22.10.2009
Luboński FC kolejną przeszkodą PoloniiW najbliższą sobotę o godz. 12.00 I drużyna naszego klubu zmierzy się z Lubońśkim FC w meczu o mistrzostwo IV ligi gr. północnej.
Po zasłużonym zwycięstwie z Pogonią Lwówek chłopaków czeka o wiele trudniejsze zadanie. Będą musieli zostawić wiele zdrowia w meczu z piątą drużyną obecnego sezonu. Zarazem potrzebna jest konsekwencja w realizowaniu założeń taktycznych przygotowanych przez trenera. Wtedy średzianie mają szanse na wywiezienie z trudnego terenu punktów.
Nasz sobotni rywal to bardzo solidny IV- ligowy zespół. Już od kilkunastu lat występuje w tej klasie rozgrywkowej (wcześniej IV liga nazywała się klasą makroregionalną). Wiele sezonów zespół z Lubonia grał w III lidze. W drużyne swoje epizody miało wielu I- ligowych zawodników.
W ostatnich latach Luboński plasował się na miejscach w środku stawki lub tuż za podium. W sezonie 208/09 zawodnicy zakończyli na 6 miejscu. Do obecnych rozgrywek zespół przystąpił w odmienionym składzie, co daje efekt w postaci V miejsca i 1- punktowej straty do Lechii Kostrzyn. Jak dotychczas nasi przeciwnicy wygrali 6 meczy, 1 zremisowali i 4 przegrali.W ostatnich dwóch kolejkach udało im się jednak zdobyć komplet punktów (zwyciestwo ze Spartą Złotów i Dyskobolią Grodzisk).
Średzka Polonia przystąpi do sobotniego meczu niemal w pełnym składzie. Do gry powraca po odbyciu kary za kartki Marcin Duchała (od dłuższego czasu z powodu kontuzji nie mogą grać Mikołaj Michalak i Paweł Rydlewski). Chłopacy zdają sobie sprawę z rangi tego meczu i na pewno będą chcieli zrobić wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony w Luboniu.
Historia pojedynków obydwu klubów jest bardzo wyrównana. Od 1992 roku drużyny grały ze sobą 29 razy, z czego poloniści wygrali 14 spotkań, Luboński KS 12, a 3 mecze zakończyły się remisem. Niesamowice wyrównany jest również bilans bramkowy. Polonia strzeliła 48 goli, a zawodnicy z Lubonia 46.
Zbliżający się mecz wyjaśni, czy Polonia ma nadal szanse na mistrza rundy jesiennej. Przed sezonem tylko optymiści wierzyli, że średzka drużyna będzie się plasować na tak wysokim miejscu. Mamy nadzieję, że zawodnicy nadal będą podtrzymywac dobrą passę i po 12 serii gier Polonii zostaną przypisane kolejne punkty.
Na mecz zapraszamy oczywiście wszystkich sympatyków i kibiców. Wyjazd zaplanowano na godz. 11.00 (zbiórka 15 minut wcześniej). Bądźcie z nami!!!
Najnowsze aktualności
-
28.03.2022
Wyjazdowa porażka z Mieszkiem (2009)
W sobotę ligowe rozgrywki zainaugurował zespół młodzików starszych meczem w Gnieźnie. Wyjazd nie był jednak udany, gdyż Polonia przegrała 1:4 (0:1) z miejscowym Mieszkiem. Jedynego gola dla Średzian strzelił Stanisław Wieliński.
-
28.03.2022
Ligowe porażki młodzików (2010)
W sobotnie południe zespół młodzików młodszych prowadzony przez Kamila Kudłę przegrał 0:3 (0:1) z Mieszkiem Gniezno w pierwszym meczu rundy wiosennej. W niedzielę natomiast drugi zespół pod okiem Łukasza Żeglenia przegrał 1:2 (1:0) z AKF Poznań w spotkaniu II ligi okręgowej.
-
28.03.2022
Udana inauguracja juniorów (2006)
W sobotę na boisku CTP 1 rozgrywki ligi wojewódzkiej zainaugurował zespół juniorów B2. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka wygrali 2:1 (0:0) z SKS Poznańska 13 Poznań.
-
28.03.2022
Podział punktów w Zaniemyślu
W drugiej kolejce rundy rewanżowej rezerwy Polonii zmierzyły się na wyjeździe z liderem grupy – Kłosem Zaniemyśl. Już to zapowiadało mnóstwo emocji, a dodatkowego smaczku dodawał fakt, że w drużynie gospodarzy wystąpiło wielu byłych zawodników Polonii z bogatą III – ligową przeszłością.
-
28.03.2022
Wyniki ligowe akademii (26-27 marca)
W weekend 26-27 marca zespoły akademii Polonii Środa Wielkopolska brały udział w meczach ligowych i turniejach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieści trzy zwycięstwa, raz padł remis, a dwukrotnie lepsi byli rywale.
-
28.03.2022
Skrzaty grały towarzysko (2014-2016)
W niedzielny poranek zespoły skrzatów rozegrały dwie wewnętrzne gry kontrolne na boisku Centrum Treningowego Polonii. Trenerzy motywowali zawodników do podejmowania jak największej liczby prób dryblingów. Młodzi piłkarze byli bardzo aktywni, strzelali mnóstwo bramek i czerpali ogromną radość z gry na świeżym powietrzu.
-
26.03.2022
Dwie bramki Giełdy
W sobotę 26 marca piłkarze Polonii Środa w ramach 21 kolejki III ligi podejmowali na własnym stadionie Bałtyk Koszalin.
-
25.03.2022
Plan gier akademii (25-27 marca)
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na weekend 25-27 marca 2022 roku. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.
























































