OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.07.2014

Ligowy raport część II

Zgodnie z zapowiedzią dziś prezentujemy drugą część raportu ligowego w którym parę słów poświęciliśmy Klubom dla których zabrakło mijesca w pierwszej części naszego raportu. Zapraszamy do lektury...

Pogoń Mogilno

Drużyna z Mogilna przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła 7 lipca. Przez cały okres Pogoń trenować będzie na własnych boiskach. Pogoń to zespół który do końca nie jest pewien utrzymania w III lidze a wszystko przez zamieszanie z licencjami dla Calisii Kalisz i Warty Poznań. Podopieczni Wiesława Borończyka mają już za sobą cztery spotkania towarzyskie w których przegrali z Unia Solec Kujawski 2:3 i z Cuiavią Inowrocław 1:4, wygrali z LKS Ślesin 4:1 i z Elaną Toruń 3:0. Z zespołu odeszli Jacek Wojciechowski który wyjeżdża za granicę, Mikołaj Plewa który odszedł do Unii Janikowo i Wojciech Mielcarek który odszedł do Startu Warlubie. Podczas meczy kontrolnych testowanych było kilku nowych zawodników ale nikt jeszcze nie zdradza nazwisk.

Nielba Wągrowiec

Nielba Wągrowiec przygotowania do rozgrywek III ligi rozpoczęła 7 lipca pod okiem trenerów Radosława Kołackiego i Łukasza Mendel. Drużyna przygotowuje się na własnych obiektach. W pierwszym meczu towarzyskim Nielba przegrała z Chojniczanką Chojnice 0:4, a w drugim przegrała z Olimpią Grudziądz 1:2. Dopiero trzeci mecz towarzyski przyniósł Nielbie zwycięstwo. Był to mecz z Iskrą Szydłowo wygrany 4:1. Jednak trzeba powiedzieć że wcześniejsze sparingi były z silnymi rywalami, a doświadczenie zdobyte w takich meczach procentuje później. Nielba zdążyła już pozyskać trzech nowych zawodników a są to Dawid Jasiński (Warta Poznań), Michał Fertikowski (Sokół Kleczew) i Paweł Wicher (Lubuszanin Trzcianka). Wartym podkreślenia jest też fakt że wychowanek Nielby Paweł Krauz jest testowany przez włoskie SSC Napoli występujące na co dzień w Serie A.

Sokół Kleczew

Zespół Sokoła Kleczew to zwycięzca III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej z poprzedniego sezonu. Niestety po przegranych barażach Sokołowi nie udało się awansować do II ligi i kolejny sezon spędzi na froncie trzecioligowym. Bardzo dobrze drużyną z Kleczewa radzi sobie w Pucharze Polski. W rundzie przedwstępnej tych rozgrywek Sokół pokonał Zagłębie Sosnowiec po rzutach karnych 5:4. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0, a po dogrywce remis 1:1. Dzięki tej wygranej Sokół w rundzie wstępnej Pucharu Polski zmierzy się z Unią Solec Kujawski. To spotkanie zaplanowano na 26 lipca w Kleczewie. Przed sezonem do zespołu dołączyli Sebastian Antas (Górnik Konin) i Bartosz Domaniecki (Sokół II Kleczew). Z zespołu odszedł Damian Zamiar który zasilił szeregi Pelikana Niechanowo.

Centra Ostrów Wielkopolski

Piłkarze Centry Ostrów Wlkp. przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 3 lipca. Od tego czasu zdążyli rozegrać już cztery mecze towarzyskie. Na początek drużyna z Ostrowa Wlkp. zremisowała bezbramkowo z KKS Kalisz, w drugim meczu towarzyskim pokonała WKS Wieluń 6:2, w trzecim pokonała zespół LKS Gołuchów 3:0 a w czwartym wygrała z Jutrzenką Wartą 8:4. Oczywiście jak w każdym zespole także i w Centrze doszło do zmian kadrowych. W rundzie jesiennej sezonu 2014/15 w zespole na pewno zobaczymy bramkarza Marcina Żółtka. Bliscy pozostania w drużynie są także: Piotr Garbarek, Łukasz Wiącek oraz Maciej Stawiński. W najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość pozostałych zawodników którzy są zainteresowani grą w Centrze, a są to tacy piłkarze, jak Dawid Kuczyński, Dmytro Rodin, czy też Patryk Cierniewski.

