25.07.2014
Ligowy raport część IIZgodnie z zapowiedzią dziś prezentujemy drugą część raportu ligowego w którym parę słów poświęciliśmy Klubom dla których zabrakło mijesca w pierwszej części naszego raportu. Zapraszamy do lektury...
Pogoń Mogilno
Drużyna z Mogilna przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła 7 lipca. Przez cały okres Pogoń trenować będzie na własnych boiskach. Pogoń to zespół który do końca nie jest pewien utrzymania w III lidze a wszystko przez zamieszanie z licencjami dla Calisii Kalisz i Warty Poznań. Podopieczni Wiesława Borończyka mają już za sobą cztery spotkania towarzyskie w których przegrali z Unia Solec Kujawski 2:3 i z Cuiavią Inowrocław 1:4, wygrali z LKS Ślesin 4:1 i z Elaną Toruń 3:0. Z zespołu odeszli Jacek Wojciechowski który wyjeżdża za granicę, Mikołaj Plewa który odszedł do Unii Janikowo i Wojciech Mielcarek który odszedł do Startu Warlubie. Podczas meczy kontrolnych testowanych było kilku nowych zawodników ale nikt jeszcze nie zdradza nazwisk.
Nielba Wągrowiec
Nielba Wągrowiec przygotowania do rozgrywek III ligi rozpoczęła 7 lipca pod okiem trenerów Radosława Kołackiego i Łukasza Mendel. Drużyna przygotowuje się na własnych obiektach. W pierwszym meczu towarzyskim Nielba przegrała z Chojniczanką Chojnice 0:4, a w drugim przegrała z Olimpią Grudziądz 1:2. Dopiero trzeci mecz towarzyski przyniósł Nielbie zwycięstwo. Był to mecz z Iskrą Szydłowo wygrany 4:1. Jednak trzeba powiedzieć że wcześniejsze sparingi były z silnymi rywalami, a doświadczenie zdobyte w takich meczach procentuje później. Nielba zdążyła już pozyskać trzech nowych zawodników a są to Dawid Jasiński (Warta Poznań), Michał Fertikowski (Sokół Kleczew) i Paweł Wicher (Lubuszanin Trzcianka). Wartym podkreślenia jest też fakt że wychowanek Nielby Paweł Krauz jest testowany przez włoskie SSC Napoli występujące na co dzień w Serie A.
Sokół Kleczew
Zespół Sokoła Kleczew to zwycięzca III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej z poprzedniego sezonu. Niestety po przegranych barażach Sokołowi nie udało się awansować do II ligi i kolejny sezon spędzi na froncie trzecioligowym. Bardzo dobrze drużyną z Kleczewa radzi sobie w Pucharze Polski. W rundzie przedwstępnej tych rozgrywek Sokół pokonał Zagłębie Sosnowiec po rzutach karnych 5:4. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0, a po dogrywce remis 1:1. Dzięki tej wygranej Sokół w rundzie wstępnej Pucharu Polski zmierzy się z Unią Solec Kujawski. To spotkanie zaplanowano na 26 lipca w Kleczewie. Przed sezonem do zespołu dołączyli Sebastian Antas (Górnik Konin) i Bartosz Domaniecki (Sokół II Kleczew). Z zespołu odszedł Damian Zamiar który zasilił szeregi Pelikana Niechanowo.
Centra Ostrów Wielkopolski
Piłkarze Centry Ostrów Wlkp. przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 3 lipca. Od tego czasu zdążyli rozegrać już cztery mecze towarzyskie. Na początek drużyna z Ostrowa Wlkp. zremisowała bezbramkowo z KKS Kalisz, w drugim meczu towarzyskim pokonała WKS Wieluń 6:2, w trzecim pokonała zespół LKS Gołuchów 3:0 a w czwartym wygrała z Jutrzenką Wartą 8:4. Oczywiście jak w każdym zespole także i w Centrze doszło do zmian kadrowych. W rundzie jesiennej sezonu 2014/15 w zespole na pewno zobaczymy bramkarza Marcina Żółtka. Bliscy pozostania w drużynie są także: Piotr Garbarek, Łukasz Wiącek oraz Maciej Stawiński. W najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość pozostałych zawodników którzy są zainteresowani grą w Centrze, a są to tacy piłkarze, jak Dawid Kuczyński, Dmytro Rodin, czy też Patryk Cierniewski.
