OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

09.02.2010

Mecze kontrolne juniorów starszych

Zespół juniorów starszych przygotowujący sie do rundy rewanżowej w Wielkopolskiej Lidze rozegrał juz 3 mecze kontrolne. Dwa z nich wygrał oraz jeden zremisował.

Pierwszym rywalem zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Halaburdę była druzyna występująca w Zachodnio - Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych - Żaki Kołobrzeg. Mecz odbył sie podczas zgrupowania Polonistów nad morzem w dniu 24 stycznia o godz. 16.00 w Kołobrzegu.

Spotkanie zostało rozegrane na bardzo dobrze przygotowanej sztucznej murawie, przy temperaturze - 10 C. W swoim pierwszym tegorocznym meczu Poloniści zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Praktycznie przez cały czas trwania spotkania posiadali optyczną przewagę. U naszych graczy było widac głód piłki, gdyż walczali jak lwy na boisku.Jjednym mankamentem była niestety w tym spotkaniu skutecznośc, ale do poprawy jej jest jeszcze duzo czasu. Mecz zakończył się tylko remisem 1:1. Bramkę dla Poloni zdobył Krystian Pawlak.

Poloniści wystapili w składzie:

Pietrzak - Matysiak, Okninski, Falgier, Mucha - Błaszak, Leporowski, Nowicki, Podgórny - Pawlak, Markiewicz.

Na zmiany wchodzili: Szcześniak, Nowakowski, Baziór, Wiśniewski, Nawracała, Owczarzak, Kostecki.

Z powodu kontuzji nie mógł zagrać Bartosz Cechmann, a Szymon Pawłowski był chory.

Drugi mecz na zakończenie obozu w Niechorzu Poloniści ponownie zagrali z Żakami Kołobrzeg. W drodze powrotnej do Srody w dniu 29 stycznia (piatek) spotkanie odbyło sie ponownie w Kołobrzegu o godz. 16.30.

Tym razem boisko było troche zasypane sniegiem po bardzo obfitych opadach, które w czwartek nawiedziły Pomorze. temperatura powietrza była już wyzsza bo tylko -1 C. Nasi gracze od samego poczatku ruszyli jak z armaty do ataku i juz pierwsza akcja przyniosła zdobycie bramki dla Polonii. jej autorem był Krystian Pawlak po asyście Piotra Leporowskiego. Minęło kilka minut a Jakub Wisniewski podwyższył na 2:0 po ponownej asyście Piotra Leporowskiego. W 25 minucie Jakub Podgórny w zamieszaniu podbramkowym dobił skutecznie uderzenie Jakuba Wisniewskiego i wynik był 3:0 dla naszych juniorów. Kilka chwil później najładniejszą bramkę meczu z 17 metrów w samo okienko bramki strzelił jakub Wisniewski. W ostatniej minucie gospodarze wykorzystali błąd naszego bramkarza i obrońcy i zdobyli kontaktową bramkę.

Polonia pewnie prowadziła i co cieszy grała naprawdę bardzo dobre spotkanie, czym byli zaskoczeni gospodarze. Po przerwie tempo gry spadło a mecz się wyrównał. Poloniści nie mogli juz pokonać bramkarza z Kołobrzegu, mimo kilku dogodnych sytuacji, lecz niestety pod koniec spotlkania stracili 2 bramkę. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii 4:2.

W meczu wystapiło 18 graczy, oprócz nadal chorego Szymona Pawłowskiego i kontuzjowanego Bartosza Cechmanna. Zwyciestwo to dało także dużą wiarę w swoje mozliwości Polonistom. którzy w bardzo dobrych humorach wracali z obozu do domu.

Trzecim i zarazem ostatnim spraingiem był mecz Polonii z Przemysławem Poznan. Spotkanie odbyło się 6 lutego na boisku ze sztuczną trawą w Poznaniu przy Cytadeli o godz. 10.00.

