31.07.2017
Ligowy raport (część 2)Dziś prezentujemy drugą część naszego ligowego raportu. Tym razem zajrzymy do zespołów z miejsc 6-9 z poprzedniego sezonu. W kolejnych dniach pokażemy wam co dzieje się w pozostałych zespołach. Raport przygotował dla nas Tomasz Barylski.
GKS Przodkowo (6. miejsce w sezonie 2016/2017)
Dla drużyny z Przodkowa będzie to czwarty sezon na trzecioligowym szczeblu. Pierwsze dwie kampanie (2014/2015 i 2015/2016) to rywalizacja w III lidze gr. pomorsko-zachodniopomorskiej. Po reorganizacji rozgrywek klub znalazł się w drugiej grupie. Najlepszym sezonem był ten 2015/2016, kiedy GKS zakończył zmagania na drugim miejscu. Przodkowianie do samego końca walczyli o pierwsze miejsce w lidze i możliwość gry w barażach. Ostatecznie przegrali wówczas o jeden punkt z Vinetą Wolin. Poprzedni sezon to szóste miejsce w ligowej tabeli grupy drugiej. Latem sporo zmieniło się w ekipie „bordowych”. Z klubu odszedł trener, Sebastian Letniowski, który poprowadzi w tym sezonie Bałtyk Gdynia. Zastąpił go Robert Jędrzejczak, od wielu lat związany z Lechią Gdańsk. Jednak prawdziwa rewolucja zaszła w kadrze zespołu w której z poprzedniego sezonu pozostało zaledwie … pięciu zawodników. W gronie szesnastu zawodników, którzy opuścili klub jest także król strzelców III ligi sezonu 2016/2017, Łukasz Stasiak. Strzelec dwudziestu czterech goli przeniósł się do Gryfa Słupsk. Czy rewolucja kadra zdała egzamin przekonamy się po kilku ligowych kolejkach. Poloniści do Przodkowa pojadą 26 sierpnia, a początek meczu zaplanowano na godz. 17:00.
Sokół Kleczew (7. miejsce w sezonie 2016/2017)
Jeszcze w czasach gry w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej ekipa z Kleczewa była jedną z czołowych drużyn. Warto przypomnieć, że w sezonie 2013/2014 po zwycięstwie w rozgrywkach kleczewianie walczyli o awans do II ligi w meczach barażowych. W tym decydującym meczu lepszy okazał się Nadwiślan Góra. Poprzednią kampanię Sokół zakończył na siódmym miejscu. Zmiany w kleczewskim klubie rozpoczęły się od stanowiska trenera. Na trenerskiej ławce zasiądzie Tomasz Bekas, który w poprzednim sezonie wywalczył awans do IV ligi z Wełną Skoki. Wcześniej z Wartą Poznań awansował na drugoligowy front. Wśród zawodników, którzy opuścili drużynę są Senegalczyk, ÉmileThiakane, Przemysław Kędziora, Wiktor Patrzykąt i Patryk Łagodziński. Drużynę wzmocnił nigeryjski pomocnik, Joshua Balogun, który rundę wiosenną spędził w barwach ligowego rywala, Pogoni Lębork. Trener Bekas przygląda się także testowanym zawodnikom. Wśród nich jest m.in. Filip Brzostowski, którego trener doskonale zna z czasów wspólnej pracy w Warcie Poznań. Z kleczewianami nasza Polonia spotka się pod koniec rundy jesiennej. Będzie to dokładnie w Święto Niepodległości, 11 listopada.
