28.03.2016
Mecz pod znakiem debiutówNa inaugurację rundy rewanżowej rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa gościła piłkarki z KKP Chełmża. „Polonia” do meczu przystąpiła skoncentrowana i zmotywowana. To właśnie drużyna gości jako jedyna w rundzie jesiennej odniosła zwycięstwo, pokonując nasze dziewczęta na własnym boisku 3:2!
W pierwszej odsłonie meczu akcji bramkowych nie było wiele, a gra toczyła się głownie w środku pola. Zgodnie z przewidywaniami zespół gości dyktował twarde warunki gry, nie oszczędzając naszych dziewcząt. Po jednym ze starć ucierpiała dość poważnie Oczkowska, jednak mimo dokuczliwego bólu kontynuowała grę do końca spotkania. Chełmżanki szukały swoich szans w strzałach z dystansu oraz długich podaniach do szybkich napastniczek za linię naszej obrony. Jednak dobra gra formacji obrony, asekuracja i pewne interwencje debiutującej w bramce „Polonii” byłej zawodniczki GSS Grodzisk Wielkopolski Agnieszki Golczak, nie pozwoliły przyjezdnym na zdobycie gola. W 31 minucie meczu dała o sobie znać kolejna debiutantka, Agnieszka Grzechowiak( Mistrzyni Polski w Futsalu)! Wykorzystała ona nierozważne podanie obrończyni gości w okolicy pola karnego i technicznym, dokładnym uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg bramki, zdobyła prowadzenie dla naszego zespołu. W raz z upływem czasu u przeciwniczek dało się zaobserwować oznaki trudów spotkania!
W II połowie to „Polonia” była stroną inicjującą grę, a drużyna z Chełmży ograniczała się do sporadycznych kontrataków. W 54 minucie meczu było już 2:0 dla „Polonii” znów za sprawą Agnieszki Grzechowiak! Po wrzucie piłki z autu dziewczęta nasze „rozmontowały” obronę Chełmży. Agnieszka sfinalizowała akcję w polu karnym strzałem po ziemi obok interweniującej bramkarki Chełmży i umieściła piłkę w siatce. W 55 minucie swój udany debiut w barwach „Polonii” zaliczyła kolejna Mistrzyni Polski w Futsalu- Paula Fronczak. Już 15 minut później była bliska zdobycia gola po strzale głową z 10m, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła bramkę! Pechowa da „Polonii” okazała się 75 minuta, kiedy to sędzia podyktowała rzut karny dla drużyny gości po wrzucie piłki autu i faulu naszej zawodniczki na napastniczce Chełmży. Pewnie wykonany rzut karny przez zawodniczkę gości i wynik spotkania ustalony- 2:1 dla „Polonii” !
Mimo desperackich prób do ostatniego gwizdka, drużyna gości nie zdołała już odrobić strat i tym samym dziewczęta nasze zrewanżowały się rywalkom za jesienną porażkę!
Warto odnotować krótki aczkolwiek „treściwy” debiut w barwach „Polonii” (prawdopodobnie najmłodszej w tym meczu), 14- letniej byłej zawodniczki „Mieszka” Gniezno Marty Tomaszewskiej! To młoda zdolna dziewczyna, w której trener Marek Gierałka widzi drzemiący potencjał!
Trenerzy kobiecej drużyny „Polonii’ Marek I Dawid Gierałka, świadomi pewnych problemów, które musiały odbić się na grze zespołu (absencja dwóch czołowych zawodniczek- Wojteckiej i Krajewskiej, pojawienie się w podstawowym składzie nowych zawodniczek- Golczak, Grzechowiak, Sroczyńskiej) nie bez obaw przystępowali do sobotniego pojedynku!
Dziewczęta rozwiały jednak te obawy, pokazały że do II rundy są dobrze przygotowane. Wytrzymały „ciśnienie”, choć przeciwniczki to dobry, groźny, twardo grający zespół.
Podstawą sukcesu w tym meczu była dobra gra bramkarki, poparta dobrą grą formacji obrony i pomocy. Oczywiście ważne było wielkie zaangażowanie w walkę wszystkich zawodniczek. No i „swój” dzień miała Agnieszka Grzechowiak.
Polonia Środa Wielkopolska - KKP Chełmża 2:1 (1:0)
Grzechowiak 31, 54 - Ciesielska 75 (k)
Żółte kartki: Wiśniewska - Sadowska, Dankowska
Polonia: Golaczak - Sroczyńska, Zamkotowicz, Oczkowska, Włodarczak, Szukalska (85 Tomaszewska), Wiśniewska, Krzykos, Ratajczak (55 Fronczak), Grzechowiak (89 Wośkowiak), Mikołajczak.
Na boisko nie weszły: Miłoszyk, Topolnicka, Muszyńska, Purgał.
Zdjęcia z meczu można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
16.08.2012
Galeria: Polonia Leszno - Polonia Środa
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze środowego meczu III ligi pomiędzy Polonią 1912 Leszno, a Polonią Środa Wielkopolska. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
-
15.08.2012
Wyniki 2. kolejki III ligi
Poniżej przedstawiamy komplet wyników drugiej kolejki trzeciej ligi.
-
15.08.2012
Polonia Leszno - Polonia Środa 0:0
W dzisiejszym meczu drugiej kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno.
-
15.08.2012
Wyjściowe jedenastki Polonii Środa i Polonii Leszno
Znamy już wyjściowe jedenastki Polonii 1912 Leszno i Polonii Środa Wielkopolska które zobaczymy dziś od pierwszych minut.
-
15.08.2012
Średzianie faworytem w Lesznie
W sondzie opublikowanej na naszym profilu Facebookowym pytaliśmy Was jaka druzyna zwycięży w dzisiejszym meczu Polonia Leszno - Polonia Środa.
-
15.08.2012
Relacja LIVE! Polonia L. - Polonia Ś.
Dla kibiców którzy nie będą mogli wybrać się na dzisiejszy mecz wyjazdowy naszej Polonii Środa Wielkopolska z Polonią 1912 Leszno przeprowadzimy tradycyjnie tekstową relację na żywo.
-
14.08.2012
Wytypuj wynik - wygraj karnet
Zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w konkursie polegającym na wytypowaniu prawidłowego wyniku meczu Polonia Środa - Pogoń Mogilno.
-
14.08.2012
Trwa sprzedaż karnetów
Cały czas trwa sprzedaż karnetów na mecze Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.
























































