OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

31.07.2017

Ligowy raport (część 2)

Dziś prezentujemy drugą część naszego ligowego raportu. Tym razem zajrzymy do zespołów z miejsc 6-9 z poprzedniego sezonu. W kolejnych dniach pokażemy wam co dzieje się w pozostałych zespołach. Raport przygotował dla nas Tomasz Barylski.

GKS Przodkowo (6. miejsce w sezonie 2016/2017)

Dla drużyny z Przodkowa będzie to czwarty sezon na trzecioligowym szczeblu. Pierwsze dwie kampanie (2014/2015 i 2015/2016) to rywalizacja w III lidze gr. pomorsko-zachodniopomorskiej. Po reorganizacji rozgrywek klub znalazł się w drugiej grupie. Najlepszym sezonem był ten 2015/2016, kiedy GKS zakończył zmagania na drugim miejscu. Przodkowianie do samego końca walczyli o pierwsze miejsce w lidze i możliwość gry w barażach. Ostatecznie przegrali wówczas o jeden punkt z Vinetą Wolin. Poprzedni sezon to szóste miejsce w ligowej tabeli grupy drugiej. Latem sporo zmieniło się w ekipie „bordowych”. Z klubu odszedł trener, Sebastian Letniowski, który poprowadzi w tym sezonie Bałtyk Gdynia. Zastąpił go Robert Jędrzejczak, od wielu lat związany z Lechią Gdańsk. Jednak prawdziwa rewolucja zaszła w kadrze zespołu w której z poprzedniego sezonu pozostało zaledwie … pięciu zawodników. W gronie szesnastu zawodników, którzy opuścili klub jest także król strzelców III ligi sezonu 2016/2017, Łukasz Stasiak. Strzelec dwudziestu czterech goli przeniósł się do Gryfa Słupsk. Czy rewolucja kadra zdała egzamin przekonamy się po kilku ligowych kolejkach. Poloniści do Przodkowa pojadą 26 sierpnia, a początek meczu zaplanowano na godz. 17:00.

Sokół Kleczew (7. miejsce w sezonie 2016/2017)

Jeszcze w czasach gry w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej ekipa z Kleczewa była jedną z czołowych drużyn. Warto przypomnieć, że w sezonie 2013/2014 po zwycięstwie w rozgrywkach kleczewianie walczyli o awans do II ligi w meczach barażowych. W tym decydującym meczu lepszy okazał się Nadwiślan Góra. Poprzednią kampanię Sokół zakończył na siódmym miejscu. Zmiany w kleczewskim klubie rozpoczęły się od stanowiska trenera. Na trenerskiej ławce zasiądzie Tomasz Bekas, który w poprzednim sezonie wywalczył awans do IV ligi z Wełną Skoki. Wcześniej z Wartą Poznań awansował na drugoligowy front. Wśród zawodników, którzy opuścili drużynę są Senegalczyk, ÉmileThiakane, Przemysław Kędziora, Wiktor Patrzykąt i Patryk Łagodziński. Drużynę wzmocnił nigeryjski pomocnik, Joshua Balogun, który rundę wiosenną spędził w barwach ligowego rywala, Pogoni Lębork. Trener Bekas przygląda się także testowanym zawodnikom. Wśród nich jest m.in. Filip Brzostowski, którego trener doskonale zna z czasów wspólnej pracy w Warcie Poznań. Z kleczewianami nasza Polonia spotka się pod koniec rundy jesiennej. Będzie to dokładnie w Święto Niepodległości, 11 listopada.

Sparingi Sokoła Kleczew

Tur Turek 2:0 (bramki: Tomasz Kowalczuk, Zawodnik Testowany)

SKP Słupca 2:0 (bramki: Łukasz Cichos, Jakub Antosik)

Mieszko Gniezno 1:1 (bramka: Tomasz Kowalczuk)

Victoria Września 1:0 (bramka: Łukasz Cichos)

Nielba Wągrowiec 0:0

Pogoń Mogilno 5:0 (bramki: Tomasz Koziorowski, Mikołaj Pingot, Filip Brzostowski, Jakub Groszkowski oraz Wojciech Antczak)

KKS 1925 Kalisz (8. miejsce w sezonie 2016/2017)

Kolejny zespół z Wielkopolski, który zajął miejsce w pierwszej ósemce to KKS. Podobnie jak w poprzednim sezonie szkoleniowcem kaliskiej drużyny pozostanie Piotr Morawski. Jego nowym asystentem został Grzegorz Jakubowski. Drużynę opuścił bramkarz, Jędrzej Dorynek. Jeśli chodzi o transfery do klubu to kaliszanie dokonali kilku ciekawych ruchów.  O miejsce między słupkami powalczą Cezary Osuch (wychowanek warszawskiej Legii) i Oskar Pogorzelec ( brązowy medalista Mistrzostw Europy U17 w 2012 roku,poprzednio Concordia Elbląg). Do Kalisza wraca Tomasz Kowalski, który z powodzeniem występował na boiskach Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok. W poprzednim sezonie wychowanek KKS-u reprezentował barwy trzecioligowej Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Kolejnym zawodnikiem, którego zobaczymy w Kaliszu jest Christian NdubuisiNnamani. Nigeryjski napastnik poprzednie dwie kampanie rozegrał w barwach Jaroty Jarocin. Koszulkę drużyny z Kalisza założy także inny z medalistów ME U17 sprzed pięciu lat, Łukasz Żegleń (poprzednio Stal Brzeg). Oprócz wyżej wymienionych do drużyny dołączył także Robert Tunkiewicz ze spadkowicza z I ligi, MKS Kluczbork oraz Radosław Łepski z czwartoligowej Kujawianki Izbica Kujawska. Czy średzka Polonia będzie w stanie pokonać odmieniony KKS przekonamy się19 sierpnia o godz. 17:00. Wówczas obydwa zespoły zagrają ze sobą w Kaliszu.

