05.06.2015
M. Bekas: Brawa dla zespołuZapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem po wygranym meczu z Nielbą Wągrowiec.
Panie trenerze zespołowi należą się chyba brawa za takie przekonujące zwycięstwo z Nielbą Wągrowiec.
Zdecydowanie tak. Raz że wysokie zwycięstwo, dwa dobra gra. Praktycznie każdemu zawodnikowi który był dziś na boisku można wystawić pozytywną ocenę. Dodatkowo strzeliliśmy dużo bramek co też na pewno cieszy zwłaszcza naszych kibiców. Dobrą robotę w dzisiejszym meczu zrobili napastnicy. Szkoda tylko straconej bramki. Zaważyło tutaj nieporozumienie w lini obrony. Taki błąd powinien nam się nie przydarzyć i wtedy zachowali byśmy czyste konto.
Po tym zwycięstwie nasz zespół zapewnił sobie co najmniej czwarte miejsce w ligowej tabeli ale jest o co walczyć bo w zasięgu ręki jest trzecia lokata i korona króla strzelców dla Krzysztofa Bartoszaka.
Gdyby Krzysztof Bartoszak rozpoczął dziś mecz od pierwszej minuty to miałby szansę na ustrzelenie jeszcze dwóch bramek z rzutów karnych. Niestety wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie i karne strzelał Łukasz Przybyłek który notabene doskonale się sprawdził w tej roli. Oczywiście jeżeli jest taka możliwość to będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce tabeli bo to daje klubowi poczucie dobrze spełnionego obowiązku a także buduje taką pozytywną atmosferę wśród drużyny. Wiemy jak dużo wysiłku zarząd Klubu kosztuje przygotowanie wszystkich rzeczy dookoła żeby ta drużyna i ten klub funkcjonowały na takim poziomie na jakim jest obecnie.
Wracając jeszcze do meczu z Nielbą to wydawało się że będzie w nim trudniej o ligowe punkty. Świadczyć mogły o tym chociażby miejsca w ligowej tabeli obu zespołów.
Mecz nam się dobrze ułożył. Strzeliliśmy szybko bramki. W pierwszej połowie nasza obrona była bardzo szczelna więc Nielba nie miała jakichś super klarownych sytuacji. Oddawała tylko strzały z dystansu z którymi pewnie radził sobie Adrian Lis. Cieszy wysokie zwycięstwo ale wiemy że pozostało nam jeszcze parę rzeczy do zrobienia w tym sezonie i mam nadzieję że tak skutecznie zagramy w następnych spotkaniach.
Najnowsze aktualności
-
26.07.2024
Sparingowa sobota na Stadionie Średzkim
Już w sobotę na Stadionie Średzkim generalny sprawdzian seniorów Polonii Środa przed zbliżającym się sezonem 2024/25. Podopieczni Mikołaja Raczyńskiego zagrają dwa mecze towarzyskie. W pierwszym zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań a w drugim z rezerwami Miedzi Legnica. Z kolei o godzinie 16:00 drugi zespół Polonii Środa podejmie Piasta Kobylnica w kolejnym meczu towarzyskim…
-
22.07.2024
Oscar Romero zawodnikiem Polonii Środa
Nowym graczem Polonii Środa Wielkopolska został Oscar Romero Bernal. 22 letni hiszpański napastnik przechodzi do średzkiego klubu z UE Sant Andreu, a w swoim CV ma między innymi 4 lata spędzone w Akademii FC Barcelona.
-
12.07.2024
Składy lig wojewódzkich w rundzie jesiennej 2024/2025
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podał składy I lig wojewódzkich w kategorii młodzik oraz zaktualizował składy lig w kategoriach junior oraz trampkarz. W rundzie jesiennej sześć zespołów Polonii będzie rywalizować w I ligach wojewódzkich.
-
10.07.2024
TRANSFERY Z DRUGIEJ LIGI
TRANSFERY Z DRUGIEJ LIGI. Filip Laskowski i Damian Kołtański w Polonii Środa Wielkopolska !!!
-
10.07.2024
Z POGONI SZCZECIN DO POLONII ŚRODA WIELKOPOLSKA
Z POGONI SZCZECIN DO POLONII ŚRODA WIELKOPOLSKA
-
06.07.2024
Porażka w pierwszym sparingu
W sobotę 6 lipca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali pierwsze tego lata spotkanie towarzyskie. Rywalem średzkiej ekipy był inny trzecioligowiec Odra Bytom Odrzański. Przed meczem trenerzy ustalili że spotkanie potrwa 120 minut (2x 45 minut i raz 30 minut) a po meczu zostanie rozegrana seria rzutów karnych.
-
05.07.2024
TERMINARZ III LIGI
Rozpoczynamy rywalizację od wyjazdowego meczu z Vinetą Wolin w sobotę - 3 Sierpnia


























































