25.07.2014
Ligowy raport część IIZgodnie z zapowiedzią dziś prezentujemy drugą część raportu ligowego w którym parę słów poświęciliśmy Klubom dla których zabrakło mijesca w pierwszej części naszego raportu. Zapraszamy do lektury...
Pogoń Mogilno
Drużyna z Mogilna przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła 7 lipca. Przez cały okres Pogoń trenować będzie na własnych boiskach. Pogoń to zespół który do końca nie jest pewien utrzymania w III lidze a wszystko przez zamieszanie z licencjami dla Calisii Kalisz i Warty Poznań. Podopieczni Wiesława Borończyka mają już za sobą cztery spotkania towarzyskie w których przegrali z Unia Solec Kujawski 2:3 i z Cuiavią Inowrocław 1:4, wygrali z LKS Ślesin 4:1 i z Elaną Toruń 3:0. Z zespołu odeszli Jacek Wojciechowski który wyjeżdża za granicę, Mikołaj Plewa który odszedł do Unii Janikowo i Wojciech Mielcarek który odszedł do Startu Warlubie. Podczas meczy kontrolnych testowanych było kilku nowych zawodników ale nikt jeszcze nie zdradza nazwisk.
Nielba Wągrowiec
Nielba Wągrowiec przygotowania do rozgrywek III ligi rozpoczęła 7 lipca pod okiem trenerów Radosława Kołackiego i Łukasza Mendel. Drużyna przygotowuje się na własnych obiektach. W pierwszym meczu towarzyskim Nielba przegrała z Chojniczanką Chojnice 0:4, a w drugim przegrała z Olimpią Grudziądz 1:2. Dopiero trzeci mecz towarzyski przyniósł Nielbie zwycięstwo. Był to mecz z Iskrą Szydłowo wygrany 4:1. Jednak trzeba powiedzieć że wcześniejsze sparingi były z silnymi rywalami, a doświadczenie zdobyte w takich meczach procentuje później. Nielba zdążyła już pozyskać trzech nowych zawodników a są to Dawid Jasiński (Warta Poznań), Michał Fertikowski (Sokół Kleczew) i Paweł Wicher (Lubuszanin Trzcianka). Wartym podkreślenia jest też fakt że wychowanek Nielby Paweł Krauz jest testowany przez włoskie SSC Napoli występujące na co dzień w Serie A.
Sokół Kleczew
Zespół Sokoła Kleczew to zwycięzca III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej z poprzedniego sezonu. Niestety po przegranych barażach Sokołowi nie udało się awansować do II ligi i kolejny sezon spędzi na froncie trzecioligowym. Bardzo dobrze drużyną z Kleczewa radzi sobie w Pucharze Polski. W rundzie przedwstępnej tych rozgrywek Sokół pokonał Zagłębie Sosnowiec po rzutach karnych 5:4. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0, a po dogrywce remis 1:1. Dzięki tej wygranej Sokół w rundzie wstępnej Pucharu Polski zmierzy się z Unią Solec Kujawski. To spotkanie zaplanowano na 26 lipca w Kleczewie. Przed sezonem do zespołu dołączyli Sebastian Antas (Górnik Konin) i Bartosz Domaniecki (Sokół II Kleczew). Z zespołu odszedł Damian Zamiar który zasilił szeregi Pelikana Niechanowo.
Centra Ostrów Wielkopolski
Piłkarze Centry Ostrów Wlkp. przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 3 lipca. Od tego czasu zdążyli rozegrać już cztery mecze towarzyskie. Na początek drużyna z Ostrowa Wlkp. zremisowała bezbramkowo z KKS Kalisz, w drugim meczu towarzyskim pokonała WKS Wieluń 6:2, w trzecim pokonała zespół LKS Gołuchów 3:0 a w czwartym wygrała z Jutrzenką Wartą 8:4. Oczywiście jak w każdym zespole także i w Centrze doszło do zmian kadrowych. W rundzie jesiennej sezonu 2014/15 w zespole na pewno zobaczymy bramkarza Marcina Żółtka. Bliscy pozostania w drużynie są także: Piotr Garbarek, Łukasz Wiącek oraz Maciej Stawiński. W najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość pozostałych zawodników którzy są zainteresowani grą w Centrze, a są to tacy piłkarze, jak Dawid Kuczyński, Dmytro Rodin, czy też Patryk Cierniewski.