Calisia Kalisz
Sytuacja w Calisii Kalisz jest dość skomplikowana. Z Klubu nie docierają żadne sygnały na temat ewentualnych treningów czy meczów towarzyskich. Calisia po spadku z II ligi nadal czeka na decyzję WZPN w Poznaniu w jakiej lidze zagra gdyż do tej pory nie otrzymała licencji na grę w III lidze gdzie naturalną koleją losów powinna się znaleźć. Z pewnych informacji wiadomo tyle że trenerem zespołu ponownie został Sławomir Majak. Nadal ważne kontrakty z Klubem ma dziewięciu zawodników, w tym Stojczew, Atanasov, Kostov, Nnamani, Fechner oraz Gawlik. Nie wiadomo czy Klub będzie mógł przeprowadzić jakieś transfery bo nie tak dawno został na niego nałożony zakaz transferowy, a to oznacza że do gry w pierwszym zespole mogą być potwierdzeni tylko piłkarze mający ważne umowy z Klubem i wychowankowie z drużyn młodzieżowych. Do tej pory zespół na pewno rozegrał jedno spotkanie. Był to mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski w którym Calisia uległa Olimpii Elbląg 7:0. Na ten weekend Calisia miała zaplanowane spotkanie towarzyskie z Lechią Tomaszów Mazowiecki, ale Klub z Kalisza odwołał ten mecz.
Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Przygotowania do sezonu ligowego piłkarze Ostrovii rozpoczęli 1 lipca pod okiem nowego trenera Piotra Konstanciaka który do tej pory był asystentem pierwszego trenera Marka Nowickiego. Do zespołu przed sezonem dołączyli: Patryk Cierniewski, Michał Janoś, Jędrzej Jakub (wszyscy Victoria Ostrzeszów), Michał Giecz, Michał Majer, Konrad Rusek (wszyscy Centra Ostrów Wlkp.), Rafał Peksa (Strażak Słupia). Z kolei z zespołem pożegnali się Robert Skrobacz i Łukasz Wiącek. Do tej pory zespół rozegrał trzy spotkania towarzyskie w których pokonał LKS Gołuchów 2:1, Victorię Ostrzeszów 3:0 i zremisował z Wiwą Goszcz 2:2. Ostrovia ma za sobą także mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski w którym pokonała po dogrywce Ruch Zdzieszowice 1:3. Kolejnym rywalem zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego w rundzie wstępnej Pucharu Polski będzie Górnik Wałbrzych. Od nowego sezonu kapitanem zespołu będzie Tomasz Kempiński.
Jarota Jarocin
30 czerwca piłkarze Jaroty pod okiem trenera Macieja Dolaty wrócili do treningów po przerwie urlopowej. Przed rozpoczęciem przygotowań z zespołu który jeszcze w poprzednim sezonie występował na boiskach II ligi odeszli Krzysztof Bartoszak, Adam Durowicz, Sebastian Florkowski, Piotr Garbarek, Przemysław Kazimierczak, Kordian Latos, Robert Menzel, Hubert Oczkowski, Łukasz Ślifirczyk, Mateusz Zatwarnicki, Damian Pawlak, Tobiasz Konieczny i Wojciech Kamiński. W ich miejsce do zespołu dołączyli Krystian Benuszak (Stal Pleszew), Krzysztof Czabański, Piotr Giel, Hubert Antkowiak, Filip Taczała, Łukasz Kogut (wszyscy Jarota II Jarocin), Michał Goliński (Warta Poznań), Jakub Namysłowski (Biały Orzeł Koźmin), Kamil Stefaniak (SKP Słupca). Zespół z Jarocina zdążył już rozegrać trzy mecze towarzyskie i jeden Pucharu Polski. W meczach towarzyskich Jarota przegrał z KKS Kalisz 1:2 a także pokonał Chrobrego Głogów 3:0 i Lechię Kostrzyn 11:0. W meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski podopieczni Macieja Dolaty przegrali z Motorem Lublin 5:0. Na nowy sezon kapitanem zespołu został wychowanek jarocińskiego klubu Bartosz Kieliba.
