28.03.2016
Mecz pod znakiem debiutówNa inaugurację rundy rewanżowej rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa gościła piłkarki z KKP Chełmża. „Polonia” do meczu przystąpiła skoncentrowana i zmotywowana. To właśnie drużyna gości jako jedyna w rundzie jesiennej odniosła zwycięstwo, pokonując nasze dziewczęta na własnym boisku 3:2!
W pierwszej odsłonie meczu akcji bramkowych nie było wiele, a gra toczyła się głownie w środku pola. Zgodnie z przewidywaniami zespół gości dyktował twarde warunki gry, nie oszczędzając naszych dziewcząt. Po jednym ze starć ucierpiała dość poważnie Oczkowska, jednak mimo dokuczliwego bólu kontynuowała grę do końca spotkania. Chełmżanki szukały swoich szans w strzałach z dystansu oraz długich podaniach do szybkich napastniczek za linię naszej obrony. Jednak dobra gra formacji obrony, asekuracja i pewne interwencje debiutującej w bramce „Polonii” byłej zawodniczki GSS Grodzisk Wielkopolski Agnieszki Golczak, nie pozwoliły przyjezdnym na zdobycie gola. W 31 minucie meczu dała o sobie znać kolejna debiutantka, Agnieszka Grzechowiak( Mistrzyni Polski w Futsalu)! Wykorzystała ona nierozważne podanie obrończyni gości w okolicy pola karnego i technicznym, dokładnym uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg bramki, zdobyła prowadzenie dla naszego zespołu. W raz z upływem czasu u przeciwniczek dało się zaobserwować oznaki trudów spotkania!
W II połowie to „Polonia” była stroną inicjującą grę, a drużyna z Chełmży ograniczała się do sporadycznych kontrataków. W 54 minucie meczu było już 2:0 dla „Polonii” znów za sprawą Agnieszki Grzechowiak! Po wrzucie piłki z autu dziewczęta nasze „rozmontowały” obronę Chełmży. Agnieszka sfinalizowała akcję w polu karnym strzałem po ziemi obok interweniującej bramkarki Chełmży i umieściła piłkę w siatce. W 55 minucie swój udany debiut w barwach „Polonii” zaliczyła kolejna Mistrzyni Polski w Futsalu- Paula Fronczak. Już 15 minut później była bliska zdobycia gola po strzale głową z 10m, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła bramkę! Pechowa da „Polonii” okazała się 75 minuta, kiedy to sędzia podyktowała rzut karny dla drużyny gości po wrzucie piłki autu i faulu naszej zawodniczki na napastniczce Chełmży. Pewnie wykonany rzut karny przez zawodniczkę gości i wynik spotkania ustalony- 2:1 dla „Polonii” !
Mimo desperackich prób do ostatniego gwizdka, drużyna gości nie zdołała już odrobić strat i tym samym dziewczęta nasze zrewanżowały się rywalkom za jesienną porażkę!
Warto odnotować krótki aczkolwiek „treściwy” debiut w barwach „Polonii” (prawdopodobnie najmłodszej w tym meczu), 14- letniej byłej zawodniczki „Mieszka” Gniezno Marty Tomaszewskiej! To młoda zdolna dziewczyna, w której trener Marek Gierałka widzi drzemiący potencjał!
Trenerzy kobiecej drużyny „Polonii’ Marek I Dawid Gierałka, świadomi pewnych problemów, które musiały odbić się na grze zespołu (absencja dwóch czołowych zawodniczek- Wojteckiej i Krajewskiej, pojawienie się w podstawowym składzie nowych zawodniczek- Golczak, Grzechowiak, Sroczyńskiej) nie bez obaw przystępowali do sobotniego pojedynku!
Dziewczęta rozwiały jednak te obawy, pokazały że do II rundy są dobrze przygotowane. Wytrzymały „ciśnienie”, choć przeciwniczki to dobry, groźny, twardo grający zespół.
Podstawą sukcesu w tym meczu była dobra gra bramkarki, poparta dobrą grą formacji obrony i pomocy. Oczywiście ważne było wielkie zaangażowanie w walkę wszystkich zawodniczek. No i „swój” dzień miała Agnieszka Grzechowiak.
Polonia Środa Wielkopolska - KKP Chełmża 2:1 (1:0)
Grzechowiak 31, 54 - Ciesielska 75 (k)
Żółte kartki: Wiśniewska - Sadowska, Dankowska
Polonia: Golaczak - Sroczyńska, Zamkotowicz, Oczkowska, Włodarczak, Szukalska (85 Tomaszewska), Wiśniewska, Krzykos, Ratajczak (55 Fronczak), Grzechowiak (89 Wośkowiak), Mikołajczak.
Na boisko nie weszły: Miłoszyk, Topolnicka, Muszyńska, Purgał.
Zdjęcia z meczu można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
08.08.2012
Kto wygra mecz? Ostrovia czy Polonia?
Zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w sondzie dotyczącej sobotniego meczu inauguracyjnego III ligi pomiędzy Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, a średzką Polonią.
-
08.08.2012
Ostrovia Ostrów - Polonia Środa, sobota - 17:00
Już w sobotę o godzinie 17:00 rozgrywki ligowe zainaugurują piłkarze Polonii Środa. Nasza drużyna w pierwszym meczu wyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego by tam spotkać się z beniaminkiem rozgrywek Ostrovią 1909.
-
08.08.2012
Spotkanie Klubu Partnera Piłka i Biznes
We wtorek, 7 sierpnia w sali balowej hotelu Almarco odbyło się tradycyjne, przedsezonowe spotkanie członków Klubu Partnera Piłka i Biznes.
-
08.08.2012
Polonia TV: Rafał Ratajczak przed sezonem
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Prezesem Klubu Rafałem Ratajczakiem, który przygotowała nasza telewizja internetowa Polonia TV.
-
08.08.2012
Cztery dni do meczu w Ostrowie
Już tylko cztery dni pozostały do inauguracyjnego meczu III ligi w którym piłkarze Polonii Środa spotkają się w Ostrowie Wielkopolskim z beniaminkiem rozgrywek Ostrovią 1909.
-
07.08.2012
Pięciu zawodników przesuniętych do rezerw
Dominik Baziór, Damian Buczma, Adrian Markiewicz, Marek Matysiak i Arkadiusz Pawlak zostali przesunięci z pierwszego zespołu Polonii Środa do drużyny rezerw. Decyzja spowodowana jest zbyt dużą ilością zawodników trenujących pod okiem trenera Mariana Kurowskiego.
-
07.08.2012
2786 kilometrów do przejechania
Prezentujemy wszystkim kibicom średzkiej Polonii odległości w kilometrach jakie piłkarze będą musieli przemierzyć by rozegrać swoje mecze w 3 lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Najdłuższa droga polonistów czeka wyjeździe do Świecia, natomiast najbliższa do Swarzędza.
-
07.08.2012
Podsumowanie spotkań towarzyskich
Osiem spotkań towarzyskich rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska w okresie przygotowawczym do rozpoczynającego się w sobotę sezonu 2012/2013. Pięć z nich podopieczni Mariana Kurowskiego zakończyli zwycięstwami.






















































