18.07.2015
M. Bekas: Pogoda determinowała gręZapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem przeprowadzonego zaraz po zakończeniu spotkań towarzyskich z Victorią Września.
Panie trenerze za nami dwa pierwsze spotkania towarzyskie letniego okresu przygotowawczego. Co Pan nam może powiedzieć po tych meczach?
Przede wszystkim trzeba pogratulować wszystkim zawodnikom wytrzymałości. Dzisiejsze warunki atmosferyczne były bardzo trudne. Gdyby nie to że te mecze były już umówione dawno to zagralibyśmy dziś tylko jeden mecz właśnie ze względu na te tropikalne upały dziś panujące. W pierwszym meczu było widać że na nowo się po okresie roztrenowania zgrywamy. Zarówno nasz zespół jak i rywale mieli kilka sytuacji do tego żeby strzelić bramkę. Padło tylko po jednej bramce ale ogólnie jestem zadowolony z postawy zawodników. W drugim meczu było widać zdecydowaną przewagę z naszej strony. Oba spotkania toczyły się w spokojnym tempie ale ze względu na warunki panujące dziś na dworze nie mogło być inaczej.
Od początku letniego okresu przygotowań zarówno zawodnicy pierwszego jak i drugiego zespołu trenują razem i razem rozgrywają spotkania. Czemu ma to służyć?
Chcemy sprawdzić wszystkich zawodników którzy są w szerokiej kadrze obydwóch zespołów i dać każdemu z nich szansę zaprezentowania się i potem będziemy podejmować decyzje kto w którym zespole jesienią będzie występował. Chcemy mieć jak najlepsze rozeznanie jakimi zawodnikami dysponujemy tak żeby nikt nam nie uciekł. Na pewno dojdzie do takiego momentu że podzielimy te zespoły z powrotem na pierwszy i drugi. Na dzień dzisiejszy myślę że taka metoda przygotowań jest dobra bo treningi są intensywne a ilość zawodników pozwala na skuteczne przeprowadzenie takich zajęć.
W dzisiejszym spotkaniu testował pan czterech nowych graczy. Czy może Pan coś już o nich powiedzieć?
Tak w dzisiejszych spotkaniach zagrało czterech testowanych graczy. Pokazali się oni z dobrej strony. Mam nadzieję że szczególnie jeden z nich zasili nasz zespół. Na razie jednak nie chcę zdradzać konkretnych nazwisk bo jest na to za wcześnie. Będziemy im się jeszcze przyglądać i w tygodniu podejmiemy prawdopodobnie jakieś decyzje.
Najnowsze aktualności
-
20.10.2025
Klasa A: Uratowany remis z Czarnymi
W niedzielnym meczu klasy A zespół Polonii III w doliczonym czasie gry uratował punkt. Zespół Łukasza Kaczałki zremisował 2:2 (1:2) z Czarnymi Czerniejewo po bramkach Jana Gałki i Mateusza Fórmaniaka.
-
19.10.2025
Porażka rezerw
W niedzielne przedpołudnie zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku LKS Ślesin. Pierwotnie mecz miał się odbyć na boisku w Ślesinie ale na prośbę zespołu gości został przeniesiony do Środy Wlkp.
-
18.10.2025
Trójka do zera Polonia utrzymuje lidera
W trzynastej kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Tłuchowa na pojedynek z absolutnym beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym miejscowym zespołem Tłuchowi. Po przekonującej wygranej na własnym boisku z Wdą poloniści jechali z zamiarem kolejnego zwycięstwa i kolejnego kompletu punktów.
-
17.10.2025
Akademia: Zapowiedź (18/19.10.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 18/19 października 2025.
-
15.10.2025
Transmisja z Tłuchowa
W trzynastej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Tłuchowie z zespołem miejscowej Tłuchowi. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy.
Startujemy w sobotę 18 października o godzinie 13:50
Transmisja oczywiście z komentarzem
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
15.10.2025
Pierwsza w historii wyprawa do Tłuchowa
W trzynastej kolejce rozgrywek trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa udadzą się do Tłuchowa na pojedynek z absolutnym beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym miejscową Tłuchowią. Dla lidera rozgrywek ligowych będzie to kolejne ważne spotkanie. Po pierwsze wygrana utrzyma Polonię Środa na fotelu lidera, a po drugie kolejne trzy punkty podtrzymają i przedłużą passę wygranych w lidze meczów z rzędu która obecnie wynosi pięć spotkań.
-
13.10.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (11/12.10.2025)
Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 października 2025.
-
13.10.2025
Porażka z Medykiem w końcówce (Dziewczyny)
Bardzo bliskie urwania punktów Medykowi II Konin były trampkarki Polonii Środa. Nasz zespół prowadził po trafieniu Julii Moczyńskiej, ale piłkarki z Konina szybko wyrównały. Remis utrzymywał się niemal do końca meczu, ale w 77. minucie rywali zdobyły gola na wagę trzech punktów. W 3. lidze okręgowej młodzików D1 nasze dziewczyny przegrały 0:6 z Polonią II Poznań.

























































