05.06.2015
M. Bekas: Brawa dla zespołuZapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem po wygranym meczu z Nielbą Wągrowiec.
Panie trenerze zespołowi należą się chyba brawa za takie przekonujące zwycięstwo z Nielbą Wągrowiec.
Zdecydowanie tak. Raz że wysokie zwycięstwo, dwa dobra gra. Praktycznie każdemu zawodnikowi który był dziś na boisku można wystawić pozytywną ocenę. Dodatkowo strzeliliśmy dużo bramek co też na pewno cieszy zwłaszcza naszych kibiców. Dobrą robotę w dzisiejszym meczu zrobili napastnicy. Szkoda tylko straconej bramki. Zaważyło tutaj nieporozumienie w lini obrony. Taki błąd powinien nam się nie przydarzyć i wtedy zachowali byśmy czyste konto.
Po tym zwycięstwie nasz zespół zapewnił sobie co najmniej czwarte miejsce w ligowej tabeli ale jest o co walczyć bo w zasięgu ręki jest trzecia lokata i korona króla strzelców dla Krzysztofa Bartoszaka.
Gdyby Krzysztof Bartoszak rozpoczął dziś mecz od pierwszej minuty to miałby szansę na ustrzelenie jeszcze dwóch bramek z rzutów karnych. Niestety wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie i karne strzelał Łukasz Przybyłek który notabene doskonale się sprawdził w tej roli. Oczywiście jeżeli jest taka możliwość to będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce tabeli bo to daje klubowi poczucie dobrze spełnionego obowiązku a także buduje taką pozytywną atmosferę wśród drużyny. Wiemy jak dużo wysiłku zarząd Klubu kosztuje przygotowanie wszystkich rzeczy dookoła żeby ta drużyna i ten klub funkcjonowały na takim poziomie na jakim jest obecnie.
Wracając jeszcze do meczu z Nielbą to wydawało się że będzie w nim trudniej o ligowe punkty. Świadczyć mogły o tym chociażby miejsca w ligowej tabeli obu zespołów.
Mecz nam się dobrze ułożył. Strzeliliśmy szybko bramki. W pierwszej połowie nasza obrona była bardzo szczelna więc Nielba nie miała jakichś super klarownych sytuacji. Oddawała tylko strzały z dystansu z którymi pewnie radził sobie Adrian Lis. Cieszy wysokie zwycięstwo ale wiemy że pozostało nam jeszcze parę rzeczy do zrobienia w tym sezonie i mam nadzieję że tak skutecznie zagramy w następnych spotkaniach.
Najnowsze aktualności
-
06.06.2024
Zwycięstwo z liderującym Huraganem (2012)
Polonia 2012 II we wtorek udała się do Pobiedzisk na pojedynek z liderem rozgrywek - Huraganem Pobiedziska. Młodzi Poloniści spisali się doskonale, sprawiając niespodziankę i wygrywając 5:2 (3:2)! Tym samym podopieczni Kornela Ladrowskiego zrewanżowali się za wysoką porażkę w pierwszym meczu i zapewnili sobie zajęcie co najmniej 3. miejsca w tabeli II ligi okręgowej.
-
06.06.2024
Cztery gole Kamila Jankowiaka (2010)
We wtorek zespół trampkarzy młodszych rozegrał mecz 13. kolejki ligi profesjonalnej z AP Reissa Poznań. Poloniści nie dali szans rywalom, pewnie wygrywając 6:1 (3:0). Doskonały występ zanotował Kamil Jankowiak, który zdobył pierwsze cztery gole w tym spotkaniu, a hat tricka skompletował w 11 minut. Po jednym trafieniu dołożyli Borys Kasprzak oraz Stanisław Wieczorek.
-
06.06.2024
Świt Szczecin w liczbach
Najbliższy rywal Polonii Środa Świt Szczecin w liczbach z tego sezonu
-
06.06.2024
Weekendowe granie seniorów
W najbliższy weekend kolejne spotkania ligowe rozegrają zespoły seniorskie Polonii Środa Wielkopolska. Pierwszy zespól na zakończenie sezonu 2023/24 zmierzy się ze świeżo upieczonym beniaminkiem II ligi Świtem Szczecin. Ten mecz odbędzie się w Szczecinie w piątek 7 czerwca. W sobotę 8 czerwca zespół rezerw w meczu V ligi zagra w Koninie z Górnikiem Konin, a w niedzielę 9 czerwca zespół kobiet także na zakończenie sezonu 2023/24 podejmie na własnym boisku Czwórkę Radom.
-
05.06.2024
Porażka juniorów z Golem (2008/2009 II)
W zaległym meczu I ligi okręgowej B2 zespół Polonii 2008/2009 II przegrał na boisku w Zielnikach 1:5 (0:3) z drużyną SP Gol Środa Wielkopolska. Jedyną bramkę dla Polonistów strzelił z rzutu karnego Bartosz Szwałek.
-
05.06.2024
Transmisje w Polonia TV
AŻ DWA spotkania zespołów Polonii Środa pokażemy na żywo na naszym kanale na You Tubie w najbliższy weekend. Nasz maraton transmisji zaczniemy w piątek 7 czerwca o godzinie 17:00 spotkaniem III ligi w którym poloniści zmierzą się ze Świtem Szczecin. Z kolei w niedzielę 9 czerwca o godzinie 14:00 pokażemy Wam spotkanie Orlen I ligi Kobiet pomiędzy Polonią Środa a Czwórką Radom. Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.
-
05.06.2024
Awaria profilu na Facebooku
Jak zapewne zauważyliście od wczorajszego popołudnia nie ma możliwości komunikacji z nami przez nasz profil na Facebooku który jest nieaktywny. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem naszego profilu i powrotem wszystkich jego treści. Bądźcie cierpliwi.
-
05.06.2024
Kevin Durueke zostaje w Polonii Środa
Kolejny zawodnik przedłużył kontrakt z naszym klubem na kolejne dwa sezony. Tym razem jest to ukraiński skrzydłowy Kevin Durueke.



























