Calisia Kalisz

Sytuacja w Calisii Kalisz jest dość skomplikowana. Z Klubu nie docierają żadne sygnały na temat ewentualnych treningów czy meczów towarzyskich. Calisia po spadku z II ligi nadal czeka na decyzję WZPN w Poznaniu w jakiej lidze zagra gdyż do tej pory nie otrzymała licencji na grę w III lidze gdzie naturalną koleją losów powinna się znaleźć. Z pewnych informacji wiadomo tyle że trenerem zespołu ponownie został Sławomir Majak. Nadal ważne kontrakty z Klubem ma dziewięciu zawodników, w tym Stojczew, Atanasov, Kostov, Nnamani, Fechner oraz Gawlik. Nie wiadomo czy Klub będzie mógł przeprowadzić jakieś transfery bo nie tak dawno został na niego nałożony zakaz transferowy, a to oznacza że do gry w pierwszym zespole mogą być potwierdzeni tylko piłkarze mający ważne umowy z Klubem i wychowankowie z drużyn młodzieżowych. Do tej pory zespół na pewno rozegrał jedno spotkanie. Był to mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski w którym Calisia uległa Olimpii Elbląg 7:0. Na ten weekend Calisia miała zaplanowane spotkanie towarzyskie z Lechią Tomaszów Mazowiecki, ale Klub z Kalisza odwołał ten mecz.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Przygotowania do sezonu ligowego piłkarze Ostrovii rozpoczęli 1 lipca pod okiem nowego trenera Piotra Konstanciaka który do tej pory był asystentem pierwszego trenera Marka Nowickiego. Do zespołu przed sezonem dołączyli: Patryk Cierniewski, Michał Janoś, Jędrzej Jakub (wszyscy Victoria Ostrzeszów), Michał Giecz, Michał Majer, Konrad Rusek (wszyscy Centra Ostrów Wlkp.), Rafał Peksa (Strażak Słupia). Z kolei z zespołem pożegnali się Robert Skrobacz i Łukasz Wiącek. Do tej pory zespół rozegrał trzy spotkania towarzyskie w których pokonał LKS Gołuchów 2:1, Victorię Ostrzeszów 3:0 i zremisował z Wiwą Goszcz 2:2. Ostrovia ma za sobą także mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski w którym pokonała po dogrywce Ruch Zdzieszowice 1:3. Kolejnym rywalem zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego w rundzie wstępnej Pucharu Polski będzie Górnik Wałbrzych. Od nowego sezonu kapitanem zespołu będzie Tomasz Kempiński.

Jarota Jarocin

30 czerwca piłkarze Jaroty pod okiem trenera Macieja Dolaty wrócili do treningów po przerwie urlopowej. Przed rozpoczęciem przygotowań z zespołu który jeszcze w poprzednim sezonie występował na boiskach II ligi odeszli Krzysztof Bartoszak, Adam Durowicz, Sebastian Florkowski, Piotr Garbarek, Przemysław Kazimierczak, Kordian Latos, Robert Menzel, Hubert Oczkowski, Łukasz Ślifirczyk, Mateusz Zatwarnicki, Damian Pawlak, Tobiasz Konieczny i Wojciech Kamiński. W ich miejsce do zespołu dołączyli Krystian Benuszak (Stal Pleszew), Krzysztof Czabański, Piotr Giel, Hubert Antkowiak, Filip Taczała, Łukasz Kogut (wszyscy Jarota II Jarocin), Michał Goliński (Warta Poznań), Jakub Namysłowski (Biały Orzeł Koźmin), Kamil Stefaniak (SKP Słupca). Zespół z Jarocina zdążył już rozegrać trzy mecze towarzyskie i jeden Pucharu Polski. W meczach towarzyskich Jarota przegrał z KKS Kalisz 1:2 a także pokonał Chrobrego Głogów 3:0 i Lechię Kostrzyn 11:0.  W meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski podopieczni Macieja Dolaty przegrali z Motorem Lublin 5:0. Na nowy sezon kapitanem zespołu został wychowanek jarocińskiego klubu Bartosz Kieliba.

