28.03.2016
Mecz pod znakiem debiutówNa inaugurację rundy rewanżowej rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa gościła piłkarki z KKP Chełmża. „Polonia” do meczu przystąpiła skoncentrowana i zmotywowana. To właśnie drużyna gości jako jedyna w rundzie jesiennej odniosła zwycięstwo, pokonując nasze dziewczęta na własnym boisku 3:2!
W pierwszej odsłonie meczu akcji bramkowych nie było wiele, a gra toczyła się głownie w środku pola. Zgodnie z przewidywaniami zespół gości dyktował twarde warunki gry, nie oszczędzając naszych dziewcząt. Po jednym ze starć ucierpiała dość poważnie Oczkowska, jednak mimo dokuczliwego bólu kontynuowała grę do końca spotkania. Chełmżanki szukały swoich szans w strzałach z dystansu oraz długich podaniach do szybkich napastniczek za linię naszej obrony. Jednak dobra gra formacji obrony, asekuracja i pewne interwencje debiutującej w bramce „Polonii” byłej zawodniczki GSS Grodzisk Wielkopolski Agnieszki Golczak, nie pozwoliły przyjezdnym na zdobycie gola. W 31 minucie meczu dała o sobie znać kolejna debiutantka, Agnieszka Grzechowiak( Mistrzyni Polski w Futsalu)! Wykorzystała ona nierozważne podanie obrończyni gości w okolicy pola karnego i technicznym, dokładnym uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg bramki, zdobyła prowadzenie dla naszego zespołu. W raz z upływem czasu u przeciwniczek dało się zaobserwować oznaki trudów spotkania!
W II połowie to „Polonia” była stroną inicjującą grę, a drużyna z Chełmży ograniczała się do sporadycznych kontrataków. W 54 minucie meczu było już 2:0 dla „Polonii” znów za sprawą Agnieszki Grzechowiak! Po wrzucie piłki z autu dziewczęta nasze „rozmontowały” obronę Chełmży. Agnieszka sfinalizowała akcję w polu karnym strzałem po ziemi obok interweniującej bramkarki Chełmży i umieściła piłkę w siatce. W 55 minucie swój udany debiut w barwach „Polonii” zaliczyła kolejna Mistrzyni Polski w Futsalu- Paula Fronczak. Już 15 minut później była bliska zdobycia gola po strzale głową z 10m, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła bramkę! Pechowa da „Polonii” okazała się 75 minuta, kiedy to sędzia podyktowała rzut karny dla drużyny gości po wrzucie piłki autu i faulu naszej zawodniczki na napastniczce Chełmży. Pewnie wykonany rzut karny przez zawodniczkę gości i wynik spotkania ustalony- 2:1 dla „Polonii” !
Mimo desperackich prób do ostatniego gwizdka, drużyna gości nie zdołała już odrobić strat i tym samym dziewczęta nasze zrewanżowały się rywalkom za jesienną porażkę!
Warto odnotować krótki aczkolwiek „treściwy” debiut w barwach „Polonii” (prawdopodobnie najmłodszej w tym meczu), 14- letniej byłej zawodniczki „Mieszka” Gniezno Marty Tomaszewskiej! To młoda zdolna dziewczyna, w której trener Marek Gierałka widzi drzemiący potencjał!
Trenerzy kobiecej drużyny „Polonii’ Marek I Dawid Gierałka, świadomi pewnych problemów, które musiały odbić się na grze zespołu (absencja dwóch czołowych zawodniczek- Wojteckiej i Krajewskiej, pojawienie się w podstawowym składzie nowych zawodniczek- Golczak, Grzechowiak, Sroczyńskiej) nie bez obaw przystępowali do sobotniego pojedynku!
Dziewczęta rozwiały jednak te obawy, pokazały że do II rundy są dobrze przygotowane. Wytrzymały „ciśnienie”, choć przeciwniczki to dobry, groźny, twardo grający zespół.
