30.03.2018
Luis Henriquez zadebiutuje w PoloniiJutro upragniona piłkarska wiosna zawita na Stadion Średzki! Mecz z GKS Przodkowo będzie szczególny ze względu na oficjalny debiut w barwach Polonii Luisa Henriqueza.
Panamski defensor to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii średzkiej Polonii. Kibice najbardziej znają Go z gry w barwach Lecha Poznań. Dla „Kolejorza” w latach 2007-2015 Henriquez zagrał w 139 meczach strzelając 5 bramek. Z poznańską „Lokomotywą” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2009/2010 i 2014/2015) oraz po Puchar Polski w kampanii 2008/2009. Dodatkowo Luis ma na swoim koncie 89 występów w Reprezentacji Panamy, z którą m.in. zajmował 2. Miejsce w Pucharze Złota CONCACAF 2005 czy też 2. miejsce w Pucharze Narodów UNCAF 2007.
W meczach sparingowych Luis pokazywał się z bardzo dobrej strony. Teraz będzie miał szansę potwierdzić to w oficjalnym debiucie ligowym. Wcześniej, bo 4 marca w wygranym 9:0 meczu pucharowym z Huraganem Pobiedziska panamski defensor zdobył bramkę i dołożył do tego asystę. Kibice, którzy pojawią się na sobotnim meczu z Przodkowem będą mieli okazję zobaczyć na żywo Naszego nowego piłkarza. Jak wypadnie Jego debiut przekonamy się już jutro!
Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania. Początek meczu o godzinie 15:00.
Najnowsze aktualności
-
23.10.2023
Przeskoczyli lidera (2008)
W starciu dwóch ekip z czoła tabeli I ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii Środa 2008 wygrał 4:3 z UKS AP Reissa Jarocin 2007. Mecz miał dwa oblicza. Do przerwy Polonia prowadziła aż 4:0 i wydawało się, że trzy punkty są już w kieszeni. Druga część należała jednak do gospodarzy z Jarocina, którzy wbili trzy gole i ostatecznie nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Dzięki zwycięstwu Poloniści przeskoczyli swojego rywala w tabeli i aktualnie zajmują pierwsze miejsce na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek.
-
23.10.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (21/22.10.2023)
Świetną passę kontynuują młodzieżowe zespoły Polonii Środa Wielkopolska. W sobotę po zwycięstwie z UKS AP Reissa Jarocin zespół Polonii 2008 awansował na pierwsze miejsce w tabeli, a w walce o pierwsze miejsce pozostaje też Polonia 2010, która odniosła kolejne pewne zwycięstwo. Świetnie spisali się też młodzicy Polonii. Rocznik 2011 zremisował z wiceliderem tabeli, zaś rocznik 2012 odniósł w weekend dwa zwycięstwa. W niedzielę kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli juniorzy z rocznika 2005.
-
22.10.2023
Zwycięstwo z Wisłą Borek Wlkp. (2005)
W niedzielę 22.10.2023 o godzinie 10.00 na boisku w Borku Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Wisły Borek Wlkp. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 7-0. Bramki dla Polonii strzelili: Michał Bańkowski - 2, Jakub Łoda - 2, Oskar Pawlak - 2, Nikita Rozin - 1.
-
22.10.2023
Stargard zdobyty
W sobotę 21 października piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem średzkiego zespołu byli Błękitni Stargard a mecz odbywał się na boisko rywali.
-
22.10.2023
Podział punktów ze Słupcą
W niedzielny poranek zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku w ramach spotkania piątej ligi SKP Słupca. Poloniści byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku gdyż przed tym meczem rywale zajmowali ostatnią lokatę w ligowej tabeli.
-
20.10.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (21/22.10.2023)
Powoli, małymi kroczkami, zespoły akademii zbliżają się ku końcowi rundy jesiennej w rozgrywkach ligowych. Nadchodzący weekend będzie intensywny dla naszych zawodników. W sobotę nasze drużyny rozegrają osiem meczów, a w niedzielę cztery, ponadto jedna drużyna zagra nawet w poniedziałek. Szczegółowy harmonogram poniżej.
-
19.10.2023
Grad goli w meczu dwóch Polonii (2010)
W środę na boisku CTP1 w ramach rozgrywek II ligi okręgowej naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły Polonii Środa Wielkopolska. Grupa prowadzona przez Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego pewnie wygrała z zespołem Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego.
-
18.10.2023
Ligowo w Kostrzynie i Kamionkach (2015)
W sobotę grupa czerwona rocznika 2015 udała się na turniej w ramach 4. kolejki rozgrywek Wielkopolskiego ZPN do Kostrzyna, gdzie miała okazję rywalizować z: Maratończykiem Brzeźno I, Maratończykiem Brzeźno II, UKS AP Reissa Poznań, Wiarą Lecha Poznań/Paczkowo oraz 1922 Lechią Kostrzyn. Grupa biała natomiast w niedzielę udała się na turniej do Kamionek, a jej rywalami były Avia Kamionki I, Avia Kamionki II oraz Orlik Mosina.


























































