22.11.2014
M. Bekas: Bardzo emocjonujące widowiskoPo pokonaniu lidera rozgrywek zespołu Sokoła Kleczew o ocenę tego spotkania poprosiliśmy średzkiego szkoleniowca Mariusza Bekasa. Oto co powiedział.
Panie trenerze na zakończenie rozgrywek w tym roku Polonia pokonuje na własnym boisku lidera rozgrywek Sokół Kleczew 2:1. Cieszą trzy punkty, ale trzeba też obiektywnie powiedzieć że jest to zwycięstwo jak najbardziej zasłużone.
Bardzo się cieszę że boisko w Środzie Wlkp. jest naszą twierdzą i zespoły przyjezdne muszą posiadać naprawdę wysokie umiejętności aby nas pokonać. Jak na razie udało się to tylko drugiemu zespołowi Lecha Poznań. Wracając z kolei do meczu to trzeba powiedzieć że oba zespoły zagrały dziś bardzo dobre zawody. Widowisko stało na wysokim poziomie a kibice obejrzeli wiele ciekawych akcji. Na placu gry co chwila dochodziło do spięć, a akcje przenosiła się to pod jedną to pod drugą bramkę. Sam mecz był twardy, ale co cieszy nie był brutalny. W samych superlatywach można powiedzieć o tym spotkaniu. Emocji nie zabrakło aż do ostatniego gwizdka sędziego gdyż po bramce dla Sokoła na 2:1 do końca drżeliśmy o końcowy wynik. Co prawda mieliśmy też w końcówce swoje okazji ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Mecz ten był wspaniałą reklamą tego jak dobre widowiska odbywają się na boisku trzecioligowej Polonii. Kibice którzy wybrali się na to spotkanie na pewno nie żałują.
Na pewno trzeba pochwalić nasz zespół bo mimo kolejnych urazów które się pojawiły zawodnicy którzy są zdrowi i wybiegają na boisko dają z siebie 110%, dzięki czemu możemy cieszyć się z kolejnych trzech punktów.
Duże słowa uznania należą się zawodnikom którzy nie mieszczą się zawsze w pierwszej jedenastce że jak tylko nadarza się okazja do występów to ją w pełni wykorzystują. Dzięki takiemu profesjonalnemu podejściu tych chłopaków nie mamy duszy na ramieniu w przypadku pojawiających się urazów. Tak naprawdę ostatnio w każdym meczu gramy w innym ustawieniu personalnym bo co chwila ktoś z tego składu wypada. Mimo tych ciągłych zmian ten nasz zespół bardzo dobrze funkcjonuje.
Zatrzymajmy się jeszcze chwilę przy naszych zawodnikach. Takim cichym bohaterem dzisiejszego spotkania był na pewno Igor Jurga który nie tylko rządził i dzielił w środku boiska ale strzelił też piękną bramkę.
Powiedzmy sobie szczerze że ta bramka dziś to było podsumowanie dobrej gry Igora Jurgi przez całą rundę jesienną. Odkąd przyszedłem do Środy Wlkp. Igor zaczął grać jako defensywny pomocnik i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Cieszę się też że strzelił dziś bramkę bo wcześniej miał kilka sytuacji w których ta piłka nie znajdowała drogi do bramki rywali. Teraz mu się to udało po stałym fragmencie. Jednak słowa uznania dla Igora należą się za duże zaangażowanie i poświęcenie dla zespołu. W dzisiejszym meczu był on na pewno bardzo jasnym punktem naszego zespołu.
Często zaskakuje Pan kibiców wyjściową jedenastką naszego zespołu. Nie inaczej było dziś. Defensywny pomocnik Adrian Błaszak zagrał jako stoper a nominalny stoper Radosław Barabasz jako defensywny pomocnik. Czym to było podyktowane?
Wydawało mi się że będzie to dobre rozwiązanie. W szczególności chcieliśmy opanować środek boiska i dzięki tej roszadzie przez długi okres czasu to się nam udawało. A Adrian Błaszak razem z Mateuszem Plucińskim jako środkowi obrońcy bardzo dobrze wywiązywali się ze swoich zadań.
Jakie są dalsze plany piłkarzy Polonii Środa?
Mamy krótki okres roztrenowania. Będziemy trenować przez dwa tygodnie na własnych obiektach, a potem piłkarze dostaną indywidualne rozpiski treningowe i będą musieli się z nich wywiązać. Od stycznia rozpoczynamy przygotowania do nowej rundy.
Najnowsze aktualności
-
16.04.2013
Krystian Pawlak w jedenastce kolejki
Krystian Pawlak został wybrany do wielkopolskiej jedenastki kolejki przegotowanej przez redaktorów serwisu internetowego WielkopolskiFutbol.pl.
-
16.04.2013
Pierwszy mecz i pierwsza wygrana młodzików
W poniedziałek, 15 kwietnia o godzinie 16:30 w Kórniku nasi chłopcy rozegrali pierwszy mecz ligowy wiosną. Nareszcie pogoda pozwoliła na grę na boisku trawiastym. Poloniści bez większych problemów pokonali gospodarzy 3:1.
-
16.04.2013
Łukasz Araszkiewicz sędzią meczu Lechia - Polonia
Łukasz Araszkiewicz z Poznania będzie arbitrem głównym zaplanowanego na środę meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski pomiędzy Lechią Kostrzyn, a Polonią Środa Wielkopolska.
-
16.04.2013
Z Lechią Kostrzyn o półfinał Pucharu Polski
Jeszcze w ubiegłym tygodniu poloniści byli w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego, już jutro średzianie mogą się znaleźć w najlepszej czwórce, czyli półfinale. Aby jednak tam zagrać Polonia musi pokonać Lechię Kostrzyn.
-
16.04.2013
Wysoka porażka orlików starszych
Kolejne spotkanie orlicy rozegrali w piątek 12.04.2013r na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem średzkiej Polonii był Orlik Mosina.
-
15.04.2013
Ciężki tydzień polonistów
Już trzy mecze o stawkę mają za sobą piłkarze średzkiej Polonii. Nasi zawodnicy w przeciągu tygodnia zanotowali dwa zwycięstwa oraz jeden remis. W nadchodzących dniach polonistów czekają kolejne dwa spotkania.
-
15.04.2013
Podsumowanie 20. kolejki III ligi
W mieniony weekend rozegrana została 20. kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Była to pierwsza w pełni rozegrana seria spotkań w rundzie wiosennej.
-
15.04.2013
Żaki podzieliły się punktami
W sobotni słoneczny poranek nasza najmłodsza drużyna Polonii rozpoczęła meczem na własnym boisku rundę wiosenną. Przeciwnikiem polonistów była Skra Wielkopolska Otusz.






















