Sparingi Sokoła Kleczew
Tur Turek 2:0 (bramki: Tomasz Kowalczuk, Zawodnik Testowany)
SKP Słupca 2:0 (bramki: Łukasz Cichos, Jakub Antosik)
Mieszko Gniezno 1:1 (bramka: Tomasz Kowalczuk)
Victoria Września 1:0 (bramka: Łukasz Cichos)
Nielba Wągrowiec 0:0
Pogoń Mogilno 5:0 (bramki: Tomasz Koziorowski, Mikołaj Pingot, Filip Brzostowski, Jakub Groszkowski oraz Wojciech Antczak)
KKS 1925 Kalisz (8. miejsce w sezonie 2016/2017)
Kolejny zespół z Wielkopolski, który zajął miejsce w pierwszej ósemce to KKS. Podobnie jak w poprzednim sezonie szkoleniowcem kaliskiej drużyny pozostanie Piotr Morawski. Jego nowym asystentem został Grzegorz Jakubowski. Drużynę opuścił bramkarz, Jędrzej Dorynek. Jeśli chodzi o transfery do klubu to kaliszanie dokonali kilku ciekawych ruchów. O miejsce między słupkami powalczą Cezary Osuch (wychowanek warszawskiej Legii) i Oskar Pogorzelec ( brązowy medalista Mistrzostw Europy U17 w 2012 roku,poprzednio Concordia Elbląg). Do Kalisza wraca Tomasz Kowalski, który z powodzeniem występował na boiskach Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok. W poprzednim sezonie wychowanek KKS-u reprezentował barwy trzecioligowej Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Kolejnym zawodnikiem, którego zobaczymy w Kaliszu jest Christian NdubuisiNnamani. Nigeryjski napastnik poprzednie dwie kampanie rozegrał w barwach Jaroty Jarocin. Koszulkę drużyny z Kalisza założy także inny z medalistów ME U17 sprzed pięciu lat, Łukasz Żegleń (poprzednio Stal Brzeg). Oprócz wyżej wymienionych do drużyny dołączył także Robert Tunkiewicz ze spadkowicza z I ligi, MKS Kluczbork oraz Radosław Łepski z czwartoligowej Kujawianki Izbica Kujawska. Czy średzka Polonia będzie w stanie pokonać odmieniony KKS przekonamy się19 sierpnia o godz. 17:00. Wówczas obydwa zespoły zagrają ze sobą w Kaliszu.
Sparingi KKS 1925 Kalisz:
GKS Bełchatów 1:1 (bramka: Rafał Jankowski)
Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:0
ŁKS Łódź 0:2
Miedź II Legnica 2:0 (bramki: Rafał Jankowski, Zawodnik Testowany)
Stal Brzeg 2:0 (bramki: Rafał Jankowski, StaykoStoychev)
Warta Sieradz 2:0 (bramki: Christian Nnamani i Łukasz Żegleń)
KS Kutno 3:2 (bramki: Rafał Jankowski 2, Miłosz Matuszewski).
Świt Skolwin (9. miejsce w sezonie 2016/2017)
Drużyna ze Szczecina stawia na młodych. W kadrze zespołu na nadchodzący sezon przeważają zawodnicy urodzeni w latach dziewięćdziesiątych. Wśród nich są Fryderyk Palczewski, Hubert Machowicz, Maksymilian Oswald, którzy w poprzednim sezonie byli wyróżniającymi postaciami w juniorach. Najstarszy w tym gronie jest dwudziestodziewięcioletni bramkarz, Przemysław Matłoka, który do drużyny dołączył przed rundą wiosenną sezonu 2016/2017. Drugi pod względem wieku będzie nigeryjski napastnik, Charles Nwaogu, którego kibice pamiętają z gry m.in. w pierwszoligowej Flocie Świnoujście czy Podbeskidziu Bielsko-Biała (trzy mecze w Ekstraklasie). Wśród nowych zawodników pojawili się: pozyskany na zasadzie transferu definitywnego ze Stilonu Gorzów obrońca, Patryk Bil, Jakub Ostrowski (Zagłębie Lubin), Kacper Wojdak (Lech Poznań), Jakub Hilicki (Salos Szczecin) oraz Oskar Rechtzigel, Mateusz Kosacki (obydwaj Vineta Wolin). Natomiast z wypożyczenia do Olimpii Zambrów powraca Michał Kołodziejski. Natomiast na ławce trenerskiej zasiądzie nowy szkoleniowiec, Paweł Ozga. Wyjazdowy mecz polonistów ze Świtem zaplanowano na 4 listopada.
