05.06.2015
M. Bekas: Brawa dla zespołuZapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem po wygranym meczu z Nielbą Wągrowiec.
Panie trenerze zespołowi należą się chyba brawa za takie przekonujące zwycięstwo z Nielbą Wągrowiec.
Zdecydowanie tak. Raz że wysokie zwycięstwo, dwa dobra gra. Praktycznie każdemu zawodnikowi który był dziś na boisku można wystawić pozytywną ocenę. Dodatkowo strzeliliśmy dużo bramek co też na pewno cieszy zwłaszcza naszych kibiców. Dobrą robotę w dzisiejszym meczu zrobili napastnicy. Szkoda tylko straconej bramki. Zaważyło tutaj nieporozumienie w lini obrony. Taki błąd powinien nam się nie przydarzyć i wtedy zachowali byśmy czyste konto.
Po tym zwycięstwie nasz zespół zapewnił sobie co najmniej czwarte miejsce w ligowej tabeli ale jest o co walczyć bo w zasięgu ręki jest trzecia lokata i korona króla strzelców dla Krzysztofa Bartoszaka.
Gdyby Krzysztof Bartoszak rozpoczął dziś mecz od pierwszej minuty to miałby szansę na ustrzelenie jeszcze dwóch bramek z rzutów karnych. Niestety wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie i karne strzelał Łukasz Przybyłek który notabene doskonale się sprawdził w tej roli. Oczywiście jeżeli jest taka możliwość to będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce tabeli bo to daje klubowi poczucie dobrze spełnionego obowiązku a także buduje taką pozytywną atmosferę wśród drużyny. Wiemy jak dużo wysiłku zarząd Klubu kosztuje przygotowanie wszystkich rzeczy dookoła żeby ta drużyna i ten klub funkcjonowały na takim poziomie na jakim jest obecnie.
Wracając jeszcze do meczu z Nielbą to wydawało się że będzie w nim trudniej o ligowe punkty. Świadczyć mogły o tym chociażby miejsca w ligowej tabeli obu zespołów.
Mecz nam się dobrze ułożył. Strzeliliśmy szybko bramki. W pierwszej połowie nasza obrona była bardzo szczelna więc Nielba nie miała jakichś super klarownych sytuacji. Oddawała tylko strzały z dystansu z którymi pewnie radził sobie Adrian Lis. Cieszy wysokie zwycięstwo ale wiemy że pozostało nam jeszcze parę rzeczy do zrobienia w tym sezonie i mam nadzieję że tak skutecznie zagramy w następnych spotkaniach.
Najnowsze aktualności
-
03.05.2024
Derby z Pogonią na remis
W piątek 2 maja piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku innego trzecioligowca z Wielkopolski Pogoń Nowe Skalmierzyce.
-
02.05.2024
Skrzaty grały w Zalasewie (2017)
W niedzielę skrzaty Polonii wzięły udział w turnieju ligowym, rozgrywanym w Zalasewie, którego gospodarzem był Meblorz Swarzędz. W turnieju rywalizowały także Clescevia Kleszczewo i Maratończyk Brzeźno. Zawodnicy czerpali dużo radości z gry oraz strzelili dużo bramek.
-
02.05.2024
Żacy rywalizowali w Luboniu (2016)
W sobotę zespół żaków F1 (rocznik 2016) wziął udział w turnieju bezwynikowych rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski ZPN. Zawody odbyły się na sztucznym boisku w Luboniu, a ich gospodarzem był UKS Jedynka Luboń. W turnieju wzięły też udział zespoły Unii Swarzędz oraz dziewczyn z Warty Poznań.
-
01.05.2024
Wysoka porażka z Huraganem (2012)
Nie ułożył się po myśli Średzian wtorkowy mecz II ligi okręgowej młodzików D2. Zespół Polonii 2012 II przegrał na boisku w Zielnikach z Huraganem Pobiedziska 0:8 (0:3).
-
01.05.2024
Domowa porażka z SMS APR Ślesin (2010)
W miniony wtorek ważny mecz dla walki o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrała Polonia 2010. Nasz zespół źle rozpoczął spotkanie z SMS AP Reissa Ślesin i szybko przegrywał 0:3. Chłopacy walczyli dzielnie i strzelili dwa gole, ostatecznie przegrywając 2:4 (0:3).
-
01.05.2024
Intensywny weekend żaków (2015)
Intensywny weekend mają za sobą żacy Polonii z rocznika 2015. W sobotę grupa biała udała się do Poznania na turniej ligowy, ale zmierzyła się tam tylko z Lechem II Poznań (rocznik 2016). W niedzielę obie grupy żaków rywalizowały w grze kontrolnej z AP Reissa Komorniki.
-
01.05.2024
Turniej ligowy na Stadionie Średzkim (2013)
W niedzielę druga grupa orlików starszych (rocznik 2013) była gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawody zostały rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Poloniści podzieleni na dwa zespoły rywalizowali z Kotwicą Kórnik, Orlikiem Miłosław, UKS-em Śrem i Wartą Śrem.
-
30.04.2024
DWA spotkania Polonii Środa na żywo
AŻ DWA najbliższe spotkania zespołów Polonii Środa pokażemy na żywo na naszym kanale na You Tubie w długi majowy weekend. Nasz maraton transmisji zaczniemy w piątek spotkaniem III ligi grupy 2 w którym poloniści zmierzą się z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Z kolei w niedzielę 5 maja pokażemy Wam spotkanie Orlen I ligi Kobiet pomiędzy Polonią Środa a Lech UAM Poznań. Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem/
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj ⤵⤵⤵



























































