31.07.2017
Ligowy raport (część 2)Dziś prezentujemy drugą część naszego ligowego raportu. Tym razem zajrzymy do zespołów z miejsc 6-9 z poprzedniego sezonu. W kolejnych dniach pokażemy wam co dzieje się w pozostałych zespołach. Raport przygotował dla nas Tomasz Barylski.
GKS Przodkowo (6. miejsce w sezonie 2016/2017)
Dla drużyny z Przodkowa będzie to czwarty sezon na trzecioligowym szczeblu. Pierwsze dwie kampanie (2014/2015 i 2015/2016) to rywalizacja w III lidze gr. pomorsko-zachodniopomorskiej. Po reorganizacji rozgrywek klub znalazł się w drugiej grupie. Najlepszym sezonem był ten 2015/2016, kiedy GKS zakończył zmagania na drugim miejscu. Przodkowianie do samego końca walczyli o pierwsze miejsce w lidze i możliwość gry w barażach. Ostatecznie przegrali wówczas o jeden punkt z Vinetą Wolin. Poprzedni sezon to szóste miejsce w ligowej tabeli grupy drugiej. Latem sporo zmieniło się w ekipie „bordowych”. Z klubu odszedł trener, Sebastian Letniowski, który poprowadzi w tym sezonie Bałtyk Gdynia. Zastąpił go Robert Jędrzejczak, od wielu lat związany z Lechią Gdańsk. Jednak prawdziwa rewolucja zaszła w kadrze zespołu w której z poprzedniego sezonu pozostało zaledwie … pięciu zawodników. W gronie szesnastu zawodników, którzy opuścili klub jest także król strzelców III ligi sezonu 2016/2017, Łukasz Stasiak. Strzelec dwudziestu czterech goli przeniósł się do Gryfa Słupsk. Czy rewolucja kadra zdała egzamin przekonamy się po kilku ligowych kolejkach. Poloniści do Przodkowa pojadą 26 sierpnia, a początek meczu zaplanowano na godz. 17:00.
Sokół Kleczew (7. miejsce w sezonie 2016/2017)
Jeszcze w czasach gry w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej ekipa z Kleczewa była jedną z czołowych drużyn. Warto przypomnieć, że w sezonie 2013/2014 po zwycięstwie w rozgrywkach kleczewianie walczyli o awans do II ligi w meczach barażowych. W tym decydującym meczu lepszy okazał się Nadwiślan Góra. Poprzednią kampanię Sokół zakończył na siódmym miejscu. Zmiany w kleczewskim klubie rozpoczęły się od stanowiska trenera. Na trenerskiej ławce zasiądzie Tomasz Bekas, który w poprzednim sezonie wywalczył awans do IV ligi z Wełną Skoki. Wcześniej z Wartą Poznań awansował na drugoligowy front. Wśród zawodników, którzy opuścili drużynę są Senegalczyk, ÉmileThiakane, Przemysław Kędziora, Wiktor Patrzykąt i Patryk Łagodziński. Drużynę wzmocnił nigeryjski pomocnik, Joshua Balogun, który rundę wiosenną spędził w barwach ligowego rywala, Pogoni Lębork. Trener Bekas przygląda się także testowanym zawodnikom. Wśród nich jest m.in. Filip Brzostowski, którego trener doskonale zna z czasów wspólnej pracy w Warcie Poznań. Z kleczewianami nasza Polonia spotka się pod koniec rundy jesiennej. Będzie to dokładnie w Święto Niepodległości, 11 listopada.
Sparingi Sokoła Kleczew
Tur Turek 2:0 (bramki: Tomasz Kowalczuk, Zawodnik Testowany)
SKP Słupca 2:0 (bramki: Łukasz Cichos, Jakub Antosik)
Mieszko Gniezno 1:1 (bramka: Tomasz Kowalczuk)
Victoria Września 1:0 (bramka: Łukasz Cichos)
Nielba Wągrowiec 0:0
Pogoń Mogilno 5:0 (bramki: Tomasz Koziorowski, Mikołaj Pingot, Filip Brzostowski, Jakub Groszkowski oraz Wojciech Antczak)
KKS 1925 Kalisz (8. miejsce w sezonie 2016/2017)
Kolejny zespół z Wielkopolski, który zajął miejsce w pierwszej ósemce to KKS. Podobnie jak w poprzednim sezonie szkoleniowcem kaliskiej drużyny pozostanie Piotr Morawski. Jego nowym asystentem został Grzegorz Jakubowski. Drużynę opuścił bramkarz, Jędrzej Dorynek. Jeśli chodzi o transfery do klubu to kaliszanie dokonali kilku ciekawych ruchów. O miejsce między słupkami powalczą Cezary Osuch (wychowanek warszawskiej Legii) i Oskar Pogorzelec ( brązowy medalista Mistrzostw Europy U17 w 2012 roku,poprzednio Concordia Elbląg). Do Kalisza wraca Tomasz Kowalski, który z powodzeniem występował na boiskach Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok. W poprzednim sezonie wychowanek KKS-u reprezentował barwy trzecioligowej Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Kolejnym zawodnikiem, którego zobaczymy w Kaliszu jest Christian NdubuisiNnamani. Nigeryjski napastnik poprzednie dwie kampanie rozegrał w barwach Jaroty Jarocin. Koszulkę drużyny z Kalisza założy także inny z medalistów ME U17 sprzed pięciu lat, Łukasz Żegleń (poprzednio Stal Brzeg). Oprócz wyżej wymienionych do drużyny dołączył także Robert Tunkiewicz ze spadkowicza z I ligi, MKS Kluczbork oraz Radosław Łepski z czwartoligowej Kujawianki Izbica Kujawska. Czy średzka Polonia będzie w stanie pokonać odmieniony KKS przekonamy się19 sierpnia o godz. 17:00. Wówczas obydwa zespoły zagrają ze sobą w Kaliszu.
