22.10.2009
Luboński FC kolejną przeszkodą PoloniiW najbliższą sobotę o godz. 12.00 I drużyna naszego klubu zmierzy się z Lubońśkim FC w meczu o mistrzostwo IV ligi gr. północnej.
Po zasłużonym zwycięstwie z Pogonią Lwówek chłopaków czeka o wiele trudniejsze zadanie. Będą musieli zostawić wiele zdrowia w meczu z piątą drużyną obecnego sezonu. Zarazem potrzebna jest konsekwencja w realizowaniu założeń taktycznych przygotowanych przez trenera. Wtedy średzianie mają szanse na wywiezienie z trudnego terenu punktów.
Nasz sobotni rywal to bardzo solidny IV- ligowy zespół. Już od kilkunastu lat występuje w tej klasie rozgrywkowej (wcześniej IV liga nazywała się klasą makroregionalną). Wiele sezonów zespół z Lubonia grał w III lidze. W drużyne swoje epizody miało wielu I- ligowych zawodników.
W ostatnich latach Luboński plasował się na miejscach w środku stawki lub tuż za podium. W sezonie 208/09 zawodnicy zakończyli na 6 miejscu. Do obecnych rozgrywek zespół przystąpił w odmienionym składzie, co daje efekt w postaci V miejsca i 1- punktowej straty do Lechii Kostrzyn. Jak dotychczas nasi przeciwnicy wygrali 6 meczy, 1 zremisowali i 4 przegrali.W ostatnich dwóch kolejkach udało im się jednak zdobyć komplet punktów (zwyciestwo ze Spartą Złotów i Dyskobolią Grodzisk).
Średzka Polonia przystąpi do sobotniego meczu niemal w pełnym składzie. Do gry powraca po odbyciu kary za kartki Marcin Duchała (od dłuższego czasu z powodu kontuzji nie mogą grać Mikołaj Michalak i Paweł Rydlewski). Chłopacy zdają sobie sprawę z rangi tego meczu i na pewno będą chcieli zrobić wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony w Luboniu.
Historia pojedynków obydwu klubów jest bardzo wyrównana. Od 1992 roku drużyny grały ze sobą 29 razy, z czego poloniści wygrali 14 spotkań, Luboński KS 12, a 3 mecze zakończyły się remisem. Niesamowice wyrównany jest również bilans bramkowy. Polonia strzeliła 48 goli, a zawodnicy z Lubonia 46.
Zbliżający się mecz wyjaśni, czy Polonia ma nadal szanse na mistrza rundy jesiennej. Przed sezonem tylko optymiści wierzyli, że średzka drużyna będzie się plasować na tak wysokim miejscu. Mamy nadzieję, że zawodnicy nadal będą podtrzymywac dobrą passę i po 12 serii gier Polonii zostaną przypisane kolejne punkty.
Na mecz zapraszamy oczywiście wszystkich sympatyków i kibiców. Wyjazd zaplanowano na godz. 11.00 (zbiórka 15 minut wcześniej). Bądźcie z nami!!!
Najnowsze aktualności
-
11.04.2022
Domowa porażka z Koziołkiem (2006)
W trzeciej kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 2:3 (1:1) z Koziołkiem Poznań. Obie bramki dla Polonistów zdobył Jan Wójkiewicz. Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Łukasza Kaczałki będzie AKF Poznań.
-
11.04.2022
Wyrwane trzy punkty (2005)
Zespół juniorów młodszych rocznika 2005 w dramatycznych okolicznościach pokonał na swoim boisku Victorię Ostrzeszów 5:4 (3:2). Skutecznością błysnął Makymilian Łoniewski, który ustrzelił hat tricka, a także zdobył gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry. Po jednym trafieniu dołożyli Mikołaj Pacyna oraz Aleksander Wołyński.
-
11.04.2022
Zwycięstwo z Wartą Poznań (2003/2004)
W meczu trzeciej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów zespół Polonii wygrał 2:0 (0:0) z Wartą Poznań. Dwa gole na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Rosiak. Po trzech kolejkach podopieczni Marka Bugajskiego mają siedem punktów i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, a ich kolejnym rywalem będzie Koziołek Poznań.
-
11.04.2022
Trzy punkty ze Śremu
W czwartej kolejce rundy wiosennej drużyna rezerw zagrała na wyjeździe z UKS- em Śrem. Jesienne spotkanie między tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem naszych rywali , toteż nasi zawodnicy pragnęli im się zrewanżować i umocnić na drugiej pozycji w tabeli .
-
11.04.2022
Wyniki ligowe akademii (9-10 kwietnia)
Za nami kolejny piłkarski weekend z dużą liczbą wydarzeń. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieśli trzy zwycięstwa, raz zremisowali i dwukrotnie ponieśli porażkę. Ligowe debiuty mają za sobą skrzaty. Najmłodsi reprezentanci akademii na Stadionie CSiR rozegrali swój pierwszy ligowy turniej. Odbyły się także ostatnie w tej edycji turnieje Polonia Cup 2022.
-
09.04.2022
Podział punktów w Starogardzie
W sobotę 9 kwietnia piłkarze Polonii Środa udali się do Starogardu Gdańskiego na spotkanie z tamtejszym Klubem Piłkarskim. Dla podopiecznych duetu trenerskiego Paweł Juszczyk – Marcin Duchała była to okazja na szóste z rzędu zwycięstwo ligowe. Ale KP Starogard to zespół nieobliczalny z którym każdy w lidze musi się liczyć.
-
09.04.2022
Transmisja ze Starogardu Gdańskiego
Zapraszamy Was na transmisję z meczu 23 kolejki III ligi w którym Polonia Środa zmierzy się z KP Starogard Gdański.
Startujemy o 15:50.
https://youtu.be/AL9hPJ-x0SI
Realizacja transmisji: PoloniaTV
Komentarz: Łukasz Szarzyński
-
07.04.2022
Polmatur podejmuje współpracę z KS Polonia Środa
Polmatur to nowa firma na mapie średzkiego biznesu, którą wyróżnia innowacyjne podejście do obróbki skrawaniem części do maszyn. Dzięki bogato wyposażonemu parkowi maszynowemu Polmatur może wykonać nietypowe detale, a technologia CAM pozwala na realizację skomplikowanych kształtów. Firma podpisała umowę sponsoringową z KS Polonia Środa Wielkopolska.






















