Calisia Kalisz
Sytuacja w Calisii Kalisz jest dość skomplikowana. Z Klubu nie docierają żadne sygnały na temat ewentualnych treningów czy meczów towarzyskich. Calisia po spadku z II ligi nadal czeka na decyzję WZPN w Poznaniu w jakiej lidze zagra gdyż do tej pory nie otrzymała licencji na grę w III lidze gdzie naturalną koleją losów powinna się znaleźć. Z pewnych informacji wiadomo tyle że trenerem zespołu ponownie został Sławomir Majak. Nadal ważne kontrakty z Klubem ma dziewięciu zawodników, w tym Stojczew, Atanasov, Kostov, Nnamani, Fechner oraz Gawlik. Nie wiadomo czy Klub będzie mógł przeprowadzić jakieś transfery bo nie tak dawno został na niego nałożony zakaz transferowy, a to oznacza że do gry w pierwszym zespole mogą być potwierdzeni tylko piłkarze mający ważne umowy z Klubem i wychowankowie z drużyn młodzieżowych. Do tej pory zespół na pewno rozegrał jedno spotkanie. Był to mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski w którym Calisia uległa Olimpii Elbląg 7:0. Na ten weekend Calisia miała zaplanowane spotkanie towarzyskie z Lechią Tomaszów Mazowiecki, ale Klub z Kalisza odwołał ten mecz.
Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Przygotowania do sezonu ligowego piłkarze Ostrovii rozpoczęli 1 lipca pod okiem nowego trenera Piotra Konstanciaka który do tej pory był asystentem pierwszego trenera Marka Nowickiego. Do zespołu przed sezonem dołączyli: Patryk Cierniewski, Michał Janoś, Jędrzej Jakub (wszyscy Victoria Ostrzeszów), Michał Giecz, Michał Majer, Konrad Rusek (wszyscy Centra Ostrów Wlkp.), Rafał Peksa (Strażak Słupia). Z kolei z zespołem pożegnali się Robert Skrobacz i Łukasz Wiącek. Do tej pory zespół rozegrał trzy spotkania towarzyskie w których pokonał LKS Gołuchów 2:1, Victorię Ostrzeszów 3:0 i zremisował z Wiwą Goszcz 2:2. Ostrovia ma za sobą także mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski w którym pokonała po dogrywce Ruch Zdzieszowice 1:3. Kolejnym rywalem zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego w rundzie wstępnej Pucharu Polski będzie Górnik Wałbrzych. Od nowego sezonu kapitanem zespołu będzie Tomasz Kempiński.
Jarota Jarocin
30 czerwca piłkarze Jaroty pod okiem trenera Macieja Dolaty wrócili do treningów po przerwie urlopowej. Przed rozpoczęciem przygotowań z zespołu który jeszcze w poprzednim sezonie występował na boiskach II ligi odeszli Krzysztof Bartoszak, Adam Durowicz, Sebastian Florkowski, Piotr Garbarek, Przemysław Kazimierczak, Kordian Latos, Robert Menzel, Hubert Oczkowski, Łukasz Ślifirczyk, Mateusz Zatwarnicki, Damian Pawlak, Tobiasz Konieczny i Wojciech Kamiński. W ich miejsce do zespołu dołączyli Krystian Benuszak (Stal Pleszew), Krzysztof Czabański, Piotr Giel, Hubert Antkowiak, Filip Taczała, Łukasz Kogut (wszyscy Jarota II Jarocin), Michał Goliński (Warta Poznań), Jakub Namysłowski (Biały Orzeł Koźmin), Kamil Stefaniak (SKP Słupca). Zespół z Jarocina zdążył już rozegrać trzy mecze towarzyskie i jeden Pucharu Polski. W meczach towarzyskich Jarota przegrał z KKS Kalisz 1:2 a także pokonał Chrobrego Głogów 3:0 i Lechię Kostrzyn 11:0. W meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski podopieczni Macieja Dolaty przegrali z Motorem Lublin 5:0. Na nowy sezon kapitanem zespołu został wychowanek jarocińskiego klubu Bartosz Kieliba.