Tarnovia Tarnowo Podgórne

Drużyna z Tarnowa Podgórnego to absolutny beniaminek w rozgrywkach trzecioligowych. Trenerem który wywalczył awans dla tego zespołu był bardzo dobrze znany w Środzie Wlkp. Ryszard Rybak. Jednak przed sezonem nastąpiła nieoczekiwana zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Ryszarda Rybaka zastąpił Karol Brodowski który wcześniej trenował zespół Błękitnych Wronki. Pod wodzą nowego trenera zespół rozegrał już trzy mecze towarzyskie w których pokonał Lechię Kostrzyn 2:1, KS 1920 Mosina 2:0 i Grom Plewiska 5:4. We wszystkich tych meczach trzecioligowiec testował nowych graczy ale ostateczne decyzje personalne mają zapaść dopiero po ostatnim meczu towarzyskim z Wartą Międzychód który zostanie rozegrany 26 lipca w Tarnowie Podgórnym.

 

Najnowsze aktualności

  • 15.02.2017

    Wysoka wygrana z Tarnovią

    W rozegranym w Swarzędzu towarzyskim spotkaniu Polonia Środa pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne 5:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adam Borucki (28`), Mateusz Roszak (36`), Michał Stańczyk (51` i 53`), Krzysztof Wolkiewicz (84`).

  • 13.02.2017

    Udany turniej w Luboniu (2009)

    W niedzielne popołudnie siedmiu zawodników Polonii z rocznika 2010 pod wodzą trenerki Kamili Wiśniewskiej udało się na turniej do Lubonia, by zmierzyć się w rozgrywkach halowych z rówieśnikami z innych klubów. Turniej rozgrywany był systemem 5 zawodników w polu plus bramkarz a mecze trwały 10 minut.

  • 13.02.2017

    Ósme miejsce w Bydgoszczy (2001/02)

    11.02.2017 juniorzy młodsi Polonii Środa, pod wodzą trenera Michała Wyrzykiewicza, przygotowujący się do rundy wiosennej wzięli udział w turnieju halowym Chemik Cup organizowanym przez Chemik Bydgoszcz. 

  • 13.02.2017

    Rekordowa wygrana orlików (2006)

    W piątek 10 lutego 2017 roku druga drużyna Polonii z rocznika 2006 udała się na mecz kontrolny do Miłosławia z zespołem Fotball Academy Orlik Miłosław.

  • 10.02.2017

    Nie dali rady Warcie

    W kolejnym meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa przegrali w Poznaniu z tamtejszą Wartą 2:1 (1:0). Nasz zespół prowadzenie objął już w 5 minucie po bramce Radosława Barabasza. Końcówka meczu należała jednak do Warty która dwukrotnie pokonała naszego bramkarza i wygrała ostatecznie całe spotkanie 2:1. Bramki dla Warty zdobywali Gracjan Goździk w 79 minucie i Michał Ciarkowski w 81 minucie.

  • 10.02.2017

    Przekaż 1% podatku na Polonię

    Jak co roku tak i tym razem zachęcamy wszystkich sympatyków naszego Klubu  aby przekazali 1% podatku na Klub Sportowy Polonia Środa, który szkoli rzesze młodych sportowców.

  • 10.02.2017

    Terminy meczów domowych

    W rundzie wiosennej sezonu 2016/17 piłkarze trzecioligowej Polonii Środa rozegrają osiem spotkań w roli gospodarza na własnym stadionie. Pierwszy z nich odbędzie się 18 marca, a podopieczni Tomasza Dłużyka podejmować będą Gwardię Koszalin. III liga grupa II rozgrywki zainauguruje tydzień wcześniej. Wtedy nasi piłkarze zagrają na wyjeździe w Jarocinie z tamtejszym Jarotą.

  • 09.02.2017

    Czas na Wartę Poznań

    Już w piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem podopiecznych Tomasza Dłużyka będzie drugoligowa Warta Poznań. Spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu przy ulicy Gdańskiej 1, a jego początek zaplanowano na godzinę 16:00.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.