Sparingi KKS 1925 Kalisz:
GKS Bełchatów 1:1 (bramka: Rafał Jankowski)
Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:0
ŁKS Łódź 0:2
Miedź II Legnica 2:0 (bramki: Rafał Jankowski, Zawodnik Testowany)
Stal Brzeg 2:0 (bramki: Rafał Jankowski, StaykoStoychev)
Warta Sieradz 2:0 (bramki: Christian Nnamani i Łukasz Żegleń)
KS Kutno 3:2 (bramki: Rafał Jankowski 2, Miłosz Matuszewski).
Świt Skolwin (9. miejsce w sezonie 2016/2017)
Drużyna ze Szczecina stawia na młodych. W kadrze zespołu na nadchodzący sezon przeważają zawodnicy urodzeni w latach dziewięćdziesiątych. Wśród nich są Fryderyk Palczewski, Hubert Machowicz, Maksymilian Oswald, którzy w poprzednim sezonie byli wyróżniającymi postaciami w juniorach. Najstarszy w tym gronie jest dwudziestodziewięcioletni bramkarz, Przemysław Matłoka, który do drużyny dołączył przed rundą wiosenną sezonu 2016/2017. Drugi pod względem wieku będzie nigeryjski napastnik, Charles Nwaogu, którego kibice pamiętają z gry m.in. w pierwszoligowej Flocie Świnoujście czy Podbeskidziu Bielsko-Biała (trzy mecze w Ekstraklasie). Wśród nowych zawodników pojawili się: pozyskany na zasadzie transferu definitywnego ze Stilonu Gorzów obrońca, Patryk Bil, Jakub Ostrowski (Zagłębie Lubin), Kacper Wojdak (Lech Poznań), Jakub Hilicki (Salos Szczecin) oraz Oskar Rechtzigel, Mateusz Kosacki (obydwaj Vineta Wolin). Natomiast z wypożyczenia do Olimpii Zambrów powraca Michał Kołodziejski. Natomiast na ławce trenerskiej zasiądzie nowy szkoleniowiec, Paweł Ozga. Wyjazdowy mecz polonistów ze Świtem zaplanowano na 4 listopada.
Sparingi Świtu Skolwin:
Salos Szczecin (CLJ) 3:0 (bramki: Bartosz Sobinek, Dominik Andrzejewski, Adam Wiejkuć)
Gwardia Koszalin 4:2
KS Polkowice 2:0 (bramki: Jakub Hilicki, Paweł Odlanicki)
Warta Poznań 1:2 (bramka: Kacper Wojdak)
Najnowsze aktualności
-
01.03.2013
Sparing rezerw z Wiarą Lecha Poznań
Nie zwalniają tempa z przygotowaniami piłkarze drugiej drużyny naszej Polonii. Już w najbliższą niedzielę podopieczni Waldemara Grześkowiaka rozegrają kolejne spotkanie kontrolne, a ich rywalem będzie Wiara Lecha Poznań.
-
28.02.2013
Ostatnia szansa na głosowanie
To już ostatnia szansa by zagłosować na Pawła Przybyłka w plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2012 roku w powiecie średzkim. W dzisiejszym wydaniu Gazety Średzkiej znaleźć można już ostatni kupon.
-
28.02.2013
Z Wartą Poznań w Klęce o 11
Małymi krokami kończą się przygotowania Polonii Środa Wielkopolska do rundy wiosennej. W nadchodzącą sobotę poloniści rozegrają już przedostatni mecz kontrolny, a ich rywalem będzie Warta Poznań.
-
27.02.2013
Klasa A bez Phytopharmu Klęka
To co było zapowiadane już od dawna, stało się. W rundzie wiosennej poznańskiej klasy A grupy I nie zagra już Phytopharm Klęka.
-
27.02.2013
14 dni do meczu z Unią Swarzedz
Już tylko dwa tygodnie pozostały do pierwszego w tym roku oficjalnego meczu Polonii Środa Wielkopolska w 2013 roku. Za równo 14 dni poloniści zmierzą się na wyjeździe z Unią Swarzędz.
-
26.02.2013
Sparingi i transfery w 3 lidze (6)
Przedstawiamy kolejną już szóstą część raportu z obozu ligowych rywali Polonii Środa Wielkopolska. Zmieniliśmy nieco sposób prezentacji informacji, który wydaje się być bardziej czytelny.
-
21.02.2013
Orliki starsze na drugim miejscu
W sobotę 16.02.2013r. na sali sportowo-widowiskowej przy Gimnazjum nr 1 odbył się turniej piłki nożnej chłopców - kategorii wiekowej orlik starszy.
-
26.02.2013
Młodziki na drugim miejscu
W niedziele 24.02.2013r. nasi chłopcy wzięli udział w turnieju POGOŃ CUP 2013 organizowanym przez miejscową drużynę Pogoni Lwówek. Warto wspomnieć że turniej ten był zorganizowany dla kategorii wiekowej Młodzika Młodszego U12 czyli dla rocznika 2001. W turnieju oprócz dwóch drużyn gospodarzy wzięły udział następujące zespoły: Patria Buk I, Patria Buk II, Koziołek Poznań, UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp., Polonia Środa Wlkp.






















