W to bardzo chłodne lecz zarazem słoneczne przedpołudnie nasi gracze okazali się lepsi na boisku pokonując swoich młodszych kolegów 3:0. Mecz trwał 3 x 30 minut i przyniósł kilka ładnych i składnych akcji w wykonaniu naszych graczy. Poloniści niestety pojechali do Poznania w bardzo okrojonym składzie, gdyż kilku graczy było chorych oraz paru zaqwodników leczy kontuzje. Tak więc zawodnicy którzy wystapili w spotkaniu musieli rozegrać całe 90 minut. mecz ten pokazał, że zawodnicy wytrzymali kondycyjnie całe spotkanie. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Dominik Baziór, Piotr Leporowski i Jakub Wisniewski.

Kolejne spotkanie sparingowe zostało zaplanopwane na 14 lutego z zespołem Victorii Wrzesnia. Niestety nie jest jeszcze znane miejsce rozegrania tego meczu, ze względu na warunki atmosferyczne (duże ilości śniegu). Spotkanie prawdo podobnie odbedzie się na sztucznej trawie w Poznaniu.

Najnowsze aktualności

 • 08.02.2023

  Zagrali w Future Cup w Kaliszu (2015)

  W niedzielę drużyna żaków młodszych (rocznik 2015) udała się do Kalisza na turniej Future Cup. Poza Polonią w turnieju uczestniczyły zespoły: Warta Poznań, OKS 1926 Ostrów Wielkopolski, UKS AT Krotoszyn, KKS 1925 Kalisz, AS Amber Kalisz, Koźminecka AP, Calisia 14 Kalisz oraz gospodarz zawodów - Prosna Kalisz.

 • 07.02.2023

  6. miejsce w Pro Future Cup (2012)

  W sobotę zespół orlików starszych (rocznik 2012) udał się na dwudniowy turniej Pro Future Cup do Warszawy. Poloniści zagrali łącznie 11 meczów i zajęli szóste wśród 23 zespołów.

 • 07.02.2023

  Remis z Zawiszą Bydgoszcz (2008)

  Przygotowująca się do gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15 drużyna trampkarzy starszych (rocznik 2008) ma już za sobą pierwszą grę kontrolną podczas obozu w Bydgoszczy. Poloniści zremisowali 1:1 z przedstawicielem kujawsko-pomorskiej ligi wojewódzkiej - Zawiszą Bydgoszcz.

 • 07.02.2023

  Terminarz II ligi okręgowej młodzików starszych (2010)

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz II ligi okręgowej młodzików starszych (rocznik 2010). Drużyna prowadzona przez Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego będzie rywalizować w grupie pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.

 • 07.02.2023

  Terminarz II ligi okręgowej trampkarzy młodszych (2009)

  Rywalizująca w II lidze okręgowej drużyna trampkarzy młodszych (rocznik 2009) poznała terminarz gier w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023. Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa, którzy będą beniaminkiem rozgrywek po awansie z III ligi okręgowej, trafili do grupy pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.

 • 07.02.2023

  Zwycięstwo z Rawią Rawicz

  W niedzielę 05.02.2023 o godzinie 12.00 na boisku w Gostyniu  drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie towarzyskie z zespołem Rawii Rawicz występującym na co dzień w V lidze. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 5-2. Bramki dla Polonii strzelili: Durueke K - 2, Mamedov A - 1, Janoś O - 1, Kaczmarek M - 1.

 • 06.02.2023

  Gry orlików z żakami (2013/2014)

  We wtorek i czwartek zespoły orlików młodszych oraz żaków starszych rozegrały gry wewnętrze, rywalizujac między sobą na orliku przy ulicy Lipowej.

 • 06.02.2023

  Zimowe zwycięstwo z Wisłą Borek (2010)

  W sobotę w zimowej aurze Polonia Środa Wielkopolska pokonała 2:1 (1:0) Wisłę Borek Wielkopolski na boisku w Topoli. Obie bramki dla Polonii zdobył Bartosz Kurkowiak.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.