Tarnovia Tarnowo Podgórne
Drużyna z Tarnowa Podgórnego to absolutny beniaminek w rozgrywkach trzecioligowych. Trenerem który wywalczył awans dla tego zespołu był bardzo dobrze znany w Środzie Wlkp. Ryszard Rybak. Jednak przed sezonem nastąpiła nieoczekiwana zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Ryszarda Rybaka zastąpił Karol Brodowski który wcześniej trenował zespół Błękitnych Wronki. Pod wodzą nowego trenera zespół rozegrał już trzy mecze towarzyskie w których pokonał Lechię Kostrzyn 2:1, KS 1920 Mosina 2:0 i Grom Plewiska 5:4. We wszystkich tych meczach trzecioligowiec testował nowych graczy ale ostateczne decyzje personalne mają zapaść dopiero po ostatnim meczu towarzyskim z Wartą Międzychód który zostanie rozegrany 26 lipca w Tarnowie Podgórnym.
Najnowsze aktualności
-
04.06.2016
Bezbramkowy remis we Wronkach (1999/00)
Po przegranym meczu z Wartą Poznań nasi juniorzy młodsi rozegrali zaległy mecz z zespołem Błękitnych Wronki skąd przywieźli bezbramkowy remis. Spotkanie dobyło się w czwartek 2 czerwca.
-
03.06.2016
Grają poloniści
W najbliższy weekend, ze względu na odwołane spotkanie trzecioligowe pierwszego zespołu, osiem zespołów Polonii Środa rozegra swoje spotkania ligowe. Siedem spotkań odbędzie się na boiskach rywali, a tylko jedno spotkanie – mecz rezerw – odbędzie się na boisku Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki.
-
03.06.2016
MECZ ZE STARTEM ODWOŁANY
Nie dojdzie do skutku sobotnie spotkanie 30 kolejki III ligi w którym średzka Polonia miała się zmierzyć na własnym boisku ze Startem Warlubie. W związku z rezygnacją z gry klubu Start Warlubie w meczu 30 kolejki III Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odwołał to spotkanie, a zespołowi Polonii został przyznany walkower i trzy punkty trafiają na nasze konto.
-
02.06.2016
Obsada sędziowska XXX kolejki III ligi
Dawid Maciejewski z Poznania poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa ze Startem Warlubie. Asystować na liniach będą mu Adam Szuda i Kamil Danielczyk. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
-
01.06.2016
Kolejny rekord Adriana Lisa
Adrian Lis to pewny punkt średzkiego zespołu w obecnym sezonie. Nie tak dawno temu informowaliśmy że średzki bramkarz pozostawał nie pokonany w rozgrywkach ligowych przez 657 minut. Ale to nie wszystkie bramkarskie wyczyny naszego zawodnika w tym sezonie. W meczu z Kujawianką Izbica Kujawska Adrian Lis po raz kolejny nie dał się pokonać z rzutu karnego, a była to w sumie szósta jedenastka obroniona przez naszego zawodnika.
-
01.06.2016
Nabór do grup młodzieżowych Polonii
W dniu 30 maja, trener grup młodzieżowych średzkiej Polonii Mariusz Kułak, wybrał się do kilku szkół podstawowych w naszym powiecie, aby tam zachęcać zarówno chłopców jak i dziewczynki do udziału w treningach piłkarskich w naszym klubie. Średzki trener odwiedził szkoły w Krzykosach, Pięczkowie, Sulęcinie, Sulęcinku oraz w Boguszynie, a w kolejnych dniach odwiedzi także inne szkoły w powiecie średzkim.
-
31.05.2016
Zmagania skrzatów
29 maja średzki zespół skrzatów udał się na kolejny turniej skrzatów tym razem do Śremu. W turnieju udział mogły wziąć roczniki 2010 i młodsi. W turnieju miało wziąć 16 zespołów, niestety nie wszystkie zespoły się zjawiły. Według rozpiski drużyny były podzielone na cztery grupy, a w każdej z grup po 4 zespoły. Mecze w grupach odbywały się w systemie każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich meczy grupowych drużyny zostały podzielone na kolejne grupy według miejsc na których się uplasowały w tabeli.
-
31.05.2016
Punkty odpłynęły z Wartą (2000/01)
W niedzielę 29 maja druga drużyna juniorów młodszych podejmowała na własnym boisku Wartę Poznań. Mecz ten rozpoczął serię pięciu spotkań co trzy dni, tak więc czekają naszych piłkarzy ciężkie dwa tygodnie.






















































