OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.10.2009

Luboński FC kolejną przeszkodą Polonii

W najbliższą sobotę o godz. 12.00 I drużyna naszego klubu zmierzy się z Lubońśkim FC w meczu o mistrzostwo IV ligi gr. północnej.

Po zasłużonym zwycięstwie z Pogonią Lwówek chłopaków czeka o wiele trudniejsze zadanie. Będą musieli zostawić wiele zdrowia w meczu z piątą drużyną obecnego sezonu. Zarazem potrzebna jest konsekwencja w realizowaniu założeń taktycznych przygotowanych przez trenera. Wtedy średzianie mają szanse na wywiezienie z trudnego terenu punktów.  

Nasz sobotni rywal to bardzo solidny IV- ligowy zespół. Już od kilkunastu lat występuje w tej klasie rozgrywkowej (wcześniej IV liga nazywała się klasą makroregionalną). Wiele sezonów zespół z Lubonia grał w III lidze. W drużyne swoje epizody miało wielu I- ligowych zawodników.

W ostatnich latach Luboński plasował się na miejscach w środku stawki lub tuż za podium. W sezonie 208/09 zawodnicy zakończyli na 6 miejscu. Do obecnych rozgrywek zespół przystąpił w odmienionym składzie, co daje efekt w postaci V miejsca i 1- punktowej straty do Lechii Kostrzyn. Jak dotychczas nasi przeciwnicy wygrali 6 meczy, 1 zremisowali i 4 przegrali.W ostatnich dwóch kolejkach udało im się jednak zdobyć komplet punktów (zwyciestwo ze Spartą Złotów i Dyskobolią Grodzisk).

Średzka Polonia przystąpi do sobotniego meczu niemal w pełnym składzie. Do gry powraca po odbyciu kary za kartki Marcin Duchała (od dłuższego czasu z powodu kontuzji nie mogą grać Mikołaj Michalak i Paweł Rydlewski). Chłopacy zdają sobie sprawę z rangi tego meczu i na pewno będą chcieli zrobić wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony w Luboniu.

Historia pojedynków obydwu klubów jest bardzo wyrównana. Od 1992 roku drużyny grały ze sobą 29 razy, z czego poloniści wygrali 14 spotkań, Luboński KS 12, a 3 mecze zakończyły się remisem. Niesamowice wyrównany jest również bilans bramkowy. Polonia strzeliła 48 goli, a zawodnicy z Lubonia 46.

Zbliżający się mecz wyjaśni, czy Polonia ma nadal szanse na mistrza rundy jesiennej. Przed sezonem tylko optymiści wierzyli, że średzka drużyna będzie się plasować na tak wysokim miejscu. Mamy nadzieję, że zawodnicy nadal będą podtrzymywac dobrą passę i po 12 serii gier Polonii zostaną przypisane kolejne punkty.

Na mecz zapraszamy oczywiście wszystkich sympatyków i kibiców. Wyjazd zaplanowano na godz. 11.00 (zbiórka 15 minut wcześniej). Bądźcie z nami!!!

Najnowsze aktualności

  • 29.01.2022

    Remis w starciu z Kotwicą

    W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym tej zimy piłkarze Polonii Środa Wlkp. zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z czwartoligową Kotwicą Kórnik.

  • 27.01.2022

    Przedstawienie rywala: Kotwica Kórnik

    W sobotę 29 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem będzie zajmująca czwarte miejsce w IV lidze Kotwica Kórnik.

  • 22.01.2022

    Wygrana na początek przygotowań

    W pierwszym zimowym meczu towarzyskim podczas okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Swarzędzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z liderem rozgrywek czwartoligowych – Unią Swarzędz.

  • 20.01.2022

    Przedstawienie rywala: Unia Swarzędz

    W sobotę piłkarze Polonii Środa rozpoczną gry towarzyskie jakie tej zimy zaplanował dla swoich podopiecznych nasz sztab szkoleniowy. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie lider czwartej ligi Unia Swarzędz.

  • 19.01.2022

    PHU Kicińscy przedłuża współpracę z Polonią

    Cenimy sobie współpracę z szerokim gronem naszych partnerów i cieszymy się, gdy ta pozytywna ocena spotyka się z wzajemnością. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KICIŃSCY przedłużyło umowę sponsorską z KS Polonia Środa Wielkopolska rozszerzając zakres wsparcia. Dziękujemy za zaufanie i jesteśmy dumni, że możemy realizować nasz piłkarski projekt przy udziale cieszącego się uznaniem lokalnego przedsiębiorstwa.

  • 18.01.2022

    Rozpoczęli drugi tydzień przygotowań

    W poniedziałek 17 stycznia piłkarze Polonii Środa rozpoczęli drugi tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/22. Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka będą trenować w tym tygodniu codziennie, a na koniec mikrocyklu zmierzą się z czwartoligową Unią Swarzędz.

  • 13.01.2022

    Pierwsze miejsce we Wrocławiu (2006)

    W niedzielę 9 stycznia po przerwie świątecznej młodzi poloniści z rocznika 2006 wybrali się na charytatywny turniej do Wrocławia, którego celem było wsparcie finansowe na leczenie jednego z zawodników FC Wrocław Academy. Podrzędnym celem turnieju była gra z bardzo ciekawymi zespołami takimi jak Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy oraz Polonia Środa Śląska i Polonia Leszno. A więc zespoły z, którymi na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości zagrania. Turniej został rozegrany na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią a przeznaczony był dla kategorii wiekowej 2006 oraz 2007. Dla naszego zespołu najważniejszą rzeczą było to, aby każdy zawodnik spędził na boisku tyle samo minut i pokazał się z jak najlepszej strony. Trenerzy w tym dniu do wykorzystania mieli aż 18 zawodników. Poloniści kolejno w swoich spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:

  • 13.01.2022

    Parcela oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia

    Biuro Nieruchomości Parcela staje się Oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia Środa Wielkopolska! Biuro świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Udziela fachowych porad niezbędnych do zrealizowania korzystnych transakcji. Cieszymy się, że Nieruchomości Parcela dołączają do rodziny Polonii, a was zapraszamy do siedziby biura przy ulicy Kościuszki 47A w Środzie Wielkopolskiej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.