28.03.2016
Mecz pod znakiem debiutówNa inaugurację rundy rewanżowej rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa gościła piłkarki z KKP Chełmża. „Polonia” do meczu przystąpiła skoncentrowana i zmotywowana. To właśnie drużyna gości jako jedyna w rundzie jesiennej odniosła zwycięstwo, pokonując nasze dziewczęta na własnym boisku 3:2!
W pierwszej odsłonie meczu akcji bramkowych nie było wiele, a gra toczyła się głownie w środku pola. Zgodnie z przewidywaniami zespół gości dyktował twarde warunki gry, nie oszczędzając naszych dziewcząt. Po jednym ze starć ucierpiała dość poważnie Oczkowska, jednak mimo dokuczliwego bólu kontynuowała grę do końca spotkania. Chełmżanki szukały swoich szans w strzałach z dystansu oraz długich podaniach do szybkich napastniczek za linię naszej obrony. Jednak dobra gra formacji obrony, asekuracja i pewne interwencje debiutującej w bramce „Polonii” byłej zawodniczki GSS Grodzisk Wielkopolski Agnieszki Golczak, nie pozwoliły przyjezdnym na zdobycie gola. W 31 minucie meczu dała o sobie znać kolejna debiutantka, Agnieszka Grzechowiak( Mistrzyni Polski w Futsalu)! Wykorzystała ona nierozważne podanie obrończyni gości w okolicy pola karnego i technicznym, dokładnym uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg bramki, zdobyła prowadzenie dla naszego zespołu. W raz z upływem czasu u przeciwniczek dało się zaobserwować oznaki trudów spotkania!
W II połowie to „Polonia” była stroną inicjującą grę, a drużyna z Chełmży ograniczała się do sporadycznych kontrataków. W 54 minucie meczu było już 2:0 dla „Polonii” znów za sprawą Agnieszki Grzechowiak! Po wrzucie piłki z autu dziewczęta nasze „rozmontowały” obronę Chełmży. Agnieszka sfinalizowała akcję w polu karnym strzałem po ziemi obok interweniującej bramkarki Chełmży i umieściła piłkę w siatce. W 55 minucie swój udany debiut w barwach „Polonii” zaliczyła kolejna Mistrzyni Polski w Futsalu- Paula Fronczak. Już 15 minut później była bliska zdobycia gola po strzale głową z 10m, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła bramkę! Pechowa da „Polonii” okazała się 75 minuta, kiedy to sędzia podyktowała rzut karny dla drużyny gości po wrzucie piłki autu i faulu naszej zawodniczki na napastniczce Chełmży. Pewnie wykonany rzut karny przez zawodniczkę gości i wynik spotkania ustalony- 2:1 dla „Polonii” !
Mimo desperackich prób do ostatniego gwizdka, drużyna gości nie zdołała już odrobić strat i tym samym dziewczęta nasze zrewanżowały się rywalkom za jesienną porażkę!
Warto odnotować krótki aczkolwiek „treściwy” debiut w barwach „Polonii” (prawdopodobnie najmłodszej w tym meczu), 14- letniej byłej zawodniczki „Mieszka” Gniezno Marty Tomaszewskiej! To młoda zdolna dziewczyna, w której trener Marek Gierałka widzi drzemiący potencjał!
Trenerzy kobiecej drużyny „Polonii’ Marek I Dawid Gierałka, świadomi pewnych problemów, które musiały odbić się na grze zespołu (absencja dwóch czołowych zawodniczek- Wojteckiej i Krajewskiej, pojawienie się w podstawowym składzie nowych zawodniczek- Golczak, Grzechowiak, Sroczyńskiej) nie bez obaw przystępowali do sobotniego pojedynku!
Dziewczęta rozwiały jednak te obawy, pokazały że do II rundy są dobrze przygotowane. Wytrzymały „ciśnienie”, choć przeciwniczki to dobry, groźny, twardo grający zespół.
