OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

30.03.2018

Luis Henriquez zadebiutuje w Polonii

Jutro upragniona piłkarska wiosna zawita na Stadion Średzki! Mecz z GKS Przodkowo będzie szczególny ze względu na oficjalny debiut w barwach Polonii Luisa Henriqueza.

Panamski defensor to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii średzkiej Polonii. Kibice najbardziej znają Go z gry w barwach Lecha Poznań. Dla „Kolejorza” w latach 2007-2015 Henriquez zagrał w 139 meczach strzelając 5 bramek. Z poznańską „Lokomotywą” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2009/2010 i 2014/2015) oraz po Puchar Polski w kampanii 2008/2009. Dodatkowo Luis ma na swoim koncie 89 występów w Reprezentacji Panamy, z którą m.in. zajmował 2. Miejsce w Pucharze Złota CONCACAF 2005 czy też 2. miejsce w Pucharze Narodów UNCAF 2007.

W meczach sparingowych Luis pokazywał się z bardzo dobrej strony. Teraz będzie miał szansę potwierdzić to w oficjalnym debiucie ligowym. Wcześniej, bo 4 marca w wygranym 9:0 meczu pucharowym z Huraganem Pobiedziska panamski defensor zdobył bramkę i dołożył do tego asystę. Kibice, którzy pojawią się na sobotnim meczu z Przodkowem będą mieli okazję zobaczyć na żywo Naszego nowego piłkarza. Jak wypadnie Jego debiut przekonamy się już jutro!

Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania. Początek meczu o godzinie 15:00.

Najnowsze aktualności

  • 10.10.2023

    Zwycięstwo z Akademią Młodego Piłkarza (2013)

    W sobotę swój ósmy już mecz w I lidze okręgowej młodzików młodszych rozegrał zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013). Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego na wyjeździe rywalizowali z poznańską Akademią Młodego Piłkarza. Pojedynek był długimi momentami bardzo zacięty, ale ostatecznie to nasz zespół przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszej połowie dwukrotnie do siatki trafił Paweł Szumski, a po przerwie bramki zdobyli Jakub Przybyłek oraz Maksymilian Małecki.

  • 10.10.2023

    Cenne zwycięstwo w Kole (2012)

    Bardzo cenne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie w I lidze wojewódzkiej zdobyli młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska w wyjazdowym pojedynku z Olimpią Koło. Mimo utrzymującego się do przerwy bezbramkowego remisu nasz zespół potrafił po przerwie zmienić swoje oblicze i zadać trzy ciosy na wagę trzech punktów. Bramki strzelali Piotr Nowaczyk, Witold Chojnacki oraz Antoni Skowroński.

  • 10.10.2023

    Bez punktów z wiceliderem (Dziewczyny)

    Zespół dziewcząt w weekend rozegrał mecz II ligi okręgowej trampkarzy młodszych. Polonistki na boisku w Zielnikach dzielnie walczyły z zespołem chłopców UKS II Śrem, który jest wiceliderem rozgrywek, ale ostatecznie przegrały 0:2.

  • 09.10.2023

    Pechowa porażka z Liderem (2011)

    Pechowo dla podopiecznych Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego zakończył się mecz 9. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych (2011). W Zalasewie nasz zespół przegrał 0:1 (0:0) z Liderem Swarzędz, decydującego gola tracąc pięć minut przed zakończeniem spotkania. Poloniści zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli.

  • 09.10.2023

    Rezerwy bez punktów

    W sobotę wieczorem na boisku w Poznaniu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska mierzył się z Przemysławem Poznań. Młodzi poloniści byli faworytem tego pojedynku jednak jak pokazał mecz nie był to łatwy pojedynek dla naszego zespołu.

  • 09.10.2023

    Kolejne zwycięstwo trampkarzy (2010)

    Kolejne trzy punkty w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej zdobyła Polonia 2010. Tym razem na własnym boisku Poloniści pokonali Akademię Piłkarską Reissa. Długimi fragmentami nasi zawodnicy bili głową w mur mimo przewagi i to goście pierwsi trafili do siatki. Przed przerwą Polonia zdołała wyrównać, a w końcówce spotkania zdobyła dwie decydujące o zwycięstwie bramki. Nasz zespół jest wiceliderem rozgrywek z takim samym dorobkiem punktowym jak prowadząca Warta Poznań.

  • 09.10.2023

    CLJ U-15: Domowa porażka z Wartą (2009)

    Na Stadionie Średzkim nie udało się zdobyć punktów Polonistom z rocznika 2009 w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Nasz zespół przegrał 0:6 (0:3) z Wartą Poznań. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego stwarzali nawet stuprocentowe sytuacje, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką gości. Kolejnym rywalem Polonii będzie Lech Poznań. Mecz zostanie rozegrany w piątek o godzinie 12:00 w Środzie Wielkopolskiej.

  • 09.10.2023

    Efektowna wygrana polonistek

    Dnia 7.10 piłkarki Polonii Środa rozegrały siódmą kolejkę Orlen I Ligii Kobiet. Do Środy Wielkopolskiej przyjechał zespół z województwa pomorskiego- Marcus Checz Gdynia. Pogoda  tego dnia była typowo angielska . Intensywne opady deszczu dawały się we znaki obu drużynom.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.