Podstawą sukcesu w tym meczu była dobra gra bramkarki, poparta dobrą grą formacji obrony i pomocy. Oczywiście ważne było wielkie zaangażowanie w walkę wszystkich zawodniczek. No i „swój” dzień miała Agnieszka Grzechowiak.
Polonia Środa Wielkopolska - KKP Chełmża 2:1 (1:0)
Grzechowiak 31, 54 - Ciesielska 75 (k)
Żółte kartki: Wiśniewska - Sadowska, Dankowska
Polonia: Golaczak - Sroczyńska, Zamkotowicz, Oczkowska, Włodarczak, Szukalska (85 Tomaszewska), Wiśniewska, Krzykos, Ratajczak (55 Fronczak), Grzechowiak (89 Wośkowiak), Mikołajczak.
Na boisko nie weszły: Miłoszyk, Topolnicka, Muszyńska, Purgał.
Zdjęcia z meczu można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
27.07.2012
Terminarz spotkań domowych
Poniżej podajmy dokładne daty oraz godziny rozpoczęcia spotkań o mistrzostwo III ligi grupy II rozgrywane przez Polonię na boisku OSiR w Środzie.
-
27.07.2012
Zmiany w terminarzu rezerw
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej dokonał zmian w terminarzu poznańskiej klasy A grupy I.
-
26.07.2012
Polonia Środa - Obra Kościan, sobota - 11:00
Kolejny mecz towarzyski rozegrają w najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska, którzy na własnym boisku podejmą drużynę kościańskiej Obry.
-
26.07.2012
Polonia TV: Polonia Środa - Centra Ostrów
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z środowego meczu towarzyskiego Polonii Środa przeciwko czwartoligowej Centrze Ostrów Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się wygraną polonistów 2:1.
-
26.07.2012
PP: Luboński lepszy od Nielby
W środę rozegrana została runda wstępna Pucharu Polski. W bezpośrednim starciu dwóch drużyn trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Luboński KS Fogo Luboń okazał się lepszy od Nielby Wągrowiec, pokonując spadkowicza 3:1.
-
26.07.2012
Pożyteczny sprawdzian - Marian Kurowski
- Fajny sprawdzian, tak w środku tygodnia. Akurat udało się wostatniej chwili taki sparing załatwić z czwartoligowym zespołem z Ostrowa. My dzisiaj zagraliśmy dwoma pełnymi składami, nawet w tym drugim wyjściu były dwie zmiany. Pożyteczny sprawdzian przynajmniej wydać tych chłopców. Teraz można ich dokłdnie ocenić na co ich stać czy oni rzeczywiście będą w tym momencie mogli rywalizować w trzeciej lidze - mówił bezpośrednio po zakończeniu meczu towarzyskie z Centrą Ostrów szkoleniowiec Polonii Marian Kurowski.
-
26.07.2012
Nie zagraliśmy najgorzej - Marek Wojtasiak
- Polonia Środa wystawiła praktycznie dwa składy. Ja mam zespół troszeczkę w przebudowie, gdyż kilku zawodników z poprzedniego sezonu odeszło. Myślę że stanowiliśmy jakiś opór dla przeciwnika. Nie zagraliśmy najgorzej, zwłaszcza w pierwszej połowie, chociaz Środa w tej fazie meczu była lepsza, lepiej operowała piłką nam tego brakowało, mimo to udało nam się zremisować do przerwy. Po przerwie niektórzy zawodnicy w mojej drużynie stracili siły i nie potrafiliśmy już tak skutecznie zagrozić, chociażby jak w pierwszej połowie ze stałego fragmentu gry - powiedział bezpośrednio po meczu trener Centry Ostrów Marek Wojtasiak.
-
26.07.2012
Sparing rezerw w Miłosławiu
Już w najbliższy piątek drużyna rezerw Polonii Środa Wielkopolska spotka się w meczu towarzyskim z spadkowiczem z Klasy Okręgowej Orlikiem Miłosław.























































