30.03.2018
Luis Henriquez zadebiutuje w PoloniiJutro upragniona piłkarska wiosna zawita na Stadion Średzki! Mecz z GKS Przodkowo będzie szczególny ze względu na oficjalny debiut w barwach Polonii Luisa Henriqueza.
Panamski defensor to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii średzkiej Polonii. Kibice najbardziej znają Go z gry w barwach Lecha Poznań. Dla „Kolejorza” w latach 2007-2015 Henriquez zagrał w 139 meczach strzelając 5 bramek. Z poznańską „Lokomotywą” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2009/2010 i 2014/2015) oraz po Puchar Polski w kampanii 2008/2009. Dodatkowo Luis ma na swoim koncie 89 występów w Reprezentacji Panamy, z którą m.in. zajmował 2. Miejsce w Pucharze Złota CONCACAF 2005 czy też 2. miejsce w Pucharze Narodów UNCAF 2007.
W meczach sparingowych Luis pokazywał się z bardzo dobrej strony. Teraz będzie miał szansę potwierdzić to w oficjalnym debiucie ligowym. Wcześniej, bo 4 marca w wygranym 9:0 meczu pucharowym z Huraganem Pobiedziska panamski defensor zdobył bramkę i dołożył do tego asystę. Kibice, którzy pojawią się na sobotnim meczu z Przodkowem będą mieli okazję zobaczyć na żywo Naszego nowego piłkarza. Jak wypadnie Jego debiut przekonamy się już jutro!
Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania. Początek meczu o godzinie 15:00.
Najnowsze aktualności
-
20.08.2023
Piłkarki Polonii zagrały na szóstkę
Drużyna Polonii Środa udanie rozpoczęła nowy sezon! W pierwszym meczu ligowym zgarnęła komplet punktów w pojedynku z Ząbkovią Ząbki. Pogoda tego dnia nie sprzyjała, a 30 stopniowy upał dawał się we znaki obu drużynom. Mimo to nasze zawodniczki walczyły od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.
-
20.08.2023
Wysoka wygrana Polonii Środa
W drugim ligowym meczu nowego sezonu rezerwy Polonii Środa podejmowały na własnym boisku beniaminka V ligi Zjednoczonych Trzemeszno.
-
19.08.2023
Cztery bramki w Luzinie
W trzeciej kolejce zmagań trzecioligowych piłkarze Polonii Środa udali się do Luzina aby zmierzyć się tam z miejscowym Wikędem.
-
18.08.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (19/20.08.2023)
Miał to być bardzo intensywny weekend w akademii, ale z powodu wielu przełożeń meczów na wnioski rywali ostatecznie rozegrane zostaną tylko cztery mecze - wszystkie wyjazdowe. Drugą kolejkę rozegrają juniorzy z rocznika 2008, których po wysokim zwycięstwie z Jarotą czeka trudniejsze zadanie - wyjazd na mecz z KKS-em 1925 Kalisz.
Premierowe mecze w sezonie 2023/2024 rozegrają natomiast roczniki 2009, 2010 oraz 2015. Już jutro o godzinie 12:00 rocznik 2009 zadebiutuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego zmierzą się w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań.
Trampkarze młodsi (rocznik 2010) zagra w niedzielę na wyjeździe z AP Reissa Poznań, natomiast rocznik 2013 zmierzy się z Warta II Poznań w meczu ligi młodzików młodszych, w której rywalizują chłopcy urodzeni w 2012 roku.
-
21.08.2023
Olimpic Śrem pokonany w sparingu (2012)
W ubiegły poniedziałek drużyna młodzików młodszych Polonii Środa Wlkp. gościła na boisku Centrum Treningowego Polonii zespół Olimpic Śrem składający się z dziewczyn z roczników 2010/2011. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną naszej drużyny.
-
17.08.2023
Porażka w ligowym debiucie (2012)
W swoim ligowym debiucie w rozgrywkach piłki dziewięcioosobowej zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2012) przegrał 2:4 (1:2) z UKS AP Reissa Kępno. Poloniści szybko objęli prowadzenie, ale nie zdołali go utrzymać i już przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. Mimo ambitnej walki naszej drużynie nie udało się już odwrócić losów meczu.
-
17.08.2023
Żaki rozpoczęły sezon grą w Śremie (2015)
W sobotę zespół żaków starszych odbył swoje pierwsze gry w nowym sezonie. Grupy biała i czerwona wraz z trenerami Adrianem Wojtysiakiem i Pawłem Hoffmannem udały się do Śremu, aby sprawdzić się w sparingach z Wartą.
-
16.08.2023
Wysoka wygrana w Skokach (2011)
Na inaugurację rozgrywek zespół młodzików starszych Polonii udał się na wyjazdowe spotkanie z LPFA Poznań/Wełną Skoki. Poloniści zdominowali przeciwników i wygrali aż 7:1 (5:0). Bramki strzelali Antoni Kaus - trzy, Jan Marciniak - dwie, Igor Nowak oraz Julia Wawroska.
























































