09.08.2015
M. Bekas: Nie możemy spocząć na laurachZapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem przeprowadzonego zaraz po wygranym 1:0 meczu pierwszej kolejki III ligi sezonu 2015/16.
Panie trenerze udana inauguracja sezonu 2015/16. W ciężkich warunkach przy tropikalnym upale pana zespół pokonuje Ostrovię Ostrów Wlkp. 1:0.
Wygraliśmy to spotkanie dzięki strzałowi z dystansu Dawida Liska. Bardzo podobną bramkę Dawid strzelił w zeszłym sezonie również przeciwko Ostrovii (mecz odbył się 28 marca 2015 roku, a Dawid Lisek strzelił również bramkę na 1:0 w 42 minucie – przyp. red.). Trzeba jednak zaznaczyć że Ostrovia w pierwszej połowie miała trzy doskonałe sytuacje i gdyby zamieniła je na bramki było by bardzo trudno się podnieść. Udało się nie stracić tych bramek. My sami nie tworzyliśmy za dużo sytuacji bramkowych. Główne zagrożenie pod bramką rywali stwarzaliśmy ze stałych fragmentów gry. Nasz atak pozycyjny w pierwszej połowie nie za dobrze funkcjonował. W drugiej połowie było już lepiej czego efektem była ta bramka. W końcówce mądrze się broniliśmy. Praktycznie rywal nie miał już żadnej sytuacji oprócz dośrodkowań z boku boiska z którymi doskonale radził sobie nasz blok defensywny. My przy odrobinie szczęścia mogliśmy zdobyć drugą bramkę gdyby nie zawiodła komunikacja między zawodnikami. Najważniejsze są jednak trzy punkty i dobre rozpoczęcie tego nowego sezonu.
Pierwsza połowa tego meczu mogła średzkich kibiców przyprawić o drżenie serca. Co Pan powiedział chłopakom w szatni że na drugą połowę wyszedł już zupełnie inny zespół?
W naszym zespole w przerwie nastąpiły dwie zmiany. Jedna wymuszona bo Paweł Przybyłek poprosił o zmianę, a druga to była zmiana młodzieżowca. Adam Robaszyński dał z siebie wszystko w pierwszej połowie i trzeba było na drugie czterdzieści pięć minut dać świeżego zawodnika. Po tych zmianach nasza gra troszeczkę się zmieniała. Wiadomo że wpływ na przebieg meczu miały też te tropikalne upały. Było więcej miejsca na boisku i można było wykorzystać te przestrzenie do kreowania gry. Jednak na pewno trzeba podkreślić że Ostrovia pokazała się w dniu dzisiejszym z dobrej strony i na pewno będzie groźnym zespołem.
Cieszyć się na pewno należy z udanej inauguracji ciężkiego sezonu, sezonu w którym każdy punkt będzie na wagę złota.
Dobrze zaczęliśmy ten sezon ale nie możemy spocząć na laurach. Odnieśliśmy skromne zwycięstwo przy bardzo dużym naszym zaangażowaniu. Już ten pierwszy mecz pokazał że o każdy punkt w tym sezonie będzie bardzo ciężko. Ale będziemy o te punkty walczyć z pełną determinacją.
Najnowsze aktualności
-
25.09.2023
Zwycięstwa z Lubońskim i Orlikiem (2011)
Dwa zwycięstwa odnieśli w weekend młodzicy starsi Polonii (rocznik 2011). Podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego w meczu I ligi okręgowej wygrali 6:2 (3:1) z Lubońskim Klubem Sportowym, dzień wcześniej natomiast rozgromili w wyjazdowym meczu II ligi okręgowej Orlika Miłosław aż 15:3 (5:0). Oba zespoły zajmują w swoich ligach drugie miejsce.
-
25.09.2023
Pokonali Wartę mimo czerwonej kartki! (2010)
W sobotę świetne widowisko zapewnili kibicom trampkarze młodsi, którzy rywalizowali z Wartą Poznań w meczu I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego prowadzili do przerwy 2:0, ale tuż po przerwie jeden z zawodników Polonii otrzymał czerwoną kartkę i zespół grał w osłabieniu. Dzielnie walcząca drużyna obroniła prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła Wartę Poznań 2:1! Ponadto bardzo wysokie zwycięstwo odniosła Polonia II, pokonując 16:0 Lotnika 1997 Poznań.
