27.07.2015
M. Bekas: Brakuje nam zgraniaZapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Polonii Mariuszem Bekasem przeprowadzonego zaraz po spotkaniu towarzyskim ze Śląskiem II Wrocław.
Panie trenerze kolejne spotkanie towarzyskie i tym razem porażka ze Śląskiem Wrocław 2:0, choć ten mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej gdybyśmy wykorzystali sytuacje bramkowe jakie sobie stworzyliśmy.
Dokładnie tak. Jeżeli ma się tyle sytuacji w ciągu całego mecz, a było ich około 6-7, to należy strzelić z tego przynajmniej dwie bramki. Wtedy ten mecz pod względem wyniku był by zupełnie inny. Także nasze poczynania na boisku wyglądały by zupełnie inaczej. Niestety tak się nie stało i przegrywamy całe spotkanie 2:0 po błędach naszej obrony. Oczywiście nie załamujemy rąk. Mamy materiał do analizy z którym będziemy teraz pracować. Mam nadzieję że po jego analizie w ten sposób nie będziemy już tracili goli. Ogólnie podsumowując cały mecz należy podkreślić że mierzyliśmy się z zespołem który prowadził grę, dłużej utrzymywał się przy piłce i starał się narzucić swój styl gry. My nie potrafiliśmy zdecydowanie zmusić rywala żeby grał tam gdzie my chcieliśmy. Widać że jeszcze brakuje nam zgrania. Wiadomo że na razie borykamy się z problemem że trójka naszych ofensywnych zawodników nie może z nami grać póki co. Mam jednak nadzieję że to się szybko zmieni i dzięki temu zwiększy się nasza skuteczność pod bramką rywali. Ale ogólnie był to dobry materiał poglądowy żeby przyjrzeć się wszystkim zawodnikom. Zauważyliśmy gdzie mamy braki i będziemy nad nimi pracowali.
Te braki będzie się Pan starał niwelować tylko ciężką pracą czy rozważa Pan jeszcze jakieś transfery do Klubu?
Wszystkie elementy wchodzą w grę. Całkiem możliwe że jeszcze ktoś nas zasili przed startem ligi. Ale na pewno nie poprzestaniemy na ciężkiej pracy. Cały czas przyświeca nam maksyma że tylko poprzez ciężką pracę na treningach możemy podnosić swoje umiejętności. Z tej drogi na pewno nie będziemy schodzili. Mamy dość szeroką kadrę młodych ludzi którzy są głodni grania więc myślę że to wszystko pozwoli nam dobrze prezentować się podczas meczów ligowych.
Najnowsze aktualności
-
13.10.2025
Czteropak Ucinka. Krecik pokonany (2011)
Polonia 2011 odniosła ważne zwycięstwo z Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski. Nasz zespół wygrał 6:3 (2:1) po czterech bramkach Ignacego Ucinka i dwóch Jana Jankowiaka. Po tym spotkaniu Poloniści zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli - prowadzi Sparta Złotów. Drugi zespół wspierany zawodnikami z 2012 rocznika przegrał na wyjeździe 3:7 (0:4) z UKS 2007 Lusowo, a gole strzelali Marcel Trzaskawka, Bartłomiej Krajewski oraz Jan Marciniak.
-
13.10.2025
Pierwsza porażka juniorów (2010)
Pierwszej w sezonie porażki doznała w sobotę Polonia 2010, która na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce po pełnym walki meczu przegrała 2:3 (0:2) z Wartą Poznań. Gole dla średzkiego zespołu strzelali Heorhi Miakish i Dawid Ebelewicz. Drugi zespół kontynuuje serię zwycięstw, po tym jak także w Klęce pokonał Kanię Gostyń 7:0 (4:0). Do bramki rywali trafiali Krzysztof Chudy, Aleksander Niemczewski, Kiril Rabtsun, Adam Niedbała, Artsiom Kisliakou - dwie oraz Martin Kono-Abe.
-
13.10.2025
Porażka w Grodzisku (2009)
Zespół Polonii 2009 nie zdobył w ten weekend ligowych punktów. Zespół Dawida Kierzka przegrał 0:1 (0:1) wyjazdowy pojedynek z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, a jedyny gol padł w 40. minucie meczu. Poloniści zajmują trzecie miejsce w tabeli 1. ligi wojewódzkiej B1.
-
13.10.2025
CLJ WU-16: Checz pokonany! (Juniorki)
Juniorki Polonii pokonały na Nowym Stadionie Średzkim zespół Checz Gdynia 2:0 (1:0) w swoim szóstym meczu w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Gole strzeliły Natasza oraz Martyna Szymańskie! Polonistki zajmują trzecie miejsce w tabeli rozgrywek za plecami Warty Poznań i AP Orlen Gdańsk.
W meczu 4. ligi kobiet Polonia wygrała 3:0 (2:0) z Wełną Skoki po bramkach Klary Kluczyńskiej, Bojany Petkovej oraz samobójczym trafieniu jednej z zawodniczek Wełny.
-
13.10.2025
Klasa A: Rozbici przez Piasta
Trzeci zespół seniorski Polonii przegrał w niedzielę na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce z Piastem Łubowo 2:6 (1:3). Choć przebieg gry nie pokazywał przewagi gości to byli oni zdecydowanie skuteczniejsi i ostatecznie odnieśli jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Gole dla Polonii, składającej się tego dnia wyłącznie z piłkarzy urodzonych w latach 2008 - 2010, strzelili Antoni Storozum oraz Mikołaj Szymański. Średnia wieku wyjściowej jedenastki Polonistów wynosiła 16,4 lat.
-
13.10.2025
Akademia: Raport ligowy (11/12.10.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 11/12 października 2025.
-
10.10.2025
Akademia: Zapowiedź (11/12.10.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 11/12 października 2025.
-
09.10.2025
Wekendowe transmisje Polonia TV
Zapraszamy Was na kolejne transmisje spotkań zespołów Polonii Środa które zrealizujemy w ten weekend.
Transmisje oczywiście z komentarzem Łukasza Szarzyńskiego.