Sparingi KKS 1925 Kalisz:

GKS Bełchatów 1:1 (bramka: Rafał Jankowski)

Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:0

ŁKS Łódź 0:2

Miedź II Legnica 2:0 (bramki: Rafał Jankowski, Zawodnik Testowany)

Stal Brzeg 2:0 (bramki: Rafał Jankowski, StaykoStoychev)

Warta Sieradz 2:0 (bramki: Christian Nnamani i Łukasz Żegleń)

KS Kutno 3:2 (bramki: Rafał Jankowski 2, Miłosz Matuszewski).

Świt Skolwin (9. miejsce w sezonie 2016/2017)

Drużyna ze Szczecina stawia na młodych. W kadrze zespołu na nadchodzący sezon przeważają zawodnicy urodzeni w latach dziewięćdziesiątych. Wśród nich są Fryderyk Palczewski, Hubert Machowicz, Maksymilian Oswald, którzy w poprzednim sezonie byli wyróżniającymi postaciami w juniorach. Najstarszy w tym gronie jest dwudziestodziewięcioletni bramkarz, Przemysław Matłoka, który do drużyny dołączył przed rundą wiosenną sezonu 2016/2017. Drugi pod względem wieku będzie nigeryjski napastnik, Charles Nwaogu, którego kibice pamiętają z gry m.in. w pierwszoligowej Flocie Świnoujście czy Podbeskidziu Bielsko-Biała (trzy mecze w Ekstraklasie). Wśród nowych zawodników pojawili się: pozyskany na zasadzie transferu definitywnego ze Stilonu Gorzów obrońca, Patryk Bil, Jakub Ostrowski (Zagłębie Lubin), Kacper Wojdak (Lech Poznań), Jakub Hilicki (Salos Szczecin) oraz Oskar Rechtzigel, Mateusz Kosacki (obydwaj Vineta Wolin). Natomiast z wypożyczenia do Olimpii Zambrów powraca Michał Kołodziejski. Natomiast na ławce trenerskiej zasiądzie nowy szkoleniowiec, Paweł Ozga. Wyjazdowy mecz polonistów ze Świtem zaplanowano na 4 listopada.

Sparingi Świtu Skolwin:

Salos Szczecin (CLJ) 3:0 (bramki: Bartosz Sobinek, Dominik Andrzejewski, Adam Wiejkuć)

Gwardia Koszalin 4:2

KS Polkowice 2:0 (bramki: Jakub Hilicki, Paweł Odlanicki)

Warta Poznań 1:2 (bramka: Kacper Wojdak)

 

Najnowsze aktualności

  • 09.09.2013

    17 bramek rezerw w meczu z Orkanem Działyń

    W niedzielę 8 września zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. rozegrał kolejny mecz ligowy. Do Środy zawitał zespół Orkana Działyń, który to nie będzie dobrze wspominał tego wyjazdu. Poloniści bowiem zgotowali gościom ostre strzelanie do bramki i wygrali mecz 17:2, prowadząc do przerwy 9:1.

  • 09.09.2013

    Pierwszy komplet punktów juniorów

    Czwarty mecz ligowy i pierwsze zwycięstwo juniorów młodszych Polonii Środa Wlkp.  Niedzielne spotkanie juniorzy młodsi zaliczą do tych, określanych jako udanych. Były bramki zdobyte, choć po stronie strat zapisali ich aż trzy.

  • 09.09.2013

    Inauguracyjna wygrana młodzików

    W sobotnie przedpołudnie młodzicy rozegrali swój pierwszy mecz mistrzowski. Od tej rundy młodzicy rozgrywają mecze na dużym boisku. W tym spotkaniu przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Clescevi Kleszczewo.

  • 09.09.2013

    Trampkarze rozpoczęli od zwycięstwa

    Wiele emocji zgotowali swoim kibicom trampkarze , w inaugurującym ligę spotkaniu z Wartą Śrem. Odbyło się ono w niedzielę 8 września na boisku w Środzie. Od zawsze spotkania z tym rywalem były bardzo zacięte i nie inaczej było tym razem. 

  • 08.09.2013

    Galeria: Polonia Środa - Lech Poznań

    Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu Polonii Środa Wielkopolska przeciwko Lechowi Poznań. Spotkanie zakończyło się wygraną lechitów 4:0.

  • 08.09.2013

    Mecz Polonia - Lech w WTK

    Wszystkich kibiców średzkiej piłki i nie tylko zapraszamy do obejrzenia retransmisji sobotniego meczu towarzyskiego Polonii Środa Wielkopolska z Lechem Poznań w telewizji WTK.

  • 08.09.2013

    Wyniki 7. kolejki III ligi

    Po siedmiu kolejkach III ligi na czele tabeli znajduje się drugi zespół Lecha Poznań. Tuż za poznaniakami plasuje się Start Warlubie, a na trzecim miejscu średzka Polonia.

  • 07.09.2013

    Lech zagościł w Środzie

    W rozegranym dziś meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali na własnym boisku z Lechem Poznań 0:4. Po dwie bramki dla poznaniaków strzelili Bartosz Ślusarski i Vojo Ubiparip. W tym spotkaniu nie wynik był najważniejszy, ale dla piłkarzy możliwość zmierzenia się z wicemistrzem Polski, a dla trzy i pół tysięcznej publiczności możliwość zobaczenia lechitów na żywo, na stadionie w Środzie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.