24.11.2020
Mecz kontrolny w Jarocinie (2006)Trampkarze starsi naszego klubu tydzień temu zakończyli rundę jesienną a w minioną sobotę rozegrali już kolejny mecz kontrolny. Poloniści sprawdzili swoja formę na tle rywala z drugiej grupy ligi wojewódzkiej jakim jest Jarota Jarocin.
Trener na to spotkanie zabrał wszystkich gotowych zawodników do gry i każdy z nich dostał na boisku więcej czasu niż zawsze. Spotkanie było wyrównane i stało na całkiem dobrym poziomie. Pierwsza połowa ze wskazaniem na nasz zespół, który przeważnie był w ataku pozycyjnym utrzymując się dłużej przy piłce. Po jednej z nieudanych prób polonistów gospodarze wyszli na prowadzenie, jednak tuż przed przerwą wyrównał Szymon Rauhut, który otrzymał dobre podanie od Stasia Dębowskiego. Dużo gry było w środkowej części boiska a wynikało to z wagi tego spotkania, gdzie wynik nie był najważniejszy a bardziej jakość gry stąd też tempo gry czasami było wolne. W drugiej części spotkania młodzi poloniści udowodnili swoją wyższość i za sprawą Jakuba Płonki wyszli na prowadzenie w meczu 2-1, którego nie oddali już do końca spotkania. Było to pierwsze spotkanie kontrolne z czterech jakie zespół zagra do końca roku kalendarzowego.
Jarota Jarocin – Polonia Środa 1-2 (1-1).
Polonia zagrała w składzie: J. Korcz, S. Debowski, O. Górski, J. Płonka, K. Manicki, K. Kruk, J. Zaganiaczyk, J. Wawroski, M. Wiatr, O. Banaszak, Sz. Rauhut, - D. Kaczmarek, O. Oboda, J. Łoda, J. Wójkiewicz, K. Mielcarek, P. Hładyszewski, K. Bartkowiak.
Najnowsze aktualności
-
12.05.2025
Akademia: Raport ligowy (10/11.05.2025)
Weekend 10/11 maja owocował w mecze na szczycie ligowych tabel. Polonia 2008 przegrała 1:5 z Wartą Poznań, ale już więcej powodów do radości mieli młodsi koledzy. Polonia 2009 zremisowała 2:2 z liderem rozgrywek Górnikiem Konin. Świetnie spisała się Polonia 2010, która pokonała 3:0 GES Poznań. Ważne zwycięstwa odniosły też Polonia 2011, Polonia 2012 oraz Polonia 2013.
-
10.05.2025
Orły odleciały bez punktów
W kolejnym meczu ligowym piłkarze trzeciego zespołu seniorów Polonii Środa na własnym boisku Orły Komorniki 4:1 (3:0). Poloniści byli bardzo skuteczni na początku spotkania i już w 22. minucie prowadzili 3:0 po dwóch golach Bartosza Szwałka i jednym Kacpra Cyki. Druga połowa była już bardziej wyrównana, z momentami przewagi gości, którzy w 68. minucie złapali kontakt. W 87. minucie ich nadzieje ugasił Radosław Czech, ustalając wynik meczu.
-
10.05.2025
Skuteczna Gedania zabiera punkty
W 29 kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Gedanię Gdańsk. Dla podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego rozpędzonych po awansie do finału Wielkopolskiego Pucharu Polski mecz ten był równie istotny ze względu na wyniki innych spotkań i szansę dogonienia ligowej czołówki.
-
09.05.2025
Pewna domowa wygrana ze Ślęzą
W ostatnim domowym spotkaniu tego sezonu piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Ślęzę Wrocław. Z racji że wszystkie rozstrzygnięcia już zapadały wcześniej spotkania tak naprawdę miało dla obu ekip charakter czysto prestiżowy.
-
08.05.2025
Akademia: Zapowiedź (10/11.05.2025)
Zapowiada się bardzo intensywna sobota na średzkich boiskach, ponieważ poza meczami seniorskimi rozegranych zostanie pięć meczów akademii, a także zaplanowano trzy turnieje rozgrywek bezwynikowych. Niezwykle interesująco zapowiadają się domowe potyczki Polonii 2008 z Wartą Poznań oraz Polonii 2010 z GES-em Poznań. W obu przypadkach będą to starcia dwóch najlepszych drużyn ligi. W niedzielę zaś Polonia 2009 na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Konin, także liderem rozgrywek.
-
08.05.2025
DWA spotkania Polonii Środa na żywo na You Tubie
W ten weekend pokażemy Wam DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w piątek spotkaniem Orlen I ligi kobiet w którym polonistki podejmować będą Ślęzę Wrocław, a zakończymy sobotnim spotkaniem Betclic III ligi w którym piłkarze Polonii Środa podejmą Gedanię Gdańsk.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj
-
08.05.2025
Zwycięstwo orlików w Strzałkowie (2014)
Polonia 2014 w środę udała się do Strzałkowo na kolejny mecz 2. ligi okręgowej D1, w której nasi zawodnicy rywalizują z rocznikiem 2013. Za Polonistami ciężki mecz, bo do przerwy to gospodarze objęli prowadzenie. Podopieczni Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia w drugiej połowie ruszyli do odrabiania strat i już w 53. minucie wyrównał Karol Krawczewski, a potem gole na wagę trzech punktów zdobyli Jakub Narolski i Adam Małolepszy. Polonia z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli ligowej.
-
07.05.2025
Polonia w wielkim finale
W walce o finał Wielkopolskiego Pucharu Polski sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa Wlkp. podejmowali na własnym boisku innego trzecioligowca Noteć Czarnków.



























































