28.03.2016
Mecz pod znakiem debiutówNa inaugurację rundy rewanżowej rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa gościła piłkarki z KKP Chełmża. „Polonia” do meczu przystąpiła skoncentrowana i zmotywowana. To właśnie drużyna gości jako jedyna w rundzie jesiennej odniosła zwycięstwo, pokonując nasze dziewczęta na własnym boisku 3:2!
W pierwszej odsłonie meczu akcji bramkowych nie było wiele, a gra toczyła się głownie w środku pola. Zgodnie z przewidywaniami zespół gości dyktował twarde warunki gry, nie oszczędzając naszych dziewcząt. Po jednym ze starć ucierpiała dość poważnie Oczkowska, jednak mimo dokuczliwego bólu kontynuowała grę do końca spotkania. Chełmżanki szukały swoich szans w strzałach z dystansu oraz długich podaniach do szybkich napastniczek za linię naszej obrony. Jednak dobra gra formacji obrony, asekuracja i pewne interwencje debiutującej w bramce „Polonii” byłej zawodniczki GSS Grodzisk Wielkopolski Agnieszki Golczak, nie pozwoliły przyjezdnym na zdobycie gola. W 31 minucie meczu dała o sobie znać kolejna debiutantka, Agnieszka Grzechowiak( Mistrzyni Polski w Futsalu)! Wykorzystała ona nierozważne podanie obrończyni gości w okolicy pola karnego i technicznym, dokładnym uderzeniem z pierwszej piłki w długi róg bramki, zdobyła prowadzenie dla naszego zespołu. W raz z upływem czasu u przeciwniczek dało się zaobserwować oznaki trudów spotkania!
W II połowie to „Polonia” była stroną inicjującą grę, a drużyna z Chełmży ograniczała się do sporadycznych kontrataków. W 54 minucie meczu było już 2:0 dla „Polonii” znów za sprawą Agnieszki Grzechowiak! Po wrzucie piłki z autu dziewczęta nasze „rozmontowały” obronę Chełmży. Agnieszka sfinalizowała akcję w polu karnym strzałem po ziemi obok interweniującej bramkarki Chełmży i umieściła piłkę w siatce. W 55 minucie swój udany debiut w barwach „Polonii” zaliczyła kolejna Mistrzyni Polski w Futsalu- Paula Fronczak. Już 15 minut później była bliska zdobycia gola po strzale głową z 10m, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła bramkę! Pechowa da „Polonii” okazała się 75 minuta, kiedy to sędzia podyktowała rzut karny dla drużyny gości po wrzucie piłki autu i faulu naszej zawodniczki na napastniczce Chełmży. Pewnie wykonany rzut karny przez zawodniczkę gości i wynik spotkania ustalony- 2:1 dla „Polonii” !
Mimo desperackich prób do ostatniego gwizdka, drużyna gości nie zdołała już odrobić strat i tym samym dziewczęta nasze zrewanżowały się rywalkom za jesienną porażkę!
Warto odnotować krótki aczkolwiek „treściwy” debiut w barwach „Polonii” (prawdopodobnie najmłodszej w tym meczu), 14- letniej byłej zawodniczki „Mieszka” Gniezno Marty Tomaszewskiej! To młoda zdolna dziewczyna, w której trener Marek Gierałka widzi drzemiący potencjał!
Trenerzy kobiecej drużyny „Polonii’ Marek I Dawid Gierałka, świadomi pewnych problemów, które musiały odbić się na grze zespołu (absencja dwóch czołowych zawodniczek- Wojteckiej i Krajewskiej, pojawienie się w podstawowym składzie nowych zawodniczek- Golczak, Grzechowiak, Sroczyńskiej) nie bez obaw przystępowali do sobotniego pojedynku!
Dziewczęta rozwiały jednak te obawy, pokazały że do II rundy są dobrze przygotowane. Wytrzymały „ciśnienie”, choć przeciwniczki to dobry, groźny, twardo grający zespół.
Podstawą sukcesu w tym meczu była dobra gra bramkarki, poparta dobrą grą formacji obrony i pomocy. Oczywiście ważne było wielkie zaangażowanie w walkę wszystkich zawodniczek. No i „swój” dzień miała Agnieszka Grzechowiak.
Polonia Środa Wielkopolska - KKP Chełmża 2:1 (1:0)
Grzechowiak 31, 54 - Ciesielska 75 (k)
Żółte kartki: Wiśniewska - Sadowska, Dankowska
Polonia: Golaczak - Sroczyńska, Zamkotowicz, Oczkowska, Włodarczak, Szukalska (85 Tomaszewska), Wiśniewska, Krzykos, Ratajczak (55 Fronczak), Grzechowiak (89 Wośkowiak), Mikołajczak.
Na boisko nie weszły: Miłoszyk, Topolnicka, Muszyńska, Purgał.
Zdjęcia z meczu można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
20.08.2012
Statystyki z meczu Polonia Środa - Pogoń Mogilno
Poniżej przedstawiamy statystyki z niedzielnego meczu Polonii Środa z Pogonią Mogilno. Spotkanie zakończył się bezbramkowym remisem, choć obie drużyny miały okazję do pokonania bramkarza rywali.
-
19.08.2012
Polonia TV: Polonia Środa - Pogoń Mogilno
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z dzisiejszego meczu III ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Pogonią Mogilno. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.
-
19.08.2012
Polonia TV: Wypowiedzi trenerów po meczu z Pogonią
Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi trenerów obu drużyn po niedzielnym meczu Polonii Środa Wielkopolska z Pogonią Mogilno.
-
19.08.2012
Wyniki 1. kolejki klasy A
W sobotę i niedzielę rozegrane zostało sześć z siedmiu spotkań pierwszej kolejki poznańskiej klasy A grupy I. Sensacyjną wygraną odniósł beniaminek Poznań FC z Phytopharmem Klęka. Zwycięstwa zanotowali również Zawisza Dolsk, Orkan Działyń, nasza Polonia oraz LKS Kicin, natomiast Maratończyk Brzeźno podzielił się punktami z GKSem Gułtowy.
-
19.08.2012
Wyniki 3. kolejki III ligi
Dziś zakończyła się trzecia kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi. W dwóch niedzielnych spotkaniach Wda Świecie wygrała z Notecianką Pakość 2:0, a nasza Polonia bezbramkowo zremisowała z Pogonią Mogilno.
-
19.08.2012
Wygrana rezerw na inaugurację
W niedzielę 19 sierpnia zainaugurowała swoje rozgrywki poznańska A klasa. Drugi zespół Polonii występujący w tych rozgrywkach na swój pierwszy mecz udał do Książa. Do tej pory był to trudny do pokonania przeciwnik , swoim sposobem gry bardzo niewygodny dla naszych piłkarzy. Ale tym razem nasi zawodnicy okazali się lepsi i pokonali miejscowych 3:1.
-
19.08.2012
Galeria: Polonia Środa - Pogoń Mogilno
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu trzeciej kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Pogonią Mogilno.
-
19.08.2012
Polonia Środa - Pogoń Mogilno 0:0
W dzisiejszym meczu III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa bezbramkowo zremisowała z Pogonią Mogilno.























































