28.03.2016
Mecz pod znakiem debiutówNa inaugurację rundy rewanżowej rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa gościła piłkarki z KKP Chełmża. „Polonia” do meczu przystąpiła skoncentrowana i zmotywowana. To właśnie drużyna gości jako jedyna w rundzie jesiennej odniosła zwycięstwo, pokonując nasze dziewczęta na własnym boisku 3:2!
W pierwszej odsłonie meczu akcji bramkowych nie było wiele, a gra toczyła się głownie w środku pola. Zgodnie z przewidywaniami zespół gości dyktował twarde warunki gry, nie oszczędzając naszych dziewcząt. Po jednym ze starć ucierpiała dość poważnie Oczkowska, jednak mimo dokuczliwego bólu kontynuowała grę do końca spotkania. Chełmżanki szukały swoich szans w strzałach z dystansu oraz długich podaniach do szybkich napastniczek za linię naszej obrony. Jednak dobra gra formacji obrony, asekuracja i pewne interwencje debiutującej w bramce „Polonii” byłej zawodniczki GSS Grodzisk Wielkopolski Agnieszki Golczak, nie pozwoliły przyjezdnym na zdobycie gola. W 31 minucie meczu dała o sobie znać kolejna debiutantka, Agnieszka Grzechowiak( Mistrzyni Polski w Futsalu)! Wykorzystała ona nierozważne podanie obrończyni gości w okolicy pola karnego i technicznym, dokładnym uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg bramki, zdobyła prowadzenie dla naszego zespołu. W raz z upływem czasu u przeciwniczek dało się zaobserwować oznaki trudów spotkania!
W II połowie to „Polonia” była stroną inicjującą grę, a drużyna z Chełmży ograniczała się do sporadycznych kontrataków. W 54 minucie meczu było już 2:0 dla „Polonii” znów za sprawą Agnieszki Grzechowiak! Po wrzucie piłki z autu dziewczęta nasze „rozmontowały” obronę Chełmży. Agnieszka sfinalizowała akcję w polu karnym strzałem po ziemi obok interweniującej bramkarki Chełmży i umieściła piłkę w siatce. W 55 minucie swój udany debiut w barwach „Polonii” zaliczyła kolejna Mistrzyni Polski w Futsalu- Paula Fronczak. Już 15 minut później była bliska zdobycia gola po strzale głową z 10m, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła bramkę! Pechowa da „Polonii” okazała się 75 minuta, kiedy to sędzia podyktowała rzut karny dla drużyny gości po wrzucie piłki autu i faulu naszej zawodniczki na napastniczce Chełmży. Pewnie wykonany rzut karny przez zawodniczkę gości i wynik spotkania ustalony- 2:1 dla „Polonii” !
Mimo desperackich prób do ostatniego gwizdka, drużyna gości nie zdołała już odrobić strat i tym samym dziewczęta nasze zrewanżowały się rywalkom za jesienną porażkę!
Warto odnotować krótki aczkolwiek „treściwy” debiut w barwach „Polonii” (prawdopodobnie najmłodszej w tym meczu), 14- letniej byłej zawodniczki „Mieszka” Gniezno Marty Tomaszewskiej! To młoda zdolna dziewczyna, w której trener Marek Gierałka widzi drzemiący potencjał!
Trenerzy kobiecej drużyny „Polonii’ Marek I Dawid Gierałka, świadomi pewnych problemów, które musiały odbić się na grze zespołu (absencja dwóch czołowych zawodniczek- Wojteckiej i Krajewskiej, pojawienie się w podstawowym składzie nowych zawodniczek- Golczak, Grzechowiak, Sroczyńskiej) nie bez obaw przystępowali do sobotniego pojedynku!
Dziewczęta rozwiały jednak te obawy, pokazały że do II rundy są dobrze przygotowane. Wytrzymały „ciśnienie”, choć przeciwniczki to dobry, groźny, twardo grający zespół.
Podstawą sukcesu w tym meczu była dobra gra bramkarki, poparta dobrą grą formacji obrony i pomocy. Oczywiście ważne było wielkie zaangażowanie w walkę wszystkich zawodniczek. No i „swój” dzień miała Agnieszka Grzechowiak.
Polonia Środa Wielkopolska - KKP Chełmża 2:1 (1:0)
Grzechowiak 31, 54 - Ciesielska 75 (k)
Żółte kartki: Wiśniewska - Sadowska, Dankowska
Polonia: Golaczak - Sroczyńska, Zamkotowicz, Oczkowska, Włodarczak, Szukalska (85 Tomaszewska), Wiśniewska, Krzykos, Ratajczak (55 Fronczak), Grzechowiak (89 Wośkowiak), Mikołajczak.
Na boisko nie weszły: Miłoszyk, Topolnicka, Muszyńska, Purgał.
Zdjęcia z meczu można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
19.08.2012
Pogoń faworytem meczu Polonią
Zakończyła się sonda na naszym profilu Facebookowym dotycząca dzisiejszego meczu III ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Pogonią Mogilno.
-
19.08.2012
Relacja LIVE! Polonia - Pogoń
W dzisiejszym meczu 3. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa podejmą na własnym boisku Pogoń Mogilno
-
18.08.2012
Bez trzech piłkarzy z Pogonią
W jutrzejszym meczu przeciwko Pogoni Mogilno piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wystąpią w nieco osłabionym składzie.
-
18.08.2012
Wyniki sobotnich meczów 3. kolejki III ligi
Dziś rozegrano sześć z ośmiu spotkań trzeciej kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Zwycięstwa odniosły zespoły Lubuszanina Trzcianki, Górnika Konin, Unii Swarzędz oraz Sokoła Kleczew natomiast po jednym punkcie zainkasowali Ostrovia 1909 Ostrów, Luboński KS Fogo Luboń, Nielba Wągrowiec i Unia Roszak Solec Kujawski.
-
18.08.2012
Galeria z obozu dziewczyn
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obozu drużyny dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska w Nowym Tomyślu.
-
18.08.2012
W. Grześkowiak: Marzy nam się to pierwsze miejsce
Już jutro sezon 2012/2013 w poznańskiej klasie A grupie I zainaugurują rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. W pierwszym spotkaniu średzianie podejmować będą Pogoń Książ.
-
18.08.2012
Poloniści zaprezentowani
W piątek o godzinie 21:00 podczas festiwalu Środa Rock Festival w parku „Łazienki” w Środzie nastąpią prezentacja zespołu Polonii. Pokaz naszej drużyny poprzedzał koncert zespołu TSA.
-
17.08.2012
Porażka dziewczyn z Victorią Września
W przedostatnim dniu obozu dziewczęta Polonii Środa rozegrały swój drugi sparing. Rywalem polonistek była drużyna trampkarzy Victorii Września. Spotkanie trwało 2x20 minut.























