Podstawą sukcesu w tym meczu była dobra gra bramkarki, poparta dobrą grą formacji obrony i pomocy. Oczywiście ważne było wielkie zaangażowanie w walkę wszystkich zawodniczek. No i „swój” dzień miała Agnieszka Grzechowiak.
Polonia Środa Wielkopolska - KKP Chełmża 2:1 (1:0)
Grzechowiak 31, 54 - Ciesielska 75 (k)
Żółte kartki: Wiśniewska - Sadowska, Dankowska
Polonia: Golaczak - Sroczyńska, Zamkotowicz, Oczkowska, Włodarczak, Szukalska (85 Tomaszewska), Wiśniewska, Krzykos, Ratajczak (55 Fronczak), Grzechowiak (89 Wośkowiak), Mikołajczak.
Na boisko nie weszły: Miłoszyk, Topolnicka, Muszyńska, Purgał.
Zdjęcia z meczu można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
14.08.2012
Zapowiedź 2. kolejki III ligi
Już w środę rozegrana zostanie druga kolejka rozgrywek trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W porównaniu z pierwszą kolejną zgodnie z planem odbędą się wszystkie spotkania.
-
14.08.2012
Zmiany w klasie A
Do dość sporych zmian doszło w terminarzu poznańskiej klasy A grupy I. Powodem zmian jest wycofanie się z czwartej ligi drużyny Błękitnych Owińska, która zgodnie z regulaminem została przesunięta o dwie klasy rozgrywkowe niżej, czyli do klasy A.
-
14.08.2012
Bartłomiej Wiśniewski sędzią meczu w Lesznie
Bartłomiej Wiśniewski z Włocławka będzie sędzią głównym środowego meczu III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Polonią 1912 Leszno, a Polonią Środa Wielkopolska.
-
14.08.2012
Obóz młodzików w Ustce
Zespół młodzików Polonii Środa Wlkp. prowadzony przez trenera Roberta Halaburdę w asyście Fryderyka Haremskiego w dniach od 3 do 10 sierpnia przebywał na obozie w Ustce. Piłkarze z rocznika 2000 i 2001 razem z orlikami byli zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym „DAGMOR”. Warunki bytowe jak i jedzenie były bardzo dobre. Na dodatek na terenie ośrodka wszyscy zawodnicy mieli do dyspozycji: mini boisko piłkarskie z bramkami, piłkarzyki, stół do tenisa stołowego. Obok ośrodka udostępnione także były naszej drużynie wszystkie boiska szkolne oraz bieżnia tartanowa.
-
14.08.2012
Porażka dziewczyn w sparingu
Przebywająca na obozie przygotowawczym do nowego sezonu w Nowym Tomyślu drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegrała w poniedziałek pierwszy sparing. Rywalem polonistek był pierwszoligowy zespół Polonii Poznań, który wygrał mecz 4:0.
-
13.08.2012
Polonia 1912 Leszno - Polonia Środa, środa - 17:00
Już w środę drużyna Polonii Środa Wielkopolska rozegra drugi mecz ligowy w sezonie 2012/2013. Po nieudanej inauguracji w Ostrowie Wielkopolskim średzianie wyjadą do Leszna by spotkać się tam ze swoją imienniczką.
-
13.08.2012
Orliki 2003 wróciły z obozu w Ustce
W piątek 3 sierpnia, 13 osobowa grupa prowadzona przez Mariusza Kułaka, pojechała na obóz przygotowawczy do nowego sezonu w którym chłopcy będą już rozgrywać swoje mecze jako Orlik 2003, do tej pory była to grupa Żak. Obóz przeprowadzony został w nadmorskiej miejscowości – Ustka i trwał do 10 sierpnia.
-
13.08.2012
Wyjazd kibiców do Leszna
Już w środę, 15 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrają drugi mecz o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tym razem średzianie wybiorą się do Leszna na spotkanie z tamtejszą Polonią 1912.























































