08.08.2018
Ligę zainaugurują w GdyniJuż w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.
57 dni minęły od ostatniego meczu ligowego piłkarzy Polonii Środa. W tym czasie w naszym zespole zaszło sporo zmian. Najważniejszą jest na pewno zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Dłużyka zastąpił duet trenerski Krzysztof Kapuściński – Marcin Woźniak. Sporo zmian zaszło także w kadrze pierwszego zespołu. Latem Polonię opuściło dwunastu graczy. W zamian za to do kadry pierwszej drużyny dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich są między innymi wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński a także doświadczeni gracze Łukasz Radliński i Jakub Wilk. Ta mieszanka młodości i doświadczenia ma przynieść efekty w postaci walki o awans do II ligi.
W meczach sparingowych których Polonia rozegrała aż dziesięć nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, zanotował 3 remisy i poniósł 2 porażki. Bilans bramkowy w tych meczach to 19:9. Nasz sztab szkoleniowy podkreśla, że Polonia dobrze przepracowała okres przygotowawczy a duża ilość meczy towarzyskich pozwoliła zgrać zespół po zmianach kadrowych. Pierwsza weryfikacja możliwości naszego zespołu nastąpi już w sobotę podczas starcia z Bałtykiem Gdynia.
W zespole naszych sobotnich rywali także zaszło sporo zmian. Najważniejsze z nich to odejście do Bytovii Bytów dwóch najlepszych zawodników minionego sezonu – Mateusza Kuzimskiego i Juliusza Letniowskiego. Obaj z przytupem wkomponowali się w skład nowego zespołu i z miejsca stali się pewnym punktem pierwszoligowca. Po za wymienioną dwójką szeregi Bałtyku opuściło jeszcze czterech innych graczy. W zamian za to zarząd naszego sobotniego rywala zakontraktował ośmiu nowych graczy, wśród których znaleźli się między innymi Karol Zieliński z KP Starogard Gdański czy Jakub Biskup z Chojniczanki Chojnice
W letnim okresie przygotowawczym piłkarze Bałyku rozegrali siedem spotkań towarzyskich w których odnieśli 4 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i ponieśli 1 porażkę. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku w meczach towarzyskich to 20:6.
W minionym sezonie w Gdyni poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając aż 4:1. W rewanżu na wiosnę nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:1 decydującą bramkę zdobywając w samej końcówce meczu.
W sumie obydwa zespoły w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą cztery razy. Dwa mecze zakończyły się wygraną Bałtyku, w jednym meczu padł remis a jeden mecz wygrali poloniści. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:3 na korzyść Bałtyku.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej 5.
Najnowsze aktualności
-
09.08.2012
Cztery lata bez porażki na inaugurację
Od czterech lat piłkarze Polonii Środa Wielkopolska nie doznali porażki w pierwszym meczu rozpoczynającym sezon ligowy.
-
08.08.2012
Stoisko z karnetami w centrum miasta
Zapraszamy wszystkich kibiców do zakupu karnetu na rundę jesienną sezonu 2012/2013 już w najbliższy czwartek. Od godziny 9:00 do 12:00 niedaleko skrzyżowania ulicy Wałowej i Jana Henryka Dąbrowskiego dostępne będzie stoisko przy którym będzie można nabyć karnety, zadać pytania dotyczące nadchodzącego sezonu oraz podzielić się spostrzeżeniami i pomysłami dotyczącymi naszego Klubu.
-
08.08.2012
Wypowiedzi nowych zawodników
Poniżej prezentujemy wypowiedzi Krzysztofa Wolkiewicza oraz Radosława Barabasza tuż po podpisaniu kontraktu z naszym Klubem.
-
08.08.2012
Trampkarze wrócili z obozu
W dniach 28.07-6.08.2012r. drużyna trampkarzy prowadzona przez Ireneusza Janickiego przebywała na obozie przygotowawczym do nadchodzącego sezonu.
-
08.08.2012
Radosław Barabasz na rok w Polonii
Radosław Barabasz jest kolejnym piłkarzem który podpisał dziś kontrakt z Polonią. Umowa nowego zawodnika obowiązywać będzie przez najbliższy rok.
-
08.08.2012
Krzysztof Wolkiewicz podpisał kontrakt z Polonią
Krzystzof Wolkiewicz jest czwartym piłkarzem, który w przerwie letniej wzmocnił Polonię Środa. Niespełna 21-letni zawodnik, były reprezentant Polski, podpisał roczny kontrakt z naszym Klubem.
-
08.08.2012
Polonia Leszno w zostaje w III lidze
Podczas dzisiejszego posiedzenia specjalnej komisji Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęta została decyzja o przyznaniu licencji na grę na zapleczu ekstraklasy Polonii Bytom.
-
08.08.2012
Ruszyła sprzedaż karnetów
We wtorek 7 sierpnia rozpoczęłą się sprzedaż karnetów na mecze Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.
























