Tarnovia Tarnowo Podgórne
Drużyna z Tarnowa Podgórnego to absolutny beniaminek w rozgrywkach trzecioligowych. Trenerem który wywalczył awans dla tego zespołu był bardzo dobrze znany w Środzie Wlkp. Ryszard Rybak. Jednak przed sezonem nastąpiła nieoczekiwana zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Ryszarda Rybaka zastąpił Karol Brodowski który wcześniej trenował zespół Błękitnych Wronki. Pod wodzą nowego trenera zespół rozegrał już trzy mecze towarzyskie w których pokonał Lechię Kostrzyn 2:1, KS 1920 Mosina 2:0 i Grom Plewiska 5:4. We wszystkich tych meczach trzecioligowiec testował nowych graczy ale ostateczne decyzje personalne mają zapaść dopiero po ostatnim meczu towarzyskim z Wartą Międzychód który zostanie rozegrany 26 lipca w Tarnowie Podgórnym.
Najnowsze aktualności
-
27.09.2016
Pucharowa środa Polonii
W najbliższą środę 28 września odbędzie się trzecia runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wystartują w niej obydwa seniorskie zespoły Polonii Środa. Pierwszy zespół zagra na wyjeździe z Wartą Śrem, a drugi zespół podejmie na własnym boisku Stellę Luboń.
-
26.09.2016
Komplet zwycięstw Polonii I (2008)
W sobotę 24 września swój drugi turniej mistrzowski rozegrały żaki starsze z rocznika 2008. Tym razem to Poloniści byli gospodarzami zawodów. Turniej zaczął się punktualnie po godzinie 11:00 na orliku przy ulicy Witosa.
-
26.09.2016
Tydzień do startu ligi oldbojów
Już za tydzień rozgrywki ligowe zainaugurują oldboje Polonii Środa Wielkopolska. Średzianie w pierwszym meczu zagrają na wyjeździe z Koroną Zakrzewo.
-
26.09.2016
Pewna wygrana (2006)
W sobotę 24.09.2016r o godzinie 10.00 na boisku w Skórzewie pierwsza drużyna orlika starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Orlika E1 z zespołem Canarinhos Skórzewo. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki zdobyli: Rauhut Szymon - 2 Wójkiewicz Jan - 1, Nowakowski Mariusz - 1.
-
26.09.2016
Rozgromili Suchary (2003)
W sobotę Polonia Środa z rocznika 2003 podejmowała na swoim terenie zespół Suchary Suchy Las.
-
26.09.2016
S. Suchomski: Zabrakło zdecydowania
Przede wszystkim zabrakło zdecydowania i determinacji ze strony moich zawodników. Ostatni mecz graliśmy z Manowem i go wygraliśmy. Wszyscy chyba za bardzo po nim uwierzyli w siebie. Trzecia liga jest specyficzną ligą. Tutaj oprócz umiejętności trzeba włożyć bardzo dużo serca i zaangażowania do walki – mówił po ostatnim meczu ligowym opiekun polonistów Sławomir Suchomski.
-
25.09.2016
Ulegli Phytopharmowi (2006)
W słoneczną niedzielę 25.09.2016 roku w Klęce rozegrano kolejny mecz orlika starszego 2006. Niestety wyjazd zakończył się porażką naszego zespołu 1:6. Ponownie graliśmy na boisku trawiastym. Nasi chłopcy trenują na orliku i taka zmiana jest widoczna w grze.
-
25.09.2016
W Stęszewie na remis
Drugi zespół kobiet Polonii Środa kolejne spotkanie rozgrywał w Stęszewie. Dziewczyny na mecz do Stęszewa udały się z zamiarem wywiezienia kompletu punktów jednocześnie doceniając klasę przeciwniczek.





















