-
25.09.2023
CLJ U-15: Blisko sprawienia niespodzianki (2009)
Bliscy sprawienia niespodzianki byli w Opalenicy podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 z Akademią Piłkarską Reissa. Choć do przerwy Poloniści przegrywali to w 50. Adam Gołaszewski zdobył gola kontaktowego, a zespół zaciekle walczył o zdobycie kolejnych goli. Niestety mimo wielu sytuacji zabrakło nieco skuteczności, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:2.
-
25.09.2023
Odwrócili losy meczu (2008)
W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe Polonię 1912 Leszno. Nasz zespół objął prowadzenie w 20. minucie, ale do przerwy przegrał 1:2. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego w końcówce meczu zdołali jednak odwrócić losy spotkania i strzelić dwie bramki na wagę trzech punktów! Na półmetku rozgrywek Poloniści mają 15 punktów i zajmują drugie miejsce, mają jednak identyczny dorobek punktowy jak liderujący KKS 1925 Kalisz oraz trzeci UKS AP Reissa Jarocin.
Druga drużyna składająca się z zawodników urodzonych w 2008 i 2009 mecz II ligi okręgowej rozegrała już w piątek. Nasz zespół objął prowadzenie w 73. minucie po golu Stanisława Solarskiego, ale gospodarze zdołali najpierw doprowadzić do remisu, a potem w 90. minucie zdobyć gola na wagę trzech punktów.
-
25.09.2023
Derby powiatu dla Polonii
W niedzielę w Zaniemyślu rozegrane zostały derby Powiatu Średzkiego w których w ramach spotkania V ligi spotkały się miejscowy Kłos i drugi zespół Polonii Środa.
-
25.09.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (23/24.09.2023)
To był świetny weekend dla drużyn akademii, które odniosły aż dziewięć zwycięstw w trzynastu rozegranych meczach! Poloniści nie zawiedli w hitowych meczach i wygrywali z bardzo silnymi rywalami!
Już w sobotę po świetnej grze zwycięstwa odnieśli juniorzy młodsi, którzy odwrócili losy meczu i wygrali 3:2 z Polonią Leszno. Ich śladem poszli trampkarze młodsi. Oni z kolei prowadzili do przerwy 2:0, ale tuż po przerwie jeden z zawodników otrzymał czerwoną kartkę i zespół grał w osłabieniu. Dzielnie walcząca drużyna obroniła prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła Wartę Poznań 2:1! Ponadto bardzo wysokie zwycięstwa odniosły Polonia II 2010 (16:0 z Lotnikiem 1997 Poznań) oraz Polonia II 2011 (15:3 z Orlikiem Miłosław).
Niedziela przyniosła kolejne pasjonujące pojedynki. Bardzo dobrze zagrali trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów, choć ostatecznie po walce przegrali 1:2 z Akademią Piłkarską Reissa. Z meczu na mecz nasz zespół radzi sobie jednak coraz lepiej. Serię zwycięstw kontynuują juniorzy starsi - tym razem pokonali 6:0 na wyjeździe Patrię Buk. Świetnie spisały się też dziewczyny, które na Nowym Stadionie Średzkim wygrały 6:2 z Medykiem Konin! Kolejne zwycięstwo odnieśli młodzicy starsi (6:2 z Lubońskim), a po emocjonującym spotkaniu trzy punkty zgarnęli również orlicy starsi 2013 rywalizujący w kategorii młodzików - pokonali oni 3:2 Kotwicę Kórnik 2012. Prawdziwą kanonadę strzelecką urządzili sobie młodzicy młodsi z rocznika 2012 - podopieczni Dominika Rogowskiego i Kornela Ladrowskiego aż 21:3 rozgromili Kotwicę II Kórnik.
-
25.09.2023
Zwycięstwo z Patrią Buk (2005)
W niedzielę 24.09.2023 o godz. 11.00. na boisku w Buku drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Patrii Buk. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 6-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jakub Płonka - 2, Kacper Kruk - 1 Michał Bańkowski - 1, Adrian Olejniczak - 1, samobójcza -1.
-
22.09.2023
Bez przełamania w Szczecinie
Tym razem w piątek piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Podopieczni Pawła Juszczyka udali się do Szczecina na spotkanie z drugim zespołem Ekstraklasowej Pogoni Szczecin.


























































