30.03.2018
Luis Henriquez zadebiutuje w PoloniiJutro upragniona piłkarska wiosna zawita na Stadion Średzki! Mecz z GKS Przodkowo będzie szczególny ze względu na oficjalny debiut w barwach Polonii Luisa Henriqueza.
Panamski defensor to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii średzkiej Polonii. Kibice najbardziej znają Go z gry w barwach Lecha Poznań. Dla „Kolejorza” w latach 2007-2015 Henriquez zagrał w 139 meczach strzelając 5 bramek. Z poznańską „Lokomotywą” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2009/2010 i 2014/2015) oraz po Puchar Polski w kampanii 2008/2009. Dodatkowo Luis ma na swoim koncie 89 występów w Reprezentacji Panamy, z którą m.in. zajmował 2. Miejsce w Pucharze Złota CONCACAF 2005 czy też 2. miejsce w Pucharze Narodów UNCAF 2007.
W meczach sparingowych Luis pokazywał się z bardzo dobrej strony. Teraz będzie miał szansę potwierdzić to w oficjalnym debiucie ligowym. Wcześniej, bo 4 marca w wygranym 9:0 meczu pucharowym z Huraganem Pobiedziska panamski defensor zdobył bramkę i dołożył do tego asystę. Kibice, którzy pojawią się na sobotnim meczu z Przodkowem będą mieli okazję zobaczyć na żywo Naszego nowego piłkarza. Jak wypadnie Jego debiut przekonamy się już jutro!
Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania. Początek meczu o godzinie 15:00.
Najnowsze aktualności
-
20.03.2023
Aktywny weekend orlików (2012)
Aktywny piłkarski weekend zaliczyli zawodnicy grupy II Orlików Starszych Polonii. W piątek zmierzyli się z zespołem Młodziczek, a w sobotę udali się do Jarocina na sparing z miejscową Jarotą.
-
20.03.2023
Towarzyskie granie młodziczek
Młodziczki Polonii zagrały mecz kontrolny z drużyną młodzików Pelikana Niechanowo. Mecz rozegrany został w dystansie 2x30 w formule młodzika i 1x30 w formule trampkarza. Młodziczki jak równy z równym rywalizowały z Pelikanem, a mecz cechował się wysoką kulturą gry i był miły do oglądania dla kibiców.
-
20.03.2023
Ostatni sprawdzian młodzików (2011)
Młodzicy młodsi w ostatnim sprawdzianie przed liga zmierzyli się z zespołem Canarinhos Skorzewo. Młodzicy trzymali się założeń przedmeczowych skupiających się na spokojnym budowaniem gry w środkowej strefie boiska, lecz mieli problem z fazą przejściową po stracie piłki gdzie zbyt późno się organizowali po stracie. Mecz zakończył się wynikiem 5:1, bramkę zdobył Piotrek Nowaczyk.
-
20.03.2023
Trzy punkty wróciły do Środy Wlkp.
W sobotę 18 marca punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczął się mecz I ligi kobiet w którym piłkarki Polonii Środa rywalizowały z KS SWD Wodzisław Śląski. Polonistki wiedziały, że czeka je bardzo trudne zadanie, bo bilans meczów rozegranych z rywalkami ma ich terenie nie był korzystny dla naszego zespołu.
-
20.03.2023
Porażka na inaugurację
Drugi zespół Polonii Środa Wlkp., na inaugurację rundy wiosennej przegrywa w Strzałkowie z Polaninem 1:2 (0:2) i wraca do domu bez punktów.
-
18.03.2023
Z nieba do piekła
W sobotnie popołudnie 18 marca piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do naszego miasta przyjechał Sokół Kleczew. Spotkania między tymi zespołami to już ligowe klasyki w naszej grupie trzeciej ligi więc kibice mogli się spodziewać bardzo ciekawego spotkania.
-
16.03.2023
Towarzysko z Reissem (2015)
Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w rywalizacji z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Mecze odbywały się na pięknej APR Arenie, czyli boisku typu orlik pod balonem na ul. Łozowej 77.
-
16.03.2023
Udane zakończenie przygotowań (2009)
W rozegranym w sobotę meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) wygrali 7:0 z zespołem Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. Bramki dla Polonii strzelali: Marcel Kuźniewski - trzy, Kamil Jankowiak - dwie, Eryk Popis, Stanisław Jaskólski. Bardzo dziękujemy gościom za przyjazd mimo fatalnych warunków pogodowych.
























