Sparingi Świtu Skolwin:
Salos Szczecin (CLJ) 3:0 (bramki: Bartosz Sobinek, Dominik Andrzejewski, Adam Wiejkuć)
Gwardia Koszalin 4:2
KS Polkowice 2:0 (bramki: Jakub Hilicki, Paweł Odlanicki)
Warta Poznań 1:2 (bramka: Kacper Wojdak)
Najnowsze aktualności
-
20.06.2013
Rozgrywki młodzieży
W najbliższy weekend tylko cztery zespoły młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska rozegrają swoje mecze ligowe.
-
19.06.2013
Poloniści zakończą sezon w Solcu Kujawskim
W najbliższą sobotę drużyna Polonii Środa Wielkopolska rozegra ostatni mecz ligowy w tym sezonie. Nasi piłkarze wyjadą do Solca Kujawskiego, gdzie podejmą miejscową Unię.
-
19.06.2013
Dziesiąte zwycięstwo z rzędu młodzików
W sobotę 15 czerwca o godzinie 11:00 odbył się ostatni mecz ligowy młodzików. Tym razem rywalem polonistów była drużyna Mikołaja Dominowo. Średzianie wystąpili w tym meczu jako goście. Przy słonecznej pogodzie nasi chłopcy pewnie pokonali gospodarzy 4:0 i tym samym odnieśli dziesiąte zwycięstwo z rzędu kończąc sezon bez porażki.
-
19.06.2013
Orliki starsze najlepsze w swojej grupie
Ostatni mecz sezonu 2012/2013 Orlicy Polonii rozegrali na wyjeździe. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Błękitni Owińska. Mecz został rozegrany na boisku w Koziegłowach.
-
18.06.2013
Walne Zebranie Sprawozdawcze KS Polonia
W poniedziałkowe popołudnie w Restauracji Turystyczna odbyło się coroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska. Tradycyjnie zebrano się, aby omówić ostatnie dwanaście miesięcy działalności Polonii.
-
17.06.2013
Dziewczyny zagrają w barażach o II ligę!
Ostatni mecz III ligi kobiet grupy wielkopolskiej zespół dziewczyn Polonii rozegrał w niedzielę. Mecz ten decydował o zajęciu fotela lidera tabeli i możliwości rozegrania baraży o wejście do II ligi. Polonistkom wystarczył remis do utrzymania pierwszego miejsca natomiast Kotwica Kórnik musiał wygrać.
-
17.06.2013
Lech Poznań nie sprostał orlikom młodszym
Czwartkowe popołudnie na średzkim orliku przy u Witosa było miejscem gdzie na boisko weszły drużyny walczące o 2 miejsce w grupie mistrzowskiej. Drużyny te to Polonia Środa oraz Lech Poznań w roczniku 2003 czyli orliki młodsze. Przed tym spotkaniem Polonia zajmowała 3 miejsce z dorobkiem 20 pkt natomiast rywal z 22 pkt. na koncie zajmował 2 lokatę. W pierwszym spotkaniu tych drużyn na boisku w Poznaniu, Polonia w roli gościa pokonała Lecha 4:7.
-
17.06.2013
Żaki nadal wygrywają
W piątkowe słoneczne popołudnie grupa żaków Polonii wyjechała na bardzo ważny mecz do Mosiny. Przeciwnikiem Średzian był tamtejszy UKS Orlik Mosina. Był to już ostatni mecz wg terminarza WZPN jednak młodym zawodnikom pozostało jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Kadetem Tulce przełożone z początku kwietnia. Zwycięstwo lub remis w tym meczu przypieczętować miało pozycję lidera w tej grupie żak na wiosnę.





















































