22.11.2014
M. Bekas: Bardzo emocjonujące widowiskoPo pokonaniu lidera rozgrywek zespołu Sokoła Kleczew o ocenę tego spotkania poprosiliśmy średzkiego szkoleniowca Mariusza Bekasa. Oto co powiedział.
Panie trenerze na zakończenie rozgrywek w tym roku Polonia pokonuje na własnym boisku lidera rozgrywek Sokół Kleczew 2:1. Cieszą trzy punkty, ale trzeba też obiektywnie powiedzieć że jest to zwycięstwo jak najbardziej zasłużone.
Bardzo się cieszę że boisko w Środzie Wlkp. jest naszą twierdzą i zespoły przyjezdne muszą posiadać naprawdę wysokie umiejętności aby nas pokonać. Jak na razie udało się to tylko drugiemu zespołowi Lecha Poznań. Wracając z kolei do meczu to trzeba powiedzieć że oba zespoły zagrały dziś bardzo dobre zawody. Widowisko stało na wysokim poziomie a kibice obejrzeli wiele ciekawych akcji. Na placu gry co chwila dochodziło do spięć, a akcje przenosiła się to pod jedną to pod drugą bramkę. Sam mecz był twardy, ale co cieszy nie był brutalny. W samych superlatywach można powiedzieć o tym spotkaniu. Emocji nie zabrakło aż do ostatniego gwizdka sędziego gdyż po bramce dla Sokoła na 2:1 do końca drżeliśmy o końcowy wynik. Co prawda mieliśmy też w końcówce swoje okazji ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Mecz ten był wspaniałą reklamą tego jak dobre widowiska odbywają się na boisku trzecioligowej Polonii. Kibice którzy wybrali się na to spotkanie na pewno nie żałują.
Na pewno trzeba pochwalić nasz zespół bo mimo kolejnych urazów które się pojawiły zawodnicy którzy są zdrowi i wybiegają na boisko dają z siebie 110%, dzięki czemu możemy cieszyć się z kolejnych trzech punktów.
Duże słowa uznania należą się zawodnikom którzy nie mieszczą się zawsze w pierwszej jedenastce że jak tylko nadarza się okazja do występów to ją w pełni wykorzystują. Dzięki takiemu profesjonalnemu podejściu tych chłopaków nie mamy duszy na ramieniu w przypadku pojawiających się urazów. Tak naprawdę ostatnio w każdym meczu gramy w innym ustawieniu personalnym bo co chwila ktoś z tego składu wypada. Mimo tych ciągłych zmian ten nasz zespół bardzo dobrze funkcjonuje.
Zatrzymajmy się jeszcze chwilę przy naszych zawodnikach. Takim cichym bohaterem dzisiejszego spotkania był na pewno Igor Jurga który nie tylko rządził i dzielił w środku boiska ale strzelił też piękną bramkę.
Powiedzmy sobie szczerze że ta bramka dziś to było podsumowanie dobrej gry Igora Jurgi przez całą rundę jesienną. Odkąd przyszedłem do Środy Wlkp. Igor zaczął grać jako defensywny pomocnik i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Cieszę się też że strzelił dziś bramkę bo wcześniej miał kilka sytuacji w których ta piłka nie znajdowała drogi do bramki rywali. Teraz mu się to udało po stałym fragmencie. Jednak słowa uznania dla Igora należą się za duże zaangażowanie i poświęcenie dla zespołu. W dzisiejszym meczu był on na pewno bardzo jasnym punktem naszego zespołu.
Często zaskakuje Pan kibiców wyjściową jedenastką naszego zespołu. Nie inaczej było dziś. Defensywny pomocnik Adrian Błaszak zagrał jako stoper a nominalny stoper Radosław Barabasz jako defensywny pomocnik. Czym to było podyktowane?
Wydawało mi się że będzie to dobre rozwiązanie. W szczególności chcieliśmy opanować środek boiska i dzięki tej roszadzie przez długi okres czasu to się nam udawało. A Adrian Błaszak razem z Mateuszem Plucińskim jako środkowi obrońcy bardzo dobrze wywiązywali się ze swoich zadań.
Jakie są dalsze plany piłkarzy Polonii Środa?
Mamy krótki okres roztrenowania. Będziemy trenować przez dwa tygodnie na własnych obiektach, a potem piłkarze dostaną indywidualne rozpiski treningowe i będą musieli się z nich wywiązać. Od stycznia rozpoczynamy przygotowania do nowej rundy.
Najnowsze aktualności
-
05.05.2013
Relacja LIVE! Piast - Polonia
Już dziś poloniści w meczu 24. kolejki trzeciej ligi zagrają na wyjeździe z Piastem Kobylin. Nasza drużyna po sobotnich spotkaniach rywali spadła na siódmą lokatę i jeśli chce powrócić na piątą pozycję to musi ten mecz wygrać.
-
04.05.2013
Wyniki sobotnich meczów 24. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano sześć z ośmiu meczów 24. kolejki III ligi. Drugą porażkę z rzędu zanotował lider ze Świecia, który przegrał tym razem z Fogo Luboń 1:2. W meczu dwóch czołowych zespołów lepszy okazał się Sokół Kleczew pokonując Unię Swarzędz 2:0. Ponadto trzy punkty zainkasowali Nielba Wągrowiec, Górnik Konin i Notecianka Pakość.
-
04.05.2013
Drugi zespół zagra w Działyniu
Już w niedzielę kolejny mecz ligowy rozegra zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska. Nasza drużyna wyjedzie tym razem do Działynia, gdzie zagra z tamtejszym Orkanem.
-
03.05.2013
Rezerwy zwyciężyły GKS
Pierwszego maja rezerwy Polonii udały się do Gułtów , aby tam rozegrać swój kolejny mecz ligowy.
-
03.05.2013
Wyniki 23. kolejki klasy A
Dzisiaj rozegrana została 23. kolejka poznańskiej klasy A. Na pozycji lidera z dwunastoma punktami przewagi nad naszymi rezerwami znajduje się Pelikan Niechanowo. Trzeba jednak zaznaczyć że średzianie rozegrali o trzy spotkania mniej i w przypadku zwycięstw zbliżą się do Pelikana na trzy punkty.
-
03.05.2013
Sebastian Stokłosa posędziuje w Kobylinie
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy opublikował obsadę sędziowska 24. kolejki III ligi. Niedzielny mecz Piasta Kobylin z naszą Polonią poprowadzi Sebastian Stokłosa z Leszna.
-
03.05.2013
Trzecie miejsce trampkarzy
W dniu wczorajszym, drużyna trampkarzy KS Polonia Środa Wlkp., wzięła udział w turnieju piłkarskim GOSiR CUP 2013, który rozegrany został na stadionie w Plewiskach. W turnieju wzięły udział następujące zespoły: SMS Włocławek, Warta Poznań, MKS Przemysław, UKS Komorniki i KS Polonia Środa Wlkp.
-
03.05.2013
Zapowiedź 24. kolejki III ligi
W najbliższą sobotę oraz niedzielę rozegrana zostanie 24. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.






















































