30.03.2018
Luis Henriquez zadebiutuje w PoloniiJutro upragniona piłkarska wiosna zawita na Stadion Średzki! Mecz z GKS Przodkowo będzie szczególny ze względu na oficjalny debiut w barwach Polonii Luisa Henriqueza.
Panamski defensor to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii średzkiej Polonii. Kibice najbardziej znają Go z gry w barwach Lecha Poznań. Dla „Kolejorza” w latach 2007-2015 Henriquez zagrał w 139 meczach strzelając 5 bramek. Z poznańską „Lokomotywą” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2009/2010 i 2014/2015) oraz po Puchar Polski w kampanii 2008/2009. Dodatkowo Luis ma na swoim koncie 89 występów w Reprezentacji Panamy, z którą m.in. zajmował 2. Miejsce w Pucharze Złota CONCACAF 2005 czy też 2. miejsce w Pucharze Narodów UNCAF 2007.
W meczach sparingowych Luis pokazywał się z bardzo dobrej strony. Teraz będzie miał szansę potwierdzić to w oficjalnym debiucie ligowym. Wcześniej, bo 4 marca w wygranym 9:0 meczu pucharowym z Huraganem Pobiedziska panamski defensor zdobył bramkę i dołożył do tego asystę. Kibice, którzy pojawią się na sobotnim meczu z Przodkowem będą mieli okazję zobaczyć na żywo Naszego nowego piłkarza. Jak wypadnie Jego debiut przekonamy się już jutro!
Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania. Początek meczu o godzinie 15:00.
Najnowsze aktualności
-
12.11.2023
Kleczew zdobyty
11 listopada w Święto Niepodległości piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Kleczewie z miejscowym zespołem Sokoła. Pojedynki obu ekip to klasyki trzecioligowe dostarczające kibicom zawsze sporo emocji.
-
10.11.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (11/12.11.2023)
Przed akademią przedostatni już weekend z rozgrywkami ligowymi na boiskach trawiastych, ale wiele zespołów już teraz zakończy już rundę jesienną. W tygodniu ostatnie mecze rozegrali już juniorzy młodsi 2008, a także młodzicy młodsi 2012, które wygrały swoje spotkania.
W sobotę ostatni przed własną publicznością mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegra Polonia 2009, która na Nowym Stadionie Średzkim podejmie AP Reissa Poznań. Bardzo istotny dla losów mistrzostwa ligi wojewódzkiej pojedynek stoczą trampkarze młodsi 2010. Zagrają oni na wyjeździe z liderem rozgrywek - Wartą Poznań.
W niedzielę starciem z wiceliderem rozgrywek rundę jesienną zakończą juniorzy 2005. Swoje mecze rozegrają też zespoły trampkarzy i młodzików.
-
10.11.2023
Zwycięstwo w ostatnim meczu (2012)
W zaległym meczu I ligi wojewódzkiej D2, a jednocześnie ostatnim dla naszej drużyny w rundzie jesiennej, Polonia Środa Wielkopolska wygrała 6:1 (1:1) z UKS AP Reissa Jarocin. Poloniści dłużej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali przebieg meczu co zaowocowało wysokim zwycięstwem. Bramki strzelali Jeremi Sójka - dwie, Piotr Nowaczyk, Bartłomiej Krajewski, Antoni Skowroński oraz Marcin Buczak. Polonia 2012 zapewniła sobie utrzymanie w lidze wojewódzkiej i wiadomo już, że skończy rozgrywki na 5. miejscu.
-
09.11.2023
Transmisja z Kleczewa
Ze spotkania 16. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Sokołem Kleczew przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w sobotę 11.11 o godzinie 12:45.
-
09.11.2023
Puchar Polski nie dla Polonii Środa
8 listopada równo o godzinie 12:30 rozpoczęła się walka o awans do 1/16 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet. Do Środy Wielkopolski przyjechał zespół na co dzień występujący w rozgrywkach Ekstraligi - Rekord Bielsko-Biała. Od pierwszych minut było wiadomo, że nie będzie to łatwe spotkanie i żadna z drużyn nie odda tego zwycięstwa łatwo.
-
09.11.2023
Polonia mistrzem grupy południowej! (2008)
Polonia Środa 2008 wygrała 4:0 (2:0) w ostatniej kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów B1 z Polonią 1912 Leszno (2007) i zapewniła sobie mistrzostwo grupy południowej! Bramki strzelali Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański oraz Jakub Kledecki. Co istotne, Poloniści rywalizowali w rozgrywkach z zawodnikami rok starszymi od siebie. Gratulacje!
-
08.11.2023
Remis we Wrześni (2011)
W rozegranym w środę meczu 13. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska zremisowała na wyjeździe 2:2 (2:2) z Victorią Września. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale nasi zawodnicy zdołali jeszcze przed przerwą odrobić straty. W drugiej połowie gole już nie padły.
-
08.11.2023
Gol debiutantki dał zwycięstwo (Dziewczyny)
Wczoraj mecz II ligi okręgowej kategorii trampkarz rozegrał zespół dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska. Młode Polonistki po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji meczu wygrały 4:3 (1:1) z Talentem II Poznań. Bramki strzelały Nikola Jeziorska, Martyna Nowaczyk. Oliwia Stasiak, a gola na wagę trzech punktów zdobyła debiutująca w zespole Emilia Siejak.


























































