30.03.2018
Luis Henriquez zadebiutuje w PoloniiJutro upragniona piłkarska wiosna zawita na Stadion Średzki! Mecz z GKS Przodkowo będzie szczególny ze względu na oficjalny debiut w barwach Polonii Luisa Henriqueza.
Panamski defensor to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii średzkiej Polonii. Kibice najbardziej znają Go z gry w barwach Lecha Poznań. Dla „Kolejorza” w latach 2007-2015 Henriquez zagrał w 139 meczach strzelając 5 bramek. Z poznańską „Lokomotywą” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2009/2010 i 2014/2015) oraz po Puchar Polski w kampanii 2008/2009. Dodatkowo Luis ma na swoim koncie 89 występów w Reprezentacji Panamy, z którą m.in. zajmował 2. Miejsce w Pucharze Złota CONCACAF 2005 czy też 2. miejsce w Pucharze Narodów UNCAF 2007.
W meczach sparingowych Luis pokazywał się z bardzo dobrej strony. Teraz będzie miał szansę potwierdzić to w oficjalnym debiucie ligowym. Wcześniej, bo 4 marca w wygranym 9:0 meczu pucharowym z Huraganem Pobiedziska panamski defensor zdobył bramkę i dołożył do tego asystę. Kibice, którzy pojawią się na sobotnim meczu z Przodkowem będą mieli okazję zobaczyć na żywo Naszego nowego piłkarza. Jak wypadnie Jego debiut przekonamy się już jutro!
Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania. Początek meczu o godzinie 15:00.
Najnowsze aktualności
-
21.03.2023
Daleki wyjazd do Wolina
W sobotę 25 marca piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 21. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie beniaminek rozgrywek ligowych Vineta Wolin. Spotkanie odbędzie się w Wolinie i będzie to drugi w historii wyjazd naszego zespołu do tego miasta. Podczas pierwszego który miał miejsce w sezonie 2015/16 poloniści zwyciężyli 1:0 i wrócili do domu z kompletem punktów.
-
21.03.2023
Orliki na Bułgarskiej (2012)
W ostatnią niedzielę podopieczni trenera Bartka Bejmy i Miłosza Chojnackiego udali się na Bułgarską, aby zagrać mecz kontrolny z Lechem Poznań. Mecz rozgrywany był w systemie 7x7 w wymiarze czasowym 4x20min.
-
21.03.2023
Towarzyskie granie żaków (2015)
Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w wyjazdowej rywalizacji z zawodnikami Jaroty Jarocin oraz LZS Cielcza. Mecze odbywały się na boiskach typu orlik w Jarocinie oraz w Cielczy.
-
21.03.2023
Podział punktów na inaugurację (2009)
W rozegranym w niedzielę meczu 1 kolejki Ligi Wojewódzkiej grupy 1, trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) zremisowali 3:3 z zespołem KP Piła. Bramki dla Polonii strzelali: Kamil Jankowiak - dwie oraz Antoni Staszak.
-
21.03.2023
Zwycięstwo w Licheniu Starym (2013)
Kolejny bardzo pracowity weekend mają za sobą Orliki Młodsze rocznika 2013. Tym razem w weekend 17-19 marca podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia rywalizowali w ogólnopolskim turnieju Winter Cup w Licheniu Starym organizowanym przez Pro Turnieje.
-
21.03.2023
Pięć bramek juniorów (2006)
W sobotni poranek swój inauguracyjny mecz rundy wiosennej rozegrał zespół juniorów młodszych. W ramach rozgrywek Ligi wojewódzkiej Poloniści podejmowali na własnym boisku beniaminka ligi – GKS Trzcinica.
-
21.03.2023
Towarzysko ze Stalą (2010)
W sobotni poranek młodzi Poloniści gościli na własnym boisku zespół z Pleszewa. Była to pierwsza gra pomiędzy tymi drużynami.
-
20.03.2023
Polonia Cup 2023 (2013)
W niedzielę 19.03.2023 na hali Szkoły Podstawowej numer 3 w Środzie Wielkopolskiej odbył się halowy turniej piłkarski z cyklu Polonia Cup w roczniku 2013. W zawodach które rozpoczęły się o godzinie 9 i trwały aż do godziny 15 najlepsza okazała się Reprezentacja Zespołu Wielkopolska Komorniki. Miejsce drugie zajął zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce a trzecie miejsce zespół Korony Zakrzewo.


























































