OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

08.11.2015

Mecz na szczycie na remis

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej rozgrywek o mistrzostwo II ligi kobiet, wicelider- „Polonia” Środa, podejmował na własnym boisku lidera  grupy, „Błękitne” Stargard Szczeciński. Oczywiście faworytem tego meczu była drużyna ze Stargardu, która do tej pory nie straciła nawet jednego punktu, wygrywając wszystkie mecze. Ze względu na klasę przeciwniczek i problemy zdrowotne nękające kilka naszych zawodniczek, polonistki przystępowały do pojedynku z obawami, ale nie z uczuciem strachu.

Od początku spotkania stroną dyktującą warunki gry były przyjezdne. „Polonia” koncentrowała się na grze z kontry. Po obu stronach widać było wzajemny respekt, Żadna z drużyn nie chciała zaatakować większą liczbą zawodniczek, aby nie stracić gola. Obie drużyny do przerwy miały po jednej okazji do zdobycia bramki.  W 6 minucie, liderka strzelczyń naszej grupy , której to zawodniczki „Polonia” najbardziej się obawiała, napastniczka Szuba (na swoim koncie ma 26 goli w 9 meczach!) oddała strzał przewrotką z 16 metrów, po którym piłka „wylądowała” na poprzeczce średzkiej bramki. Jednak nie znalazła drogi do bramki, także dzięki szczęśliwie interweniującej bramkarce-Krajewskiej. Z kolei w 22 minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego z około 30 metrów, popisała się Wojtecka. Piłkę zmierzającą pod poprzeczkę, bramkarka gości strąciła z dużym wysiłkiem na rzut rożny. Brzemiennym w skutki był incydent z 41 minuty, kiedy to usunięta z boiska została ( czerwona kartka) rozgrywająca „Polonii” Wojtecka za kopnięcie rywalki. Sprowokowana przez zawodniczkę gości z nr 10 – Szubę, która wcześniej w ten sam sposób potraktowała właśnie Wojtecką. Grająca w dziesiątkę drużyna „Polonii”, chcąc nie chcąc, ograniczyła się do obrony własnej bramki z rzadka decydując się na kontratak. Zawodniczki gości czując swoją szansę na zdobycie kompletu punktów, wykorzystywały przewagę liczebną i mocno nacierały na średzką bramkę. Jednak „Błękitnym” tego dnia nie było pisane pokonanie bardzo dobrze i jednocześnie szczęśliwie broniącej bramkarki Emilii Krajewskiej. Swojego dorobku bramkowego nie poprawiła napastniczka gości Szuba, którą przez 90 minut (zgodnie z wytycznymi trenera Gierałki) „opiekowała”  się prawie bezbłędna w tym meczu- Alicja Krzykos. Alicja niemiłosiernie „uprzykrzała” grę sfrustrowanej tym faktem napastniczce gości, nie dając jej ani metra swobody! W 70 minucie meczu siły na boisku wyrównały się, za sprawą usuniętej z boiska zawodniczki gości, za brutalny kolejny faul na naszej piłkarce. W końcówce spotkania oba zespoły mogły rozstrzygnąć losy pojedynku na swoją korzyść, ale w obu przypadkach brakło precyzji. Poprzeczka uratowała gospodynie po strzale z 18 metrów, z rzutu wolnego. Natomiast „piłkę meczową” miała Julia Mikołajczak, która strzelała z ostrego kąta po wcześniejszym przedryblowaniu obrony i bramkarki gości. Piłka niestety trafiła w boczną siatkę. Dziewczęta „Polonii” w tym meczu zagrały z niesamowitą wolą walki, włożyły w niego maksimum wysiłku. Jeśli remis z takim rywalem może być uznany za sukces, to nasze panie zapracowały na niego jak najbardziej.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Krajewska – Włodarczak, Wośkowiak, Oczkowska (75’ Nowicka), Zamkotowicz ( 80’ Cichoń L.)  - Szukalska (65’ Ratajczak.), Wiśniewska, Krzykos, Lewicz (89’ Cichoń S.) - Wojtecka, Mikołajczak. 

Na boisko nie weszła: A. Miłoszyk.

 

Najnowsze aktualności

  • 14.08.2013

    Sesja zdjęciowa Polonii

    We wtorkowe popołudnie piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wraz ze sztabem szkoleniowym odbyli letnią sesję zdjęciową. 

  • 13.08.2013

    Rusza sprzedaż biletów na mecz Polonia - Lech

    W niedzielę, 18 sierpnia podczas meczu ligowego pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska a Nielbą Wągrowiec zostanie rozpoczęta sprzedaż biletów na imprezę Kolejorz Kontra Polonia - Wielki Piłkarski Piknik, który odbędzie się w dniu 07 września na stadionie w Środzie.

  • 12.08.2013

    2. miejsce trampkarzy w Krotoszynie

    W sobotę 10 sierpnia drużyna trampkarzy z roczn. 2001 wzięła udział w turnieju MAHLE Astra Cup 2013. Początkowo w turnieju miało wziąć udział 12 zespołów z całej Polski, jednak ostatecznie na boisku w Krotoszynie zjawiły się  tylko 4 drużyny. Były to : Astra Krotoszyn, Ostrovia Ostrów, APN Młoda Polonia Astromal Leszno i nasza Polonia Środa.

  • 12.08.2013

    Obsada sędziowska 3. kolejki III ligi

    Dariusz Orzechowski z Brodnicy będzie sędzią głównym czwartkowego meczu 3. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Wdą Świecie, a Polonią Środa Wielkopolska.

  • 11.08.2013

    Statystyki z meczu Polonia - Unia

    Wczoraj piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym boisku Unię Solec Kujawski 3:0. Poniżej przedstawiamy statystyki z tego wydarzenia.

  • 10.08.2013

    Galeria: Polonia Środa - Unia Solec

    Dostępna jest już galeria zdjęć z dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Unią Solec Kujawski. Średzianie w pierwszym w tym sezonie spotkaniu na własnym boisku zanotowali zwycięstwo 3:0.

  • 10.08.2013

    Polonia TV: Polonia Środa - Unia Solec

    Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu dzisiejszego meczu ligowego Polonii Środa Wielkopolska z Unią Solec Kujawski. Dostępny jest także pomeczowy wywiad z trenerem polonistów Czesławem Owczarkiem.

  • 10.08.2013

    Wyniki 2. kolejki III ligi

    Dziś rozegrane zostały wszystkie spotkania 2. kolejki III ligi. Liderem tabeli pozostał Start Warlubie, który wysoko pokonał Grom Plewiska 5:0. W czubie tabeli także z kompletem punktów plasują się także Pogoń Mogilno i Włocłavia Włocławek.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.