiektach.
W sobotę do gry przystąpią kolejne drużyny. O ligowe punkty w ligach wojewódzkich powalczą trampkarze młodsi w starciu z Sucharami Suchy Las, a także młodzicy młodsi w pojedynku z KKS 1925 Kalisz.
W niedzielę dużych emocji dostarczą nam starsze roczniki. O 14:00 na Nowym Stadionie Średzkim zostanie rozegrany kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15, w którym Poloniści podejmą FASE Szczecin, zaś po nich na potyczkę z Olimpią Koło wyjdą juniorzy z rocznika 2008.
-
14.09.2023
Wysokie zwycięstwo z AMP Poznań (2013)
W środę Polonia Środa 2013 rozegrała zaległy mecz I ligi okręgowej D2 z Akademią Młodego Piłkarza Poznań. Nasz zespół dominował od pierwszej do ostatniej minut, zasłużenie wygrywając aż 12:0 (3:0).
-
13.09.2023
Transmisja meczu ze Sportisem
W tym tygodniu także zrealizujemy transmisję ze spotkania Orlen I ligi kobiet. Na żywo w TV będziecie mogli obejrzeć mecz w którym polonistki podejmą na własnym boisku Sportis KKP Bydgoszcz.
Mecz odbędzie się w sobotę 16 września o godzinie 12:00.
Z naszą transmisją startujemy już od 11:50